Dlaczego błonnik jest tak ważny?

Każdy kto, choć odrobinę interesuje się zdrowym odżywianiem, dużo czyta na ten temat i przestrzega różnego rodzaju diet cały czas napotyka się ze stwierdzeniem, że w prawidłowej diecie nie powinno zabraknąć błonnika. Dlatego też warto wiedzieć, w jakich produktach błonnika jest najwięcej.

Zanim jednak omówimy produkty najbardziej bogate w błonniki, wart wiedzieć, dlaczego błonnik jest tak ważny w naszej diecie i dlaczego warto go spożywać. Spożywanie dużych ilości błonnika zmniejsza ryzyko wcześniejszego zgonu, wspomaga przede wszystkim perystaltykę jelit, ułatwia także wypróżnianie się oraz zrzucanie zbędnych kilogramów. Spożywanie błonnika obniża również poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi, a także usuwa toksyny z organizmu. Jak się okazuje osoby spożywające najwięcej błonnika są zdecydowanie mniej narażone na zgon z różnych przyczyn, w porównaniu z tymi osobami, które błonnik spożywają w małych ilościach.

Spożywanie błonnika powoduje także większą aktywność flory bakteryjnej, głównie probiotyków, a dzięki nim odporność organizmu jest większa. Jak widać spożywanie błonnika może mieć ogromny wpływ na stan naszego zdrowia dlatego też warto wiedzieć, w jakich produktach jest go najwięcej. Błonnik występuje przede wszystkim w pokarmach pochodzenia roślinnego. Natomiast najbogatszym jego źródłem są produkty pełnoziarniste — pieczywo, kasze, ryż brązowy, otręby, płatki zbożowe. W dużych ilościach znajduje się także w nasionach roślin strączkowych (grochu, fasoli) oraz warzywach i owocach. Aby poprawić stan naszego zdrowi i czuć się lepiej powinniśmy spożywać jak najwięcej tych właśnie produktów.

W sklepie guiltfree.pl możemy zaopatrzyć się również różnego rodzaju produkty do codziennego użytku bogate w błonnik, jak i błonniki witalny, czyli np. mieszanka nasion babki płesznik oraz łupin babki jajowatej. Trak skomponowany błonnik witalny oczyści nasze jelita, usunie toksyny, reguluje pracę jelit, działa również ochronnie na ścianki jelit. Tak skomponowany błonnik możemy spożywać 2-3 razy dziennie, pijąc przy tym dwa litry wody dziennie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ