Koenzym Q10 - kilka słów o sekrecie młodej skóry

Funkcjonowanie organizmu człowieka jest niezwykle skomplikowane. Do tej pory nauka nie zbadała i nie poznała wszystkich procesów zachodzących w ludzkim ciele. Oprócz takich grup substancji jak węglowodany, białka, tłuszcze, ważne są także witaminy, mikroelementy i makroelementy. Dostarczenie ich odpowiedniej ilości jest warunkiem zdrowego i prawidłowego funkcjonowania całego ciała. Wśród substancji, o których warto pamiętać, znajduje się także koenzym Q10, nazywany też substancją witaminopodobną lub witaminą Q. Poniżej opowiemy nieco więcej a temat tej niezwykłej substancji i jej wpływu na zdrowie, a także podpowiemy gdzie warto się zaopatrywać w koenzym Q10. 

Działanie i występowanie koenzymu Q10 

Koenzym Q10 jest specyficznym związkiem chemicznym odpowiedzialnym za działanie niektórych enzymów w organizmie człowieka. Koenzym Q10 jest zawarty w każdej komórce tworzącej Twój organizm; występuje także w organizmach innych zwierząt, roślin, bakterii. Koenzym jest szczególnie obecny w mitochondriach, odpowiedzialnych za produkowanie energii. Dzięki jego właściwościom możliwe jest wyprodukowanie podstawowych cząsteczek ATP, kluczowych w funkcjonowaniu gospodarki energetycznej ludzkiego organizmu. 

Koenzym Q10 jest dobrze rozpuszczalny w tłuszczach oraz odporny na promienie słoneczne i wysokie temperatury. Jego niedobór może prowadzić do różnych stanów chorobowych, dlatego jego obecność powinna zostać uwzględniona w jadłospisie każdej osoby. W jakich dokładnie produktach występuje koenzym Q10? Wymienić należy przede wszystkim zielone warzywa i mięsa: szpinak, brukselka, brokuł, wołowina, wieprzowina, wątróbka, drób, tłuste ryby (tuńczyk, pstrąg, śledź). Również wysokiej jakości oleje i pełnoziarniste produkty i kasze zawierają koenzym Q10. 

Najważniejsze właściwości koenzymu Q10 oraz polecane suplementy 

Koenzym jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu energii w organizmie człowieka. Dzięki jego obecności, możliwa jest praca poszczególnych organów i układów, a także mięśni (serca i szkieletowych). Ponadto, koenzym Q10 wykazuje działanie antyoksydacyjne, a więc opóźnia procesy starzenia się. Antyoksydacja jest niezwykle ważna i dotyczy wszystkich tkanek w ludzkim organizmie. Niedobór koenzymu mógłby bowiem doprowadzić do niewłaściwej replikacji komórek, zmian w kodzie DNA, a w rezultacie – doprowadzić do rozwoju komórek nowotworowych. 

Koenzym Q10 cieszy się wielką popularnością z uwagi na jego dobroczynny wpływ na wygląd i zdrowie skóry oraz włosów. Dlatego jest ona aktywnym składnikiem wielu kosmetyków, zwłaszcza tych o działaniu nastawionym na zahamowanie procesów starzenia. Odpowiednia suplementacja koenzymu Q10 pozwala zahamować rozwój zmarszczek, spłyca potencjale zagłębienia powstające na skórze i cerze oraz dodaje jej wigoru i wygładza powierzchnię. 

Skuteczne suplementy zawierające koenzym Q10 w składzie znajdziesz pod linkiem https://andromeda-sklep.pl/koenzym-q10-naturalny. Warto sięgać nie tylko po suplementy przeznaczone do stosowania miejscowego – na przykład kremy, balsamy, mleczka do twarzy i ciała – ale również po suplementy przeznaczone do przyjmowania drogą pokarmową. Połączenie tych dwóch metod suplementacji koenzymu Q10 daje najlepsze efekty oraz pozwala maksymalnie spowolnić przebieg procesów starzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ