Jak wykorzystuje się fale radiowe w labioplastyce

Labioplastyka to jeden z zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Przeprowadzana jest w obrębie kobiecych narządów płciowych. Sprawdźcie jaką rolę podczas przeprowadzania tego zabiegu odgrywają fale radiowe.

Wskazania do zabiegu

Wargi sromowe pełnią ważne funkcje związane z ochroną pochwy przed wnikaniem mikroorganizmów do wnętrza i nawilżaniem przedsionka pochwy podczas pobudzenia seksualnego. Co więcej, zawierają gruczoły przedsionkowe mniejsze wskazujące na możliwość produkcji ejakulatu przez kobiety. Kiedy ich kształt odbiega od normy w znaczny sposób, wargi sromowe mogą okazać się dużym problemem. Na pomoc przychodzi ginekologia estetyczna, a konkretnie zabieg labioplastyki.

Labioplastyka jest operacją, która ma na celu zmianę kształtu i wielkości warg sromowych wtedy, gdy ich wygląd lub rozmiar powodują stres emocjonalny związany z rozbieraniem się lub są przyczyną trudności w utrzymaniu higieny osobistej.

-Panie, których problemem jest wielkość ich warg sromowych doświadczają dyskomfortu w życiu codziennym, nawet w tak prozaicznej, a jednocześnie istotnej kwestii, jaką jest noszenie bielizny i stroju kąpielowego. Ponadto, przerost warg bywa problematyczny podczas uprawiania sportu, w tym w czasie jazdy na rowerze oraz może być powodem bariery psychicznej zaburzającej życie seksualne. We wszystkich powyższych przypadkach rozwiązaniem może być właśnie labioplastyka – wyjaśnia specjalista reprezentujący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Euro-Klinika.

Zabieg labioplastyki może być przeprowadzany zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych warg sromowych. Operacja ta ma na celu nadanie im odpowiedniego kształtu oraz sprężystości.

Fale radiowe w labioplastyce

Najlepszą metodą wykonywania labioplastyki (szczególnie w przypadku zmniejszania warg sromowych) jest ta z wykorzystaniem fal radiowych. Pozwala ona na zmniejszenie niekorzystnego efektu termicznego, a także uzyskanie optymalnych rezultatów. Choć zabieg ten przeprowadzić można też innymi sposobami, które opierają się na cięciu chirurgicznym lub pracy różnego rodzaju urządzeń (laser), to jednak fale radiowe przynoszą najlepsze efekty.

[Głosów:9    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ