Patenty na czyste zęby

Mycie zębów jest bardzo ważne dla utrzymania ich dobrej kondycji. Niestety, zwłaszcza dla najmłodszych codzienne szczotkowanie jest czynnością nużącą, którą wykonują wyjątkowo niechętnie. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na uprzyjemnienie mycia zębów i zamienienie tego obowiązku w dobrą zabawę. Oto akcesoria, ułatwiające dbanie o higienę jamy ustnej, które Twoja pociecha wprost pokocha!

Szczoteczka i kubek jak z bajki

“Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” zgodnie z przesłaniem popularnej piosenki dla dzieci, właśnie od tych elementów powinna zacząć się wielka przygoda z myciem zębów. Wybierając szczoteczkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona nie tylko użyteczna, ale również atrakcyjna wizualnie dla malucha. Główka szczoteczki powinna być właściwie wyprofilowana i mniejsza od tej dedykowanej dla dorosłych – dzięki temu z łatwością dotrze do wszystkich zakamarków buzi Twojej pociechy. Szczoteczki są dostępne w wielu kolorach i kształtach. Ich rękojeść może przypominać dinozaura lub być pokryta nadrukiem przedstawiającym dobrze znanych bohaterów kreskówek. Zapytaj swoje dziecko, co lubi najbardziej i wybierz szczoteczkę, po którą z przyjemnością będzie sięgać. Do kompletu warto dopasować odpowiedni kubeczek. Ułatwi on Twojemu dziecku płukanie zębów i zminimalizuje ryzyko zachłyśnięcia się wodą podczas tego procesu. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie – Dentolandia Katowice – dentysta dla dzieci.

Pasty do zadań specjalnych

Pasta do zębów kojarzy Ci się tylko z miętowym smakiem? Nic bardziej mylnego! Pasty do zębów dedykowane dzieciom, mają nie tylko specjalnie opracowany skład, ale również ciekawe smaki, konsystencje i kolory. Dzieci mogą wybierać spośród past o smaku owoców, gumy do żucia czy coli. Można z nich korzystać bez obaw, bo pomimo tego że mają słodkie smaki, nie zawierają szkodliwych dla zdrowia zębów cukrów. Produkty do mycia zębów stworzone specjalnie dla najmłodszych, często mają także atrakcyjne kolory i zawierają błyszczące granulki, gwiazdki, czy brokatowe drobinki. Oddziałują na wszystkie zmysły małego człowieka i uprzyjemniają mu szczotkowanie zębów.

Czarodziejskie kropelki

Czasem, choć dziecko bardzo przykłada się do mycia, rodzic może nie być do końca pewien, czy zęby są wystarczająco czyste. Niedokładne usunięcie resztek pokarmów może być spowodowane zużyciem się włókien szczoteczki lub niewłaściwą techniką szczotkowania. Istnieje jednak łatwo dostępne rozwiązanie, które pomaga sprawdzić efektywność czyszczenia zębów i dziąseł. W aptece można kupić specjalne krople i tabletki do ssania, które zabarwiają pozostałości osadu nazębnego i wskazują które miejsca należy poddać bardziej dokładnemu czyszczeniu. Te specyfiki, zawierające w pełni bezpieczny barwnik spożywczy, można stosować u dzieci od trzeciego roku wzwyż. Jedynym ograniczeniem jest użytkowanie stałego aparatu ortodontycznego, ponieważ barwnik może nieestetycznie zmienić kolor ligatur umieszczonych na zamkach.

Książeczki edukacyjne

W przypadku młodszych dzieci bardzo ważne jest wykształcenie odpowiednich wzorców. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że maluchy uczą się podstawowych czynności poprzez naśladownictwo. Dobrą pomocą mogą być książeczki edukacyjne, których bohaterowie uczą jak w prawidłowy sposób dbać o zęby. W księgarniach i internecie dostępny jest szeroki katalog pozycji, zaopatrzonych nie tylko w mądrą treść, ale również w piękne ilustracje. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Precyzyjne czasomierze

W myciu zębów ważna jest nie tylko odpowiednia technika, ale także czas, jaki dziecko poświęca na tę czynność. Maluchy często mają problem z poczuciem czasu i myją zęby zbyt krótko. Z pomocą przychodzą im timery ułatwiające kontrolowanie czasu trwania szczotkowania. Mogą mieć one postać klepsydry, w której przesypujący się kolorowy piasek wskazuje, ile powinno trwać mycie, albo elektronicznych minutników. Tego typu urządzenia często mają fantazyjne kształty i są nie tylko użyteczne, ale także cieszą oko, zdobiąc łazienkowa półkę.

To tylko niektóre z gadżetów mogących uprzyjemnić rutynę pielęgnacyjną Twojego dziecka. Pamiętaj, że w walce o zdrowy uśmiech każdy skuteczny gadżet jest mile widziany i daj swojemu dziecku już od najmłodszych lat odczuć, że higiena jamy ustnej nie musi być nudna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ