Kwas hialuronowy - lekarstwo na zmarszczki?

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych składników w produktach do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej i przeciwstarzeniowej. Określa się go Eliksirem Młodości, który ma odmładzającą moc. Dowiedz się, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy i czy rzeczywiście kwas hialuronowy jest najlepszym lekarstwem na zmarszczki!

Kwas hialuronowy, jako Eliksir Młodości

Kwas hialuronowy to rodzaj polisacharydu, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie człowieka, a dokładniej w skórze właściwej, gdzie wiąże wodę. Ta funkcja kwasu sprzyja utrzymaniu skóry w zdrowej kondycji, a także wpływa na jej gładkość, miękkość i brak zmarszczek. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu znacznie maleje, co uwidacznia się poprzez oznaki starzenia, takie jak – zmarszczki, brak jędrności i sprężystości skóry, podatność na przesuszanie się i pozbawienie jej blasku czy promienności.

Zastosowanie i właściwości kwasu hialuronowego

Dzięki temu, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, jest dla nas całkowicie bezpieczny. Z tej racji ma on wiele zastosowań i właściwości. Wykorzystywany jest nie tylko w kosmetyce (produkcja kosmetyków przeciwstarzeniowych), ale również w medycynie (zabiegi odmładzające). Działanie kwasu polega na tym, że uzupełnia on ubytki w skórze, czyli potocznie mówiąc – wygładza zmarszczki. Dodatkowo poprawia zdolność wiązania wody, która wraz z wiekiem maleje. To z kolei wpływa na miękkość i gładkość skóry. Do innych właściwości kwasu hialuronowego należą ujędrnianie, pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry, polepszenie sprężystości i ogólne odmłodzenie twarzy.

Jak działają kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Nie każdy kosmetyk zawierający kwas hialuronowy okaże się skuteczny w walce z oznakami starzenia skóry. Decydując się na dany produkt należy zwrócić uwagę na ilość kwasu, jaka się w nim znajduje. Jeśli kosmetyk będzie wyłącznie wzbogacony w ten składnik, czyli zawierał jego śladową ilość, domieszkę, efekty nie będą tak satysfakcjonujące, jak w przypadku kosmetyku, który na tym kwasie bazuje. Tylko wówczas, gdy produkt będzie zawierał znaczną ilość kwasu hialuronowego, można dostrzec jego działanie. Skóra rzeczywiście będzie stawała się młodsza, bardziej promienna i pełna blasku. Kondycja zdrowotna skóry znacznie się poprawi. Drobne zmarszczki zostaną wygładzone, twarz stanie się jędrna, sprężysta, elastyczna i napięta.

Przykładem produktu, który zawiera znaczną ilość kwasu hialuronowego, jest Skoncentrowane hialuronowe serum wypełniające Revitalift Filler [HA] L’Oréal Paris. Produkt ten skutecznie wypełnia zmarszczki, przywraca skórze gęstość, gładkość i miękkość. W gamie kosmetyków Revitalift Filler [HA] znajdują się również inne produkty o dużej zawartości kwasu hialuronowego, m.in: krem na dzień, krem na noc i krem pod oczy.

Skuteczność kwasu hialuronowego w walce ze zmarszczkami

Mimo że kwas hialuronowy jest nazywany Eliksirem Młodości i wykazuje tak dobroczynne działanie na kondycję skóry twarzy pod kątem jej odmłodzenia, nie jest to składnik zbawienny. Stosowanie produktów wzbogaconych w ten kwas może skutecznie złagodzić proces starzenia się skóry i wypełnić drobne zmarszczki, ale z pewnością nie uodporni skóry na oznaki starzenia się w ogóle. Te są nieuniknione i zapisane w naszej naturze oraz fizjologii. Warto wziąć to pod uwagę i uświadomić sobie tę kwestię. Kwas hialuronowy można potraktować, jako pomoc w trosce o młodość skóry, ale nigdy jako sposób na wieczną młodość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ