Farbowanie włosów za pomocą naturalnych środków!?

Kobieta zmienną jest, to przysłowie zna wiele osób. Jest ono bardzo prawdziwe, w końcu często wprowadzamy różne zmiany w naszym wyglądzie. A to nowy makijaż, a to całkowita wymiana garderoby, najczęściej jednak zmianom ulega nasz kolor włosów.

Co na temat farbowania mówią statystyki

To nie jest żadna tajemnica, że kobiety lubią się bawić swoim wyglądem. Bardzo często próbujemy nowych rzeczy, aby doskonalić nasz wizerunek. Statystyki głoszą, że kobiety zmieniają fryzurę średnio 150 razy w ciągu całego życia. Bardzo często to tych zmian wlicza się farbowanie włosów. Wiele z nas się na to decyduje, aż 65% kobiet zmieniło swój naturalny kolor włosów.

Jaki wpływ ma farbowanie na nasze włosy?

Kolor włosów zmieniamy bardzo często, ponieważ wydaje nam się, że farby są nieszkodliwe. Mamy wrażenie, że nie wyrządzimy sobie w ten sposób żadnej krzywdy.

Jednak już sam zapach farby do włosów udowadnia, że znajduje się w niej wiele różnych substancji chemicznych. Trzeba też pamiętać, że są one szkodliwe nie tylko dla naszych włosów, ale też skóry oraz płuc. Długotrwałe i regularne farbowanie może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków. Jednak wiele z nas jest niezadowolona ze swojego koloru włosów, a z czasem pojawi się problem z siwizny. Jak więc się z tym uporać nie niszcząc włosów ani nie szkodząc zdrowiu? Z pomocą przychodzą nam różne naturalne środki, które z powodzeniem mogą zastąpić farby drogeryjne.

Naturalne środki koloryzujące

Na początku należy sobie uświadomić, że nie da się drastycznie zmienić koloru włosów z pomocą naturalnych środków. W takich przypadkach nie mamy wyjścia i musimy sięgnąć po farby. Jednak przy mniejszych zmianach znacznie lepiej spiszą się naturalne środki.

Naturalne środki pomogą nam wyczarować wiele barw. Jeśli chcemy uzyskać brązowe włosy, potrzebne nam będą kawa i czarna herbata. Jak tego dokonać? Najpierw należy zaparzyć silne expresso, które wymieszamy z odżywką do włosów oraz 2 łyżkami herbaty.

Taką mieszankę należy wmasować we włosy na całej długości i pozostawić na 1 godzinę. Czynność można powtarzać, aby włosy uzyskały jeszcze lepszy odcień.

Żywszy rudy kolor uzyskamy z pomocą soku z marchwi, buraka lub ich mieszanki. Kubek soku należy zmieszać z odrobiną oleju kokosowego. Następnie wmasowujemy w skórę głowy oraz włosy i zostawiamy na godzinę. Po spłukaniu należy spryskać włosy octem jabłkowym. Jeśli chcemy uzyskać bardziej czerwony odcień, należy dodać więcej buraków.

Natomiast marchew odpowiada za bardziej pomarańczowy odcień.

Natomiast cytryny pomogą nam rozjaśnić włosy lub uzyskać jaśniejsze refleksy. Jak uzyskać taki efekt? Należy spryskać włosy sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny i zostawiamy na minimum 3 godziny. Jeszcze lepsze i szybsze efekty uzyskamy, gdy w tym czasie wyjdziemy na słońce, które przyśpieszy działanie cytryny.

W włosy możemy też rozjaśnić za pomocą jogurtu i cynamonu. Jak to zrobić? Należy wymieszać około 20 dkg jogurtu naturalnego z 4 łyżkami stołowymi cynamonu. Następnie miksturę wmasowujemy we włosy okrężnymi ruchami przez 4- 5 minuty. Zostawiamy maseczkę na włosach na 30 minut. Można też zawinąć włosy turban z ręcznika, aby uzyskać lepszy efekt.

Farbowanie włosów za pomocą naturalnych środków!?

Możemy też poprawić odcień siwych włosów, wystarczy zalać do pełna szklankę wypełnioną do połowy łupinami cebuli. Taką płukankę zostawiamy na dwadzieścia minut i czymś przykrywamy. Następnie odsączamy za pomocą gazy. Do uzyskanego naparu dodajemy 2 łyżki gliceryny. Mieszaninę wcieramy we włosy codziennie, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Głowę myjemy tak jak zwykle i zostawiamy do naturalnego wyschnięcia.

Na koniec warto sobie uświadomić, że naturalne środki koloryzujące mogą mieć znacznie krótsze działanie niż profesjonalne farby. Trzeba też się liczyć z tym, że nie zawsze uzyskamy wymarzony efekt, ale w przypadku farb może być podobnie. Jednak trzeba się liczyć z tym, że może nas czekać kilka podejść, zanim uzyskamy upragniony kolor, ale przeciwieństwie do farb naturalne środki nie zaszkodzą naszym włosom, a mogą je nawet odżywić i zregenerować.

[Głosów:9    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ