Nawet najlepszy, idealnie dobrany róż, puder czy bronzer nie będą dobrze wyglądały na naszej twarzy, jeżeli nałożymy je nieodpowiednimi pędzlami. Bardzo ważne podczas wykonywania makijażu jest używanie profesjonalnych narzędzi. Należy skompletować swój idealny zestaw pędzli do makijażu.Co będzie nam potrzebne?
Pędzle do makijażu, czym się różnią?
Podstawowy zestaw pędzli powinien zawierać:
Pędzel do podkładu, może mieć różny kształt. Od kształtu zależy jaki efekt osiągniemy.
Pędzel zaokrąglony, idealny do podkładu płynnego. Podkład nałożony za pomocą takiego pędzla idealnie stapia się ze skórą i do niej przylega. Również znakomicie sprawdzi się w przypadku aplikacji korektora.
Pędzel skośny do podkładu, jest pędzlem płaskim przypominającym kwadrat. Idealnie rozprowadza płynne i kremowe podkłady. Sprawdza się świetnie, w trudno dostępnych miejscach.
Pędzel płaski do podkładu, jego zadaniem jest rozblendowanie granicy pomiędzy korektorem a podkładem. Używając go unikniemy nieestetycznej krawędzi.
Pędzel do pudru, zazwyczaj jest dużego rozmiaru, puchaty i wykonany z miękkiego włosia. Krawędzie są zaokrąglone. Sprawdza podczas rozprowadzania sypkich kosmetyków. Idealny do utrwalania makijażu na całej twarzy.
Pędzel do różu, jest lekko puchaty i ścięty. Świetnie podkreśla kości policzkowe. Dzięki swojej budowie jest bardziej precyzyjny.
Pędzel do bronzera, to puchaty pędzel średniej wielkości z zaokrąglonym włosiem. Doskonale nadaje się do zadań specjalnych takich jak: konturowanie/modelowanie twarzy. Umożliwia rozcieranie kosmetyków na twarzy.
Pędzel do rozświetlacza, swoim wyglądem przypomina wachlarz. Jest doskonały do aplikacji rozświetlacza na poszczególne części twarzy.
Pędzel do szminki, jest małym, poręcznym narzędziem. Ma zaokrąglone końce i jest płaski. Służy do nakładania szminki jak i do obrysowania linii ust.
Pędzel do brwi, jest mały, jego włosie jest ciasno ułożone. Zazwyczaj jego krawędź jest ścięta. Umożliwia to precyzyjną prace. Dzięki niemu wypełnimy brwi kremowym lub sypkim kosmetykiem.
Przeczytaj też: Lusterka kosmetyczne – jakie są rodzaje?