Jak dopasowywać kosmetyki do wieku

Dobry kosmetyk powinien być dopasowany i do typu skóry, i do jej wieku. W zależności od tego, ile ma się lat, inaczej dba się o ciało. Doskonale wiedzą o tym wszyscy producenci, którzy już dziś wypuścili na rynek odpowiednie kosmetyki dla klientek w każdym wieku – zarówno dla nastolatek, jak i dwudziestolatek czy dojrzałych kobiet po pięćdziesiątce.

Szukając dla siebie tego idealnego preparatu, zawsze trzeba kierować swój wzrok na ulotki występujące przy produktach, które najczęściej można znaleźć na tylnej części opakowań. Wygląd kartonika czy słoiczka nie ma żadnego znaczenia. Czasami te najpiękniej prezentujące się produkty, które już z daleka przykuwają wzrok fantazyjnymi napisami i bajecznymi kolorami, okazują się najmniej wartościowe, bo często ich producenci bardziej skupiają się na ich atrakcyjności wizualnej niżeli rzeczywistej jakości. Trzeba więc nauczyć się patrzeć na to, co w środku, a nie na to, co na zewnątrz. Zgodnie z ustalonymi normami producent musi zawrzeć na opakowaniu cały skład produktu.

Dobór kosmetyków kolorowych bywa nawet trudniejszy od kupowania tych typowo pielęgnacyjnych, komentuje blogerka http://edaff.pl/. O ile w przypadku kremów czy balsamów do ciała istnieje podział na konkretne grupy wiekowe klientów, tak szminki, błyszczyki czy cienie do powiek na ogół są „uniwersalne”. Które z nich będą więc pasować kobietom dojrzałym, a które nastolatkom? Młode dziewczyny na pewno powinny pójść w stronę delikatnego podkreślania naturalnej urody. Dla nich dobre będą więc lekkie błyszczyki, klasyczne tusze do rzęs i cienie w bazowych odcieniach. Kobiety starsze muszą natomiast unikać przesadnie błyszczących i jaskrawych produktów, gdyż te bardzo często podkreślają zmarszczki i sprawiają, że skóra wygląda starzej.

Jeżeli i te rady dla jakiejś kobiety okażą się niewystarczające, może ona poszukać w Internecie innych artykułów na temat tego, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry i wieku. Większość preparatów trzeba też sprawdzić na sobie. Czasami nawet te dedykowane nastolatkom mogą okazać się świetnym wyborem dla starszych już kobiet.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ