Wczesne lata błogiego dzieciństwa to dla wielu paleta podobnych smaków. Jednym z nich był popularny po dziś smak kaszy manny. Jej specyficzna kleista konsystencja, idąca w parze z nieprzesadnie atrakcyjnym wyglądem dla wielu dzieci była swoistym koszmarem. Współcześnie wymiar kaszy manny jest nieco inny – stanowi ona jeden z elementów menu opiewającego w zdrową żywność. Ponadto, znacznie poszerzyło się zastosowanie kulinarne tytułowego produktu. Czy kasza manna to wciąż produkt serwowany wyłącznie naszym pociechom? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

W jaki sposób otrzymujemy kaszę mannę?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie zawarte we wstępie warto poznać sposób powstawania kaszy manny.  Tytułowy produkt otrzymywany jest poprzez odsiew kaszek grubszych w trakcie przemiały pszenicy w celu uzyskania mąki. W trakcie owego procesu otrzymujemy wiele frakcji kaszek zwanych cząstkami bielma mącznego. Jedną z frakcji poddaje się oczyszczeniu w wyniku czego powstaje kasza manna. Jakimi wartościami odżywczymi odznacza się tytułowy produkt?

Wartości odżywcze kaszy manny

Na wstępie warto podkreślić, iż kasza manna należy do kasz pszenicznych, a zatem jednych z najbardziej kalorycznych. To spora wada – zwłaszcza dla osób, które planują zrzucić zbędne kilogramy, jednak istnieje wiele innych walorów tego produktu, które predestynują go do wdrożenia w karty codziennego menu. Jaka jest jej największa zaleta? Bez wątpienia jest ona delikatna dla naszego przewodu pokarmowego, w żaden sposób nie podrażnia go, dlatego warto włączyć ją do swojej diety szczególnie wtedy, gdy cierpimy na jakieś dolegliwości z nim związane.   Polecana jest szczególnie dla osób cierpiących na choroby wątroby, przewodów żółciowych, stany zapalne żołądka oraz jelit, a także kłopoty wynikające z przebytych operacji. Konsystencja, struktura, aromat oraz lekko słodkawy posmak sprawiają, że kasza manna będzie idealnym posiłkiem dla dzieci, choć stosuje ją w swym menu także coraz większa liczba osób dorosłych.

Osoby dorosłe i kasza manna

Kasza manna może być doskonałą formą lekkostrawnej przekąski w ciągu dnia. Można ją serwować zarówno w postaci dodatku, jak również urozmaicenia posiłku. Świetnie sprawdzi się w wariancie słodkim z dodatkiem mleka oraz owoców. Można ją także podawać jako wariant wytrawny z uzupełnieniem bogatych we właściwości odżywcze warzyw. Bez względu na zastosowanie kulinarne – kasza manna będzie ciekawym urozmaiceniem diety dla osób dorosłych.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ