Rajstopy uciskowe

Piękne nogi to marzenie każdej kobiety.  A piękne nogi to zdrowe nogi – o gładkiej skórze, pozbawione obrzęków, pajączków i żylaków. Tymczasem zdrowiu kończyn dolnych zagrażają predyspozycje genetyczne, niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, praca wymagająca stania, brak ruchu czy ciąża. Uczucie ciężkich nóg, uczucie mrowienia, częste skurcze łydek, obrzęki w okolicach kostek i stóp to pierwszy sygnał, że z wydolnością krążenia nie dzieje się najlepiej i że już najwyższy czas założyć rajstopy uciskowe.

Rajstopy uciskowe o pięknym wyglądzie

Wiele kobiet w tym momencie ciężko westchnie – pierwsze skojarzenia z rajstopami przeciwżylakowymi nie są miłe – grube, brzydkie, niekomfortowe i tylko w jednym kolorze. A tymczasem nowoczesne wyroby łączą w sobie estetyczne i eleganckie wykończenie oraz właściwości lecznicze.

Każda kobieta zagrożona niewydolnością żylną lub u której niewydolność żylna się pojawiła, powinna nosić rajstopy przeciwżylakowe, których ucisk został wybrany przez lekarza (inny typ rajstop powinny nosić osoby, u których widoczne są tylko „pajączki” – I stopień kompresji, inny zaś te osoby, u których widoczne są zmiany skórne, obrzęki limfatyczne i występuje przewlekły stan zapalny – IV stopień kompresji).

Rajstopy uciskowe powinny być kupowane u sprawdzonych producentów – tylko wtedy mamy gwarancję, że oprócz precyzyjnie rozmieszczonych stref stopniowanego ucisku rajstopy:

  • nie zsuną się, lecz doskonale dopasują się do nóg,
  • nadmiernie się nie rozciągną,
  • nie zmechacą się,
  • zapewnią nogom odpowiednią cyrkulację powietrza,
  • przez długi czas zachowają swoje właściwości (nie puszczą oczka), będą odporne na uszkodzenia,
  • będą zawierały jony srebra, dzięki czemu zapewnią komfort noszenia o każdej porze dnia i nocy.

Stylowe i wygodne rajstopy uciskowe

Wielu producentów zadbało nie tylko o właściwości lecznicze rajstop, nie tylko o komfort noszenia (stosując m.in. specjalne sploty przędzy), ale także o ich estetyczny wygląd. Na pierwszy rzut oka rajstopy uciskowe nie różnią się niczym w wyglądzie od rajstop zwykłych, dzięki czemu pozwalają czuć się swobodnie.  Są wykonane z materiałów przyjaznych skórze. Wiele modeli rajstop posiada wzmocnioną część majteczkową, która wyszczupla, modeluje sylwetkę, co dodatkowo pozwala czuć się kobieco i daje odwagę, by założyć kreacje węższe, przylegające do ciała, typu slim.

Rożne kolory (czarny, grafitowy, beżowy, fumo), różne rozmiary, różne stopnie krycia (40 den – 140 den) – każda kobieta ma w czym wybierać. Najwyższej jakości wyroby kompresyjne łączące zdrowie, piękno, komfort noszenia i jakości produktu przynoszą ulgę w bólu, zapewniają relaks niemal od pierwszego dnia – ucisk wywarty przez specjalistyczną konstrukcję na zewnętrzną powierzchnię kończyny dolnej poprawia stan żył i pomaga im przez cały dzień przepompować krew do serca.  Rajstopy uciskowe kosztują więcej niż zwykłe rajstopy. Warto ponieść ten wydatek i warto profilaktycznie rajstopy nosić dla zdrowych, pięknych i lekkich nóg. W końcu znane przysłowie mówi: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ