Windsurfing cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Moda na aktywny styl życia sprawia, że coraz więcej osób wybiera właśnie taki sposób na spędzanie wolnego czasu.
Choć nadal nie brakuje amatorów leniwego wylegiwania się na leżaku, to jednak widać wyraźny trend na aktywny styl odpoczywania.

Windsurfing wydaje się być idealną propozycją dla osób szukających aktywności w czasie wypoczynku nad wodą. W Polsce windsurfing uprawia się głównie nad morzem. Tu w szczególności Półwysep Helski, który uchodzi za prawdziwą mekkę windsurferów. Panują tu idealne wprost warunki do uprawiania tej dyscypliny. Nic więc dziwnego, że to tu skupiła się większość szkół windsurfingowych.

W kontekście uprawiania windsurfingu musi bowiem paść hasło szkoła windsurfingu lub windsurfing kurs. Nie polecamy nauki na własną rękę. Co prawda wiele osób próbuje to robić wykorzystując dostępne w sieci materiały video, blogi i poradniki. Nie jest to jednak bezpieczne.

A więc pierwsza zasada początkującego windsurfera – ucz się u najlepszych.

Po drugie – początki są najtrudniejsze. Być może brzmi to jak utarty frazes, ale w przypadku windsurfingu rzeczywiście tak jest. Jeśli nie zrazisz się pierwszymi trudnościami to przed tobą masa dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Po trzecie – nie kupuj od razu sprzętu. Sprzęt dla początkujących różni się nieco od tego dla bardziej zaawansowanych windsurferów. Żeby się nie narażać na koszty lepiej na początek korzystać z wypożyczalni sprzętu windsurfingowego. Na zakup własnego sprzętu zawsze będzie jeszcze czas.

I ostatnia rada – daj sobie czas. Nie śpiesz się, uważnie słuchaj instruktora i wykonuj każde ćwiczenia dokładnie. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami. Naprawdę z każdą kolejną lekcją będzie dużo lepiej.

Windsurfing daje masę radości. Dostarcza wspaniałych wrażeń i jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu.

W Polsce sezon windsurfingowy trwa od początku maja do końca września. Jest to więc dobry pomysł na spędzenie długiego weekendu majówkowego oraz wakacyjnego wypoczynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ