Chyba każda kobieta jest świadoma tego, jak ważne dla atrakcyjności są zdrowe włosy, zęby, paznokcie, ale przede wszystkim skóra, szczególnie cera, która jest wizytówką. Wiosna to czas, kiedy cera nie jest zazwyczaj w najlepszej kondycji, trzeba ją z pewnością ożywić oraz zregenerować po zimie, kiedy to musiała borykać się ze skrajnymi temperaturami, ogrzewaniem, czy też ostrymi szalikami i czapkami. Wszystko to spowodowało, że może być ona nieco zanieczyszczona, pozbawiona blasku i nawilżenia, jednak to wszystko można zmienić przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji.

Przede wszystkim należy zacząć od regularnego złuszczania martwego naskórka, dzięki czemu skóra się oczyści, a także nabierze blasku. Osoby, które nie mają cery problematycznej mogą sięgać 1-2 razy w tygodniu po mechaniczne peelingi z drobinkami, jednak osoby, które mają na twarzy stany zapalne, skłonności do podrażnień, czy pękające naczynka powinny postawić na delikatne peelingi enzymatyczne, bądź glinki.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest optymalne nawilżenie i odżywienie cery, warto zaopatrzyć się w kremy z kwasem hialuronowym, które nawilżą skórę, wypełnią ją, a także takie, które dostarczą cennych witamin i składników odżywczych, szczególnie witaminy E i C. Od czasu do czasu warto sięgnąć też po maseczkę odżywiająco- nawilżającą, która sprawi, że skóra nabierze wigoru, blasku oraz się zregeneruje.

https://www.uroda.info.pl/

Jeśli pielęgnacja jest realizowana tak jak należy to teraz warto skupić się na innej ważnej kwestii, czyli ochronie przeciwsłonecznej, zwłaszcza, że wiosną nasłonecznienie jest już silne. Warto stosować kremy z filtrem przed każdym wyjściem na zewnątrz, szczególnie takie z wysokim faktorem UVA, który ma skutecznie chronić skórę przez degradacją kolagenu, a więc przed oznakami starzenia, zmarszczkami. Można stosować kremy z filtrem samodzielnie, bądź sięgać po kremy typu BB, CC, które nie tylko mają działanie podobne do podkładu, ale także skutecznie chronią oraz odżywiają cerę.

Dbać o skórę należy cały rok, jednak wiosna to czas, kiedy wymaga ona szczególnej troski oraz pielęgnacji, dlatego też warto poświęcić jej nieco więcej uwagi, aby nie tylko wyglądała promiennie, ale też, aby zachować ten stan jak najdłużej poprzez odpowiednią ochronę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ