Rękawiczki medyczne na wyciągnięcie ręki

Rękawiczki medyczne to niezbędny ekwipunek nie tylko w szpitalu, czy przychodni. Często też przydają się w salonach kosmetycznych, a nawet fryzjerskich – wszędzie tam, gdzie mamy bezpośredni kontakt ze skórą innego człowieka. Ich używanie jest niezwykle ważne dla zachowania bezpieczeństwa, zarówno pacjenta, czy klienta, jak i nas samych. Gdzie kupić jednorazowe rękawiczki? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć? Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych?

Rękawiczki medyczne – po co?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawa w wielu zawodach, zwłaszcza tych, które charakteryzują się bezpośrednim kontaktem z innymi ludźmi. Bez względu na to, czy jedynie dotykamy obcej skóry lub włosów, czy też mamy kontakt z krwią i innymi płynami ustrojowymi, ryzyko zakażenia groźną chorobą jest ogromne. Dotyczy to nie tylko osoby, wykonującej dane czynności, jak pielęgniarka czy kosmetyczka, ale także samego “obsługiwanego”. Rękawiczki medyczne zapewniają bezpieczeństwo wszelkich zabiegów. Tylko umyte i zabezpieczone jednorazowymi rękawiczkami dłonie, mogą skutecznie zmniejszyć ryzyko zakażenia na przykład wirusowym zapaleniem wątroby. Jeśli więc twoja praca polega na bezpośrednim kontakcie z innym człowiekiem, zawsze zakładaj rękawiczki medyczne.

Często wydaje nam się, że po umyciu dłoni możemy już bezpiecznie wykonywać wszelkie zabiegi bez dodatkowej osłony. Tymczasem jednak badania pokazują, że na naszych dłoniach zgromadzone jest wiele bakterii i wirusów, wywołujących naprawdę groźne choroby, jak na przykład gronkowiec złocisty. To właśnie one w większości doprowadzają do tak zwanych „zakażeń wewnątrzszpitalnych”. Rękawiczki medyczne pozwalają zniwelować ryzyko wystąpienia chorób. Należy jednak pamiętać, że przerwane rękawiczki jednorazowe już nas nie chronią. Taką parę należy niezwłocznie wyrzucić i sięgnąć po nową.

Rodzaje rękawiczek medycznych

Na rynku można kupić wiele rękawiczek medycznych, różniących się materiałem, z którego zostały wykonane. I tak najczęściej odnaleźć można winylowe, nitrylowe lub rękawiczki lateksowe w różnych cenach. Jednak to nie koszty odgrywają kluczową rolę.

Rękawiczki lateksowe pudrowe i bezpudrowe, stanowią najpopularniejszy rodzaj rękawiczek jednorazowych. Używane są najczęściej w placówkach medycznych, a także gabinetach podologicznych, kosmetycznych, czy studiach tatuażu. Występują w wielu rozmiarach i można je zakupić zarówno w aptekach, jak i specjalistycznych sklepach ze sprzętem medycznym. Cena stu sztuk rękawiczek lateksowych, waha się w granicach dziesięciu złotych. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej osób cierpi z powodu alergii na lateks. To właśnie dlatego w ostatnich latach rękawiczki lateksowe nieco straciły na popularności.

Rękawiczki nitrylowe również występują w wersji z pudrem lub bez. Wykonane są z syntetycznego kauczuku. Cena rękawiczek nitrylowych jest nieco wyższa od lateksowych, jednak wyróżniają się one niezwykłą wytrzymałością. Są rozciągliwe i o wiele mniej podatne na przekłucia.
Rękawiczki winylowe należą do najtańszych rękawiczek jednorazowych. W tym wypadku również dostaniemy rękawice lekko pudrowane lub bezpudrowe. Niewątpliwą zaletą rękawiczek winylowych jest ich elastyczność i łatwość użytkowania. Są najłatwiejsze zarówno do zakładania, jak i zdejmowania.

Gdzie kupić rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki medyczne dostać możemy właściwie w każdej aptece. Należy jednak pamiętać, że wiele placówek prowadzi sprzedaż rękawiczek pojedynczych, wyciąganych bezpośrednio z większego pudełka, co może prowadzić do ich zabrudzenia. Aby tego uniknąć, warto kupować pełne opakowania rękawiczek medycznych. Jeśli zależy ci na jak najniższych cenach, koniecznie zapoznaj się z ofertami internetowych sklepów ze sprzętem medycznym, jak choćby solomedica.pl. Tylko zakup u rekomendowanego dystrybutora, daje pewność, że wybrane przez nas rękawiczki jednorazowe były przetrzymywane w odpowiednich warunkach i będą doskonale chroniły zarówno nas, jak i naszych pacjentów, czy klientów.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ