Żyjemy w społeczeństwie, gdzie kultura codziennego życia, do rangi normy podniosła korzystanie z różnych napojów o pobudzających właściwościach. Są setki tysięcy ludzi, którzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia, ba – nawet nie przechodzi im to przez myśl, bez tak zwanej „małej czarnej”. Czyli – filiżanki mocnej kawy. Drugi obóz to miłośnicy herbaty, którzy traktują ją jako alternatywę dla kawy właśnie. Czy rzeczywiście herbata jest zdrowsza? Temat dyskusyjny… Trzecia grupa – najmniej sensowna i korzystna dla zdrowia, to pełne sztuczności i cukru napoje energetyczne. Ich nadużywanie to najprostsza droga do problemów z ciśnieniem i wielu innych , a to dopiero początek listy skutków negatywnych. Dziś pora na alternatywę – na Yerba Mate.

Ziele – nie herbata

Yerba Mate często nazywana jest herbatą, nie jest to jednak właściwe określenie z uwagi na zupełnie odmienne rośliny z których powstają. Yerba to listki oraz gałązki ostrokrzewu paragwajskiego.

Yerba Mate cechuje się ciekawymi właściwościami, które poprawiają działanie naszego organizmu. Po pierwsze, jest źródłem wielu witamin i minerałów, a także antyoksydantów. Wiele osób zaitneresuje z pewnością jej działanie pobudzające – Yerba jest naturalnym energetykiem, który stanowi świetną alternatywę dla kawy. Energia uwalniana jest stopniowo, dzięki czemu nie mamy nagłego uczucia pobudzenia i szybkiego spadku mocy, kiedy przestanie działać. Daje siłę na wiele godzin, poprawiając koncentrację i niwelując zmęczenie.

Odmiany

Yerba Mate da się polubić w formie klasycznej, ale nie tylko. Wszystko zależy od indywidualnego gustu, ponieważ można zdecydować się na typowo tradycyjne odmiany Yerba Mate , które w smaku są bardziej gorzkie i nieco cierpkie. Inni gustują w ciekawych mieszankach smakowych, chociażby z dodatkiem mięty lub owoców. Dostępnych jest wiele rodzajów Yerby, pochodzą one z różnych krajów, różnią się intensywnością oraz sposobem produkcji.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę z piciem tego niezwykłego naparu, zajrzyjcie do sklepu Chatka z Yerba Mate, w którym znajdziecie wszystko co jest potrzebne do picia Yerba Mate. Sklep ten posiada również bloga, na którym znajduje się mnóstwo porad i ciekawostek.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ