drugi podbródek

Każda kobieta marzy o szczupłej twarzy, idealnych rysach i długiej szyi. Niektóre z nas dostały jednak jeszcze jeden wątpliwy prezent od natury – drugi podbródek. – Ten problem dotyka nie tylko ludzi otyłych, borykają się z nimi także szczupli. Często same zapracowujemy na drugi podbródek poprzez niewłaściwą postawę i brak ruchu. Drugi podbródek dodaje nam lat i optycznie kilogramów. A pojawić się może z różnych powodów. Główne to czynniki genetyczne, rozciąganie skóry związane ze starzeniem, brak ruchu, nadwaga czy niewłaściwa postawa ciała. U niektórych tworzą się nie tylko dwa, ale nawet trzy podbródki. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Oto metody do zastosowania.

Drugi podbródek do istotny defekt estetyczny. Jakie są sposoby na idealny owal twarzy?

Dieta i ruch

Pierwsze i najważniejsze, co musisz zrobić, to zmienić styl życia. Zdrowa dieta pomoże ci pozbyć się niechcianego podbródka, to zatem kolejny argument przemawiający za tym, aby jeść więcej świeżych warzyw i owoców, ryb, chudego mięsa i produktów pełnoziarnistych, a odstawić wszystko, co tłuste i słodkie. Pij dużo wody i oczyszczających herbat. I przede wszystkim zacznij regularnie się ruszać! Ludzki organizm zaprogramowany jest na ruch i wysiłek fizyczny – a prowadząc siedzący tryb życia, działamy wbrew naturze i szkodzimy samym sobie. Ćwiczyć możesz chociażby w domu, uprawiając np. w pilates.

Z drugim podbródkiem można walczyć

Ćwiczenia z językiem

Aby drugi podbródek zniknął, musisz trenować przede wszystkim mięśnie szyi oraz dolnych partii twarzy. Jednym ze sposobów jest głośne i wyraźne wymawianie samogłosek u, o, a, i, e. Ważne również, aby każdego dnia przez ok. 5 minut trzymać głowę odchyloną do tyłu. Głowę należy także obracać w prawo, lewo, górę i dół. Ćwicz szyję! Usiądź z podkulonymi nogami, obejmij kolana rękoma. Zacznij odchylać plecy do tyłu, aż ramiona będą wyprostowane. W takiej pozycji zrób skłon głowy w tył i wyprostuj ją. Pamiętaj, aby w momencie skłonu zrobić wdech. Powtórz 10 razy. I jeszcze jedno ćwiczenie: wyciągnij język jak najdalej i unieś jego końcówkę, napinając mięśnie. Wytrzymaj 15 sekund, powtórz kilka razy.

Moc masażu

Regularnie masuj szyję i podbródek; zawsze od nasady szyi ku górze. W ten sposób zapewnisz sobie drenaż limfatyczny, który zwiększy elastyczność szyi i podbródka, a także poprawi ukrwienie. W czasie masażu stosuj krem, np. modelujący owal twarzy. Systematycznie ujędrniaj i odżywiaj okolice szyi i podbródka. Dobre efekty da stosowanie produktów z witaminami A i E, kolagenem czy ekstraktem z chmielu. Skórę zregeneruje także wykonany raz w tygodniu solidny peeling. A jeżeli niechcianego podbródka chcesz pozbyć się natychmiast, naucz się sztuki kamuflażu odpowiednimi kosmetykami. Chodzi o to, aby tak dobrać odcienie podkładu czy bronzera, aby zamaskować podbródek. Na początku z pewnością przyda się jednak pomoc makijażystki.

Fryzura pomoże

Pamiętaj o prawidłowej postawie – zawsze ściągaj łopatki i chodź wyprostowana. Utrwalisz ten nawyk, jeśli poćwiczysz chodzenie… z książką na głowie. W nocy śpij na płaskiej poduszce; gruby jasiek albo wałek tylko utrwalą drugi podbródek. Zanim drugi podbródek zniknie całkowicie, pomocna będzie dobra fryzura. Postaw na tzw. pazurki, czyli wystrzępione, okalające twarz kosmyki, które przykryją drugi podbródek i odciągną od niego uwagę. Możesz również zafundować sobie ziołową mieszankę i zrobić sobie wyszczuplający kompres. W tym celu siemię lniane zalej wrzątkiem, a gdy napar ostygnie, zanurz w nim bandaż albo gazę i owiń szyję na 20-30 minut. Taką kurację stosuj raz w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ