Jak przebiega detoks po narkotykach?

Narkotyki są bardzo niebezpieczne dla organizmu, w odmiennym tempie niszczą organizm zakłócając przy tymże działanie organów wewnętrznych i psychikę. We współzależności od typu stosowanych substancji, ich nadużywanie cechuje się trochę odmiennie, ale wszelkie doprowadzają do wyniszczenia organów takich jak nerki bądź wątroba, jakie są zwłaszcza obarczone próbując poradzić sobie z truciznami.

Osoby, które zmagają się z uzależnieniem od narkotyków, obowiązkowo powinny zdecydować się na detoks po narkotykach, jaki proponuje mnóstwo ośrodków w całej Polsce. Jednym z najlepszych, jest ośrodek MEDJOL, który znajduje się w stolicy. Na stronie internetowej https://medjol.pl/detoks/narkotykowy, możemy dokładnie przeczytać na temat tego detoksu.

Detoks narkotykowy – na czym to dokładnie polega?

Każdy Pacjent, który przyjmowany jest na detoks narkotykowy w profesjonalnym ośrodku, najpierw przechodzi szereg badań leczniczych. Na ich bazie specjalista określa stan fizyczny oraz psychiczny uzależnionego i dobiera preparaty farmakologiczne, jakie zmniejszą efekty odstawienia substancji uzależniającej (tzw. głód narkotykowy). Pacjentowi podawane są środki znieczulające, usypiające, uspokajające, przeciwgorączkowe, na kurcze mięśni, zmniejszające ciśnienie tętnicze (tylko środki dopasowane na bazie wcześniejszych badań). Jednocześnie z lekami, podawane są kroplówki umożliwiające uzupełnienie brakujących witamin oraz minerałów, a również odbudowanie odpowiedniego poziomu elektrolitów.

Jak przebiega detoksykacja?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, iż detoks narkotykowy jest znaczniej złożony od alkoholowego. W wypadku chorych uzależnionych od narkotyków w pierwszej kolejności trzeba określić, jakie substancje psychoaktywne mogą znajdować się w ich organizmie. Niezwykle wygodna jest sytuacja, gdy osoba uzależniona przyjmowała jedynie jeden środek, jednakże na ogół takie wypadki należą do rzadkości. Po przyjęciu na detoksykację pacjent jest poddawany szeregowi badań, mających na celu ustalenie jego stanu emocjonalnego i fizycznego. Pacjent przyjmuje środki, jakie pobudzają mechanizmy oczyszczania organizmu z trucizn. We współzależności od tego, jakie symptomy mu doskwierają, może pod okiem specjalistę przyjąć środki pomocnicze, np. znieczulające, jakie pomogą pacjentowi w łagodzeniu wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi, które mogą wystąpić.

Czy detoks narkotykowy wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Prawidłowo wykonany detoks i nadzór zespołu medycznego nad chorym zapewnia szansę na zapobiegnięcie niepokojącym symptomom zespołu abstynencyjnego. Są jednakże możliwe efekty uboczne detoksykacji, jakim niezwykle ciężko uniknąć. Chory może czuć zdenerwowanie, huśtawki nastrojów, bezsenność, nudności, osłabienie mięśni. Symptomy owe mają jednakże charakter tymczasowy oraz należałoby pamiętać, iż nie są chociażby częściowo tak niebezpieczne, jak kontynuowanie zażywania narkotyków. Sam detoks trwa zwykle poprzez blisko 2 tygodnie, jednakże mnóstwo zależy od konkretnego wypadku. To jednakże tylko początek, ponieważ następnym etapem jest wielomiesięczna terapia.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ