Możliwości i rozwiązania kreowane przez współczesny świat sprawiają, że to, co jeszcze niedawno było zarezerwowane jedynie dla największych tego świata, staje się dostępne dla znacznie szerszego grona odbiorców. Jedną z dziedzin, która zaczyna cieszyć się coraz bardziej powszechnym zainteresowaniem, jest chirurgia plastyczna.

Pole działania chirurga plastycznego

Medycyna jest niezwykle rozległą dziedziną i ze względu na jej ogrom konieczne jest wydzielenie bardzo wielu specjalizacji, zaś jedną z nich jest właśnie chirurgia plastyczna. To jednak nie koniec podziałów, gdyż i w ramach specjalizacji znajdziemy osoby zajmujące się pewnym określonym zakresem zabiegów. Chirurgia jest jedną z najtrudniejszych profesji, a zatem wymaga od lekarzy dogłębnego poznania poruszanej kwestii, w celu zminimalizowania ryzyka błędnego przeprowadzenia operacji.

Chirurdzy plastyczni opracowują nie tylko nowe rodzaje zabiegów, ale też udoskonalają te istniejące od dawna. Przykładem takiej ulepszonej operacji jest laserowe usuwanie tłuszczu.

Lipoplastyka i sposoby jej przeprowadzania

Wspomniany powyżej zabieg jest dość powszechnie znany i stanowi nic innego, jak usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Myli się jednak ten, kto myśli, że przeznaczona jest ona dla osób otyłych – w rzeczywistości zabieg ten skierowany jest do osób o odpowiedniej sylwetce, a jedynie pragnących usunąć tkankę tłuszczową z odpornych na ćwiczenia i diety miejsc, takich jak plecy, twarz czy szyja.

Przez długi czas operacja ta była wykonywana poprzez mechaniczne nacinanie skóry i wprowadzanie urządzeń odsysających tkankę tłuszczową. Obecnie jednak istnieje także inny sposób na uzyskanie podobnego efektu, a mianowicie liposukcja laserem. Jest ona mniej inwazyjna, nie powoduje mechanicznych uszkodzeń, zaś okres rekonwalescencji jest, w porównaniu z lipolizą klasyczną, niezwykle krótki. Ponadto modelowanie sylwetki laserem stanowi dobre rozwiązanie dla tych, którzy boją się tradycyjnej ingerencji chirurgicznej. Podstawą tej metody jest bowiem rozpuszczanie komórek tłuszczonych wiązkami promieniowania laserowego, nie zaś wprowadzanie do ciała urządzeń zewnętrznych.

Czy laserowe usuwanie tłuszczu ma jakieś wady?

Pomimo wielu udoskonaleń, nieprawdą byłoby stwierdzenie, że modelowanie sylwetki laserem nie posiada negatywnych stron, lecz jego efekty uboczne są właściwe wszystkim operacjom, nie tylko plastycznym, i nie da się ich uniknąć. Wyróżnić tutaj można zatem pewien ogólny dyskomfort po operacji i konieczność rekonwalescencji. Ponadto liposukcja laserem obejmuje swym działaniem mniejszy obszar ciała, niż klasyczna, a zatem nie sprawdzi się we wszystkich przypadkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ