Wpływ marihuany na mózg

Medyczna marihuana staje się coraz bardziej popularna. Ma ona niesamowicie pozytywny wpływ na naszą puszkę. Zobaczmy, jak to działa. Ponieważ THC i anandamid mają podobne struktury chemiczne, medyczna marihuana ma podobny wpływ na mózg. THC ma również identyczne właściwości. Po dostaniu się do naszego organizmu, przyłącza się do receptorów naszego mózgu, które interpretują ten sygnał jako dodatkowy anandamid. Stąd bierze się rozluźnienie, łagodna euforia i ogólna poprawa nastroju.

Wbrew powszechnej opinii, spożywanie marihuany nie powoduje nieprawidłowości w pracy mózgu. Używanie marihuany nie wpływa na nasz iloraz inteligencji.

Musimy mieć świadomość, że marihuana nie jest zalecana dla osób poniżej 16 roku życia. W tym wieku użytkownicy marihuany, którzy są uzależnieni, mogą stać się impulsywni i doświadczyć zmian w swojej istocie białej. Efekty te nie zostały zaobserwowane u nikogo powyżej szesnastego roku życia. Konsensus jest taki, że substancji odurzających należy unikać do dwudziestego piątego roku życia, ponieważ wtedy mózg dojrzewa.

Dzieje się tak dlatego, że THC hamuje proces neurodegeneracyjny w mózgu, zmniejsza stan zapalny w mózgu i wspiera funkcje poznawcze. Ma też silne właściwości antyoksydacyjne.

Czy marihuana może być stosowana w leczeniu stresu i depresji?

Czy marihuana może być stosowana w leczeniu depresji i stresu? Przekonajmy się o tym. Chemicznie, medyczna marihuana jest niezwykle złożona. Najwięcej związków wytwarzanych przez medyczną marihuanę to CBD i THC. Oba wydają się być zdolne do przeciwdziałania wszelkim objawom depresji.

Depresja jest powszechną chorobą, która może wpływać na zdrowie psychiczne. Aż 25% Europejczyków cierpi z powodu lęku i depresji. Depresja może pojawiać się i znikać u niektórych osób. Ta tan w innych przypadkach może być również stałym towarzyszem, który może znacznie obniżyć jakość naszego życia. Wiele osób każdego roku przez depresję zostaje pozbawionych szczęścia. Konwencjonalne leczenie depresji obejmuje stosowanie wielu leków. Niektóre z tych leków działają w niektórych przypadkach, podczas gdy inne tylko zaostrzają stan. Wiele osób cierpiących na depresję decyduje się na używanie medycznej marihuany do samodzielnego leczenia. Medyczna marihuana może być stosowana w leczeniu depresji. Więcej o wpływie marihuany na ludzki organizm przeczytasz na http://farmanasion.pl/

Kto może przepisać medyczną marihuanę?

Kto może przepisać medyczną marihuanę? Jest to każdy lekarz, który ma uprawnienia do wypisywania recept Rpw. Jeśli lekarz dopełnił dodatkowych formalności i został przeszkolony, może wypisać receptę na medyczną marihuanę.

Po konsultacji z pacjentem, recepta jest wypisywana. W praktyce wygląda to bardzo blado. Dlaczego tak jest. Wielu lekarzy nie chce zalecać medycznej marihuany. Wynika to z braku wiedzy na temat endokannabinoidów i kannabinoidów. Nie ma w tym nic dziwnego. Wspomniany wyżej układ został odkryty w 1992 roku. Jest to zatem wciąż stosunkowo nowe zagadnienie.

Proces jest znacznie łatwiejszy, jeśli znajdziemy lekarza, który chętnie przyjmie konopie. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć takiego lekarza, który wybierze dla nas medyczną marihuanę. Najlepszą rzeczą w medycznej marihuanie jest szybkość, z jaką można zauważyć efekty. To jest coś, co nam się podoba i mamy nadzieję, że wkrótce sami tego doświadczymy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ