Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny

Po postawieniu diagnozy zastanawiasz się nad kupnem odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji? Czy pragniesz zostać w domu i doglądać własnego zdrowia za pomocą sprzętu medycznego? Warto abyś dowiedział się co nieco o najlepszych urządzeniach i ich cenach.

Sprzęt do rehabilitacji

Istnieje wiele rodzajów sprzętu rehabilitacyjnego, zależnie od tego jakiej części ciała dotyczy rehabilitacja i jak poważne jest zaburzenie. Akcesoria możemy podzielić na: wózki inwalidzkie, chodziki, laski, balkoniki, stabilizatory stawowe oraz stabilizatory kręgosłupa. Te pierwsze najczęściej służą ludziom, którzy nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać. Balkoniki, laski i chodziki przysłużą się szczególnie pacjentom, którzy po urazie ortopedycznym lub chorych neurologicznie. Stabilizatory odpowiedzialne są za przyspieszenie procesu gojenia urazu oraz za złagodzenie bólu.

Głównym zadaniem sprzętu rehabilitacyjnego jest pomoc w codziennym funkcjonowaniu, odzyskanie sprawności sprzed urazu i choroby.

Sprzęt medyczny

Istnieje kilka urządzeń, bez których się nie obejdziesz i byle przeziębienie może okazać się bardzo ciężkie dla Twojego zdrowia. Możemy tutaj wymienić sprzęt codziennego użytku taki jak termometr, inhalator, ciśnieniomierz czy bandaże. Mniej oczywiste, ale coraz bardziej popularne ze względu na pandemię stały się koncentratory tlenu, ssaki oraz pulsoksymetry. Tego typu urządzenia pozwolą Ci na doraźną kontrolę stanu swojego zdrowia, dzięki czemu możesz podjąć szybkie działanie prowadzące do gabinetu lekarskiego.

Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny – ile kosztuje?

Większość sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego nie jest droga. Dzięki temu każde, przeciętne gospodarstwo domowe może pozwolić sobie na posiadanie podstawowych urządzeń i akcesoriów. Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny rozpoczyna swój cennik od bandaży elastycznych, które możesz znaleźć już w cenie 11 złotych. Nieco droższe mogą okazać się laski inwalidzkie i korektory wad postawy – mogą kosztować około 50 złotych. Najdroższe będą wózki inwalidzkie – około 500 złotych.

Jeśli chodzi o sprzęt medyczny to ceny rozpoczynają się od około 10 złotych za termometr, a kończą na około 3 tysiącach złotych za koncentrator tlenu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ