Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Jazda konna cieszy się ogromną popularnością. Głównie jest to zasługa koni, które sprawiają wrażenie przyjaznych zwierząt, więc ludzie chcą spędzać z nimi wiele czasu. Jednak to niejedyne atuty tego zajęcia. Jazda konna niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego ludzie tak chętnie się na nią decydują.

Ogólnie na temat jazdy konnej

Jazda konna znana jest od bardzo dawna. Już w średniowieczu przecież rycerze jeździli konno. Z czasem konie zaczęto trochę mniej wykorzystywać. Jednak nadal są ludzie, którzy trenują jazdę konną. Niektórzy robią to rekreacyjnie, inni zajmują się tym sportem profesjonalnie. Jazda konna jako dyscyplina sportowa funkcjonuje od 1900 roku. Wbrew pozorom cieszy się coraz większą popularnością. Raczej nie jest to zaskakująca informacja.

W końcu jazda konna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz przede wszystkim dobrze kształtuje sylwetkę. Wszystko dlatego, że angażuje ona do pracy wszystkie partie mięśniowe, a także aktywuje całe ciało.

Jakie pozytywne efekty niesie jazda konna?

Jazda konna przede wszystkim wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie oraz stan umysłu. Wszystko dlatego, że powoduje wzmożone wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. Nic dziwnego, że po zakończeniu jazdy każdy człowiek ma doskonały nastrój. Dodatkowo, jazda konna ma doskonały wpływ na naszą sylwetkę. Szacuje się, że godzina jazdy pozwala spalić nawet od 300 do 600 kalorii. Jednak wszystko to zależy od pewnych czynników, do których zalicza się nasze umiejętności, stopień zaawansowania, a także intensywność jazdy na koniu. Niektórzy myślą, że jazda konna ogranicza się do samej jazdy na koniu, ale to nieprawda. Trzeba pamiętać, że są to również różne czynności wykonywane w stajni. Te zajęcia także mają na nas pewien wpływ. Wszystkie czynności wykonywane w stajni stanowią wysiłek o umiarkowanej intensywności, który bardzo korzystnie wpływa na układ krążenia.

Jazda konna wpływa na prawidłową postawę

Jazda konna może wydawać się bardzo prostym zajęciem, w którym wystarczy tylko usiąść na koniu i wszystko pójdzie gładko. Niestety wcale nie jest tak prosto. Trzeba pamiętać, że w jeździe konnej bardzo ważne są technika, koordynacja ruchowa oraz odpowiednia postawa. Wszystkie te elementy są równie istotne i bez nich nie ma mowy o prawidłowej jeździe. W dodatku, gdy są one połączone z odpowiednią współpracą z koniem, powodują silną pracę mięśni. Jest to o tyle ciekawe, że tak naprawdę w czasie jazdy kompletnie się nie skupiamy na roli mięśni. W tym momencie najważniejsze dla nas jest utrzymanie równowagi oraz odpowiedniego rytmu jazdy. To wszystko sprawia, że nie tylko modelujemy mięśnie. W trakcie jazdy również przyzwyczajamy się do utrzymywania poprawnej postawy, w ten sposób oduczamy się garbienia.

W czasie jazdy konnej pracuje wiele mięśni

Ta naprawdę o tym zapominamy, ale w czasie jazdy konnej nasze mięśnie też pracują.

Jak jazda konna wpływa na sylwetkę?

Największą pracę wykonują mięśnie dolnej części ciała. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że najbardziej obciążone są mięśnie ud, łydek i pośladków. Na koniec warto pamiętać, że w utrzymaniu poprawnej postawy na koniu pomaga nam w dużej mierze, co może wydać się zaskakujące, brzuch. W trakcie jazdy jest on napięty praktycznie przez cały czas.

Jazda konna to sport niosący wiele korzyści

Na początku jazda konna może wydawać się lekko niebezpieczny oraz trudny. Jednak przekonany się, że wcale nie jest, aż tak źle. Już po paru lekcjach możemy poczuć, że zdobywamy większą pewność siebie, a także nawiązujemy niezwykłą więź z koniem.

Efektem ubocznym tej pracy będzie bardzo dobre kształtowanie sylwetki poprzez jazdę konną, co ostatecznie nas bardzo ucieszy. Trzeba też pamiętać, że bardzo ważna będzie kwestia połączenia aktywizacji fizycznej oraz psychicznej. To właśnie dzięki temu możemy cieszyć się świetną sylwetką. Jednak nie to jest najważniejsze. Jazda konna pomoże nam ukoić nerwy, odzyskać równowagę w aspekcie fizycznym i duchowym oraz oddać się swojej pasji na świeżym powietrzu i w otoczeniu zwierząt.

[Głosów:120    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ