jak się rozbudzić
fot. pexels.com

Być może też tak masz, że zaraz po przebudzeniu, nawet gdy się wyśpisz, to nie możesz się rozbudzić. Dowiedz się, z czego może to wynikać i co zrobić, aby szybko się rozbudzić!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-sie-rozbudzic/

Z czego wynika ospałość zaraz po przebudzeniu?

Jeśli po całej przespanej nocy budzisz się i masz wrażenie, że nie jesteś rozbudzony, to jest to pierwszy objawy, twój organizm ma jakieś zaburzenia. Mogą one wynikać z zaburzeń gospodarki hormonalnej lub ze złej jakości snu. Jeśli na przykład spałeś w oświetlonym pokoju lub w którym był swego rodzaju hałas, to nawet jak śpisz, te elementy negatywnie wpływają na jakość snu. Może również być tak, że ty śpisz, a twój mózg wcale się nie regeneruje. Właśnie to może być przyczyną, że wstaje po przespanej nocy, a nie możesz się rozbudzić. Innym powodem może być fakt, że w ostatnim czasie bardzo długo pracowałeś i spałeś niewiele godzin. Po takim wysiłku twój organizm może być niezwykle zmęczony i przespanie jednej nocy może być niewystarczające, aby zregenerować cały organizm.

Jak się rozbudzić?

Jednym ze skutecznych sposobów na szybkie rozbudzenie się jest otwarcie okna i wywietrzenie pokoju, w którym śpisz lub najlepiej jest wyjść na balkon lub na podwórko. Świeże powietrze dotlenia organizm, pobudza krążenie i sprawia, że stajemy się bardziej żwawi. Innym sposobem, który najlepiej jest wdrożyć wraz z dotlenieniem jest wypicie szklanki wody. Dobrze jest dodać do niej cytrynę i imbir, dzięki czemu dostarczamy do organizmu witaminy, które również mają pozytywny wpływ na zdrowie. Dobrym sposobem, aby się rozbudzić jest oczywiście też kawa, a także krótki trening. Ważne jednak, aby był on dość krótki i energiczny. W takim porannym treningu chodzi jedynie o rozruch. Zamiast treningu można zrobić sesję rozciągania, która również pozwala szybciej rozbudzić się do dnia codziennego. Te metody świetnie sprawdzą się również wtedy, kiedy w ciągu dnia czujesz się znużony i bez sił. Wypicie kawy, szklanki wody z cytryną, rozciąganie i sesja treningowa mogą skutecznie pomóc się rozbudzić.

Przeczytaj też: http://www.suplementyzdrowia.pl/jak-rozpoznac-pchle/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ