Krem na zmarszczki- Czym kierować się wybierając najlepszy?

Zmarszczki niestety powstają na naszej twarzy nie tylko jako efekt uboczny procesu starzenia, ale mogą niestety także występować na twarzy wskutek wielu czynników zewnętrznych. Może być to na przykład nieodpowiednia dieta, nadmierne spożywanie alkoholu, czy też palenie papierosów, stres oksydacyjny czy nadmierne promieniowanie słoneczne.

Modyfikując te wszystkie czynniki, jesteśmy jednak w stanie bardzo spowolnić proces pojawiania się niepożądanych zmarszczek. Jednakże w dobie współczesnej medycyny oraz farmakologii możemy także wspomóc się przeróżnymi kremami na zmarszczki, dostępnymi na przykład w aptekach. Na rynku istnieje jednak tak duża ich liczba, że często trudno jest po prostu wybrać ten, który jest dla nas najlepszy. Jednak nie jest to niemożliwe.

Wystarczy poszukać tak zwanych dobrych rad dostępnych w internecie. Zawsze można też skontaktować się ze specjalistą, czyli dermatologiem. On na pewno dobrze nam doradzi.

Przy wyborze odpowiedniego kremu na zmarszczki ważnych jest co najmniej kilka czynników. Nie będziemy tutaj się przecież powoływać na konkretne koncerny farmakologiczne czy też jakieś znane marki kosmetyczne. Jednak zawsze najważniejszym aspektem dotyczącym wyboru jakichkolwiek kosmetyków jest dokładnie przeczytanie i przeanalizowanie ich składu. Wystarczy zazwyczaj znać podstawowe nazwy składników, które powinny znajdować się już na początku spisu, aby wiedzieć czy krem jest odpowiedni i dobrej jakości czy też nie.

Ważne składniki przy wyborze kremu:

-Retinol – nazwany również „fontanną młodości”. Jest popularnym składnikiem witaminy A, antyoksydantu, który jest prawie zawsze stosowany przy produkcji kremów przeciwzmarszczkowych; a także innych kosmetyków

-Witamina C – kolejny antyoksydant, który doskonale chroni naszą skórę przed promieniami słonecznymi, a w konsekwencji przed przyspieszonym procesem starzenia się skóry;

-Kwasy hydroksylowe – a szczególnie kwas AHA, który jest dobrze rozpuszczalny w wodzie, odkrywa on kolejne warstwy naskórka przez rozpuszczenie martwych komórek naszej skóry zewnętrznej. Proces usunięcia martwej warstwy naskórka odkrywa u nas nową, gładką skórę;

-Koenzym Q10 – ten natomiast składnik wykazuje cudowne działanie przy usuwaniu bardziej silnych zmarszczek znajdujących się w okolicach oczu oraz chroni ją przed nadmiernym i szkodliwym działaniem słońca;

-Peptydy; łączą aminokwasy wiązaniem peptydowym, co w konsekwencji wzmacnia tkankę skórną

-Ekstrakt z herbaty- zawiera polifenole. Polifenole wykazują działanie silnie ściągające, stosowane także przy różnych oparzeniach i krwawieniach. Na powierzchni naszej skóry jednak wytwarzają warstwę ochronną łagodząc w ten sposób stany zapalne.

Od kiedy zacząć?

Większość z nas często błędnie myśli, że kremy na zmarszczki są zarezerwowane wyłącznie dla osób w wieku bardziej podeszłym, których skóra już tak szybko się nie regeneruje.

Krem na zmarszczki- Czym kierować się wybierając najlepszy?

Takie osoby chcą się pozbyć zmarszczek. Ale przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W rzeczywistości więc najlepszy czas na to, aby zacząć stosować tego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe jest już około 25ego roku życia, czyli jeszcze przed trzydziestką. To właśnie wtedy skóra człowieka już powoli zaczyna się marszczyć, pojawiają się większe linie wokół ust, a także oczu, na naszym czole. Tak jak niestet jest to w przypadku prawie wszystkich niepożądanych skaz zewnętrznych czy też chorób najlepsza jest prewencja.

Tak więc, jeśli masz na przykład 25 lat i boisz się zmarszczek w przyszłości, jest to właśnie najwyższy czas, aby już teraz do swojej codziennej higieny powoli wprowadzać kremy przeciwzmarszczkowe. Najważniejsze są przy wyborze odpowiedniego kremu składniki aktywne zawarte w kremach. Może być ich całkiem niedużo, jednak im więcej tym lepiej. Nawet już niewielkie ilości niezwykle cennych składników mogą przecież niesamowicie pobudzić naszą skórę. Przede wszystkim do procesu regeneracji, to właśnie jemu mają służyć specjalne kremy przeciwzmarszczkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ