Jak szybko pozbyć się pryszczy?

Pryszcze na twarzy to zmiany, które zdecydowanie nikomu nie dodają uroku. Nawet piękny strój czy pracowicie wykonany makijaż nie są w stanie odwrócić uwagi od wielkiego pryszcza pojawiającego się w centrum twarzy, nie można też łudzić się, że uda się go ukryć pod grubą warstwą pudru czy korektora. Jak radzić sobie w takich sytuacjach?

Jak zlikwidować pryszcze w jeden dzień?

Pryszcze mają to do siebie, że często pojawiają się wtedy, gdy są najmniej pożądane, a więc przed ważnym wydarzeniem, jak impreza, randka czy rodzinna uroczystość. Nie tylko szpecą, ale też odbierają pewność siebie – wydaje się, że każdy zwraca uwagę tylko na pryszcz. Nie jest to oczywiście prawda, zwykle ma się tendencje do przesadzania w takich sytuacjach, niemniej warto spróbować pozbyć się pryszcza, zwłaszcza, gdy pojawił się znienacka przed decydującym momentem. W takich sytuacjach niezastąpione są zwłaszcza szybko działające preparaty wysuszające, jak żel do stosowania punktowego.

Zwykle wystarczy kilka godzin, by pryszcz zniknął lub przynajmniej stał się na tyle mało widoczny, że łatwo będzie go zamaskować. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku takich zmian problemem jest nie tylko sam wielki pryszcz, ale też pojawiające się wokół niego zaczerwienienie, które sprawia, że jest jeszcze bardziej widoczny.

Gdy nie ma się do dyspozycji takiego środka, można zastosować domowe metody, jednak zwykle wymagają one kilkukrotnego powtórzenia.

Domowe sposoby na pryszcza

Do najbardziej znanych i najlepszych domowych sposobów na pryszcze należy smarowanie zmian pastą do zębów. Trzeba jednak pamiętać, że musi to być klasyczna biała pasta, a nie kolorowy żel. Zawarte w paście związki dezynfekują i wysuszają pryszcze, zmniejszają stan zapalny oraz przyspieszają gojenie się zmiany. Podobne działanie ma soda oczyszczona – należy zmieszać ją z wodą do konsystencji papki i nałożyć na pryszcz. Już po krótkim czasie wykwit powinien być mniej widoczny.

Dla osób niecierpliwych znakomitym wyjściem będzie przykładanie do pryszcza plasterka cytryny (lub patyczka kosmetycznego umoczonego w soku z cytryny) albo przekrojonego ząbka czosnku. Metody te nie zabierają wiele czasu, można je powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia i pozwalają pozbyć się pryszczy tak szybko, jak się chce.

Nieco więcej czasu wymaga nakładanie maseczki z miodu i kurkumy lub miodu i cynamonu, gdyż najlepiej jest robić to na noc, przy czym zabieg najskuteczniej działa po kilku użyciach. Jest to dobra metoda wtedy, gdy jest nieco więcej czasu na zlikwidowanie pryszczy.

Dowiedz się więcej na blogu o trądziku Benzacne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ