Jak pozbyć się wałków pod pachami?

Wałki pod pachami to zmora wielu kobiet, ponieważ wyglądają bardzo nieestetycznie. Niestety czasami naprawdę trudno z nimi walczyć. Kobiety z nadwagą oraz otyłe często mają problem z wałkami pod pachami, ponieważ jest to efekt otłuszczenia najszerszego mięśnia grzbietu. Zdarza się nawet, że nawet u szczupłych kobiet mogą się pojawić kłopotliwe fałdki w tych miejscach. Przez ten problem często musimy zrezygnować z pięknych sukienek oraz topów na ramiączkach. Na szczęście da się go jakoś rozwiązać.

Czym są wałeczki pod pachami i dlaczego chcemy się ich pozbyć?

Wałki pod pachami to miejsca w okolicach pach, w których odkłada się tkanka tłuszczowa.

W ten sposób tworzy się nieestetycznie wyglądającą fałdka. Na jej powstanie ma wpływ wiele innych czynników takich, jak źle dobrany biustonosz, nieprawidłowa postawa lub zaniedbanie pielęgnacji biustu. Dlatego warto zadbać o te czynniku, aby nie dopuścić to powstania wałków. Główną wadą takiej tkanki tłuszczowej jest jej nieestetyczny wygląd.

Fałdki te mogą pojawić się nawet u szczupłej osoby, a wtedy trzeba zrezygnować z wielu bardzo modnych ubrań.

Przedstawiamy Wam cztery niezawodne rady, na pozbycie się wałków pod pachami.

1. Dopasowany do rozmiaru biustu biustonosz.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromny wpływ na nasz wygląd ma źle dobrany biustonosz. Najczęściej pojawiające się błędy to za małe miseczki oraz zbyt szeroki obwód. W efekcie może dojść do odkształcenia biustu. Wałki pod pachami najczęściej powstają, gdy piersi wylewają się ze źle dobranego biustonosza. Dlatego najlepiej zdecydować się na konsultację z brafitterką. To ona najlepiej dobierze nam biustonosz w prawidłowym rozmiarze, same możemy niestety popełnić wiele błędów. Nie musicie się obawiać kosztami, w większości sklepów z bielizną można skorzystać bezpłatnie z porad brafitterskich. Profesjonalistka dokładnie nas zmierzy pod biustem oraz dookoła najszerszego punktu piersi i na tej podstawie dobierze odpowiedni rozmiar.

2. Ćwiczenia na klatkę piersiową.

Kolejny sposób na walkę z wałkami pod pachami są odpowiednie ćwiczenia. W końcu na nasz wygląd największy wpływ ma odpowiednia dieta i aktywny tryb życia. Dlatego prawidłowo dobrany trening to klucz do sukcesu. Jak ćwiczyć, aby uporać się z wałkami pod pachami? Najlepsze będą ćwiczenia z hantelkami najlepiej dwa razy w tygodniu. Do wyboru mamy mnóstwo ćwiczeń, takich jak motylek przywodzenie, wyciskanie ciężarków lub pajacyki z obciążeniem. Jednak trzeba pamiętać, że najlepsze efekty osiągniemy, gdy do naszego treningu dodamy ćwiczenia cardio. Bardzo popularnym ćwiczeniem jest pompka przy ścianie. Jak ją wykonać? Stajemy przy ścianie, nogi ustawiamy na szerokość bioder, a jedno ramię wyprostowane oprzyj o ścianę. Teraz postaraj się przybliżyć całym ciałem do ściany (tak jakbyś robiła pompkę), ale nie zginaj łokcia. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

3.Prawidłowa postawa.

Wiele razy słyszałyście, żeby się nie garbić. Pora te rady wprowadzić w życie. Wyprostowana postawa niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Dzięki niej zyskujemy lepszą sylwetkę, a naszych ruchom dodaje gracji. W dodatku, przy takie postawie sprawiamy wrażenie ludzi świadomych własnej wartości i otwartych, więc otoczenie nas lepiej odbiera. Wyprostowana postawa pozwala też zapobiegać bólom i deformacjom kręgosłupa, a także sprawia, że mięśnie są właściwie napięte. Trzeba też pamiętać, że gdy się garbimy, wałeczki pod pachami stają bardziej widoczne.

4. Pielęgnacja biustu

Ważna jest również pielęgnacja biustu, bo jego stan może sprzyjać powstawaniu wałeczków. Jak do tego odpowiednio podejść. Warto z dwa razy w tygodniu poddawać go masażowi ciepłym i zimnym strumieniem wody. Można też masować piersi zawiniętymi w woreczek kostkami lodu.

Jak pozbyć się wałków pod pachami?

Trzeba pamiętać, że takie masaże wykonujemy okrężnymi ruchami. Dodatkowo, możemy też stosować peelingi enzymatyczne. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, warto też pomyśleć o zakupie sportowego biustonosza.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ