Problemy ze stopami? Skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów

Stopy pełnią wiele istotnych funkcji – dbanie o ich kondycję ma duże znaczenie, zarówno w profilaktyce chorób i urazów ortopedycznych, jak i dermatologicznych. Dysfunkcje w obrębie stóp mogą występować niezależnie, ale nie brakuje również problemów złożonych, które powinny być zdiagnozowane i leczone w sposób kompleksowy przez różnych specjalistów. Jedną z dyscyplin zajmujących się kondycją stóp jest podologia. Dzięki profesjonalnej pomocy podologów można efektywnie i na trwałe wyeliminować wiele schorzeń stóp – zarówno medycznych, jak i kosmetologicznych.

Medycyna i podologia – kompleksowe programy terapeutyczne

Podologia staje się coraz popularniejsza. To efekt większej świadomości pacjentów, co do możliwości skorzystania z profesjonalnych usług podologicznych, ale również zwiększającej się dynamiki powstawania różnych urazów i schorzeń, które wymagają specjalistycznej pomocy, zarówno podologa, jak i innych specjalistów – w tym m.in. lekarzy oraz fizjoterapeutów.

Nie zawsze problem ze stopami jest jednowymiarowy i oczywisty do zdiagnozowania, nawet wtedy, gdy konkretny objaw zaniepokoi pacjenta i skieruje jego kroki właśnie do gabinetu podologicznego. Podologia to szczególna dyscyplina – funkcjonująca na granicy kosmetologii i medycyny – stąd też często konieczne są konsultacje różnych specjalistów w celu jak najlepszego leczenia chorób stóp. 

Warto zwrócić się po pomoc do ośrodków, które oferują kompleksową obsługę medyczną w tym zakresie – usługi Poradni Chorób Stopy, działającej od 2008 r. w Warszawie i rozwijającej działalność w ramach filii, również w Katowicach i w Gdańsku, oferują pełen pakiet terapii, których celem jest przywrócenie stopom optymalnej funkcjonalności.

W ośrodku realizowane są wszelkiego rodzaju procedury medyczne i kosmetologiczne usprawniające i kondycjonujące m.in. stopy i staw skokowy. Coraz większe zapotrzebowanie na pomoc podologiczną spowodowało, że w ramach placówki działają również specjalistyczne gabinety podologiczne.

Podologia – dla zdrowia i urody stóp 

Interwencja podologiczna wymaga niejednokrotnie złożonej diagnozy zgłaszanych przez pacjentów dolegliwości – stąd konieczność zapewnienia im profesjonalnego leczenia, ale również profilaktyki schorzeń skóry stóp i paznokci.

Kim jest podolog? To specjalista, którego zadaniem jest przeprowadzenie indywidualnej diagnozy, wdrożenie i prowadzenie leczenia zmian chorobowych skóry stóp oraz paznokci, a także prowadzenie działań mających na celu profilaktykę tego typu schorzeń.

Do specjalisty w zakresie podologii powinni się zgłosić pacjenci mający problemy z: modzelami, odciskami, nadmiernie narastającym i zrogowaciałym naskórkiem, pękaniem skóry na piętach, borykający się z przerośniętymi i wrastającymi paznokciami, pacjenci z tzw. stopą cukrzycową, a także osoby, które potrzebują różnych porad w zakresie codziennej pielęgnacji stóp.

Podolodzy pracujący w Poradni Chorób Stopy mają możliwość przeprowadzenia szerokich konsultacji ze specjalistami innych dziedzin, w tym: chirurgiem stopy, rehabilitantami stopy i stawu skokowego oraz specjalistami, odpowiedzialnymi za prawidłowy dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych. 

Oferowana przez placówkę pomoc jest więc zarazem szczegółowa i wszechstronna, co zapewnia najlepszą opiekę dla pacjentów zmagających się m.in. z problemami podologicznymi. A te mogą mieć różne podłoże – nie są to jedynie schorzenia nabyte, ale bywa również, że mają one podłoże genetyczne.

Decydując się na skorzystanie z usług gabinetu podologicznego, zawsze miejmy na uwadze to, jak szeroką i różnorodną ofertę zabiegów proponuje – czy zapewnia konsultacje z innymi specjalistami chorób stóp, jakim sprzętem dysponuje i czy przeprowadza sterylizację urządzeń na najwyższym poziomie, eliminującym możliwość wystąpienia zakażeń. 

W gabinetach podologicznych Poradni Chorób Stopy stosowany jest autoklaw – wysokiej klasy sterylizator, który jest używany m.in. przez stomatologów. Dzięki tej metodzie sterylizacji narzędzi podologicznych, pacjenci mają pewność, że podczas wykonywania zabiegów na pewno nie dojdzie do żadnych zakażeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ