Domowe sposoby na pękające usta

Usta to jedna z najważniejszych części twarzy. Jeśli są zadbane to wyglądają pięknie i wprost zachęcają do pocałunków. Niestety, usta są też bardzo delikatne i wrażliwe, więc często przytrafiają się im jakieś dolegliwości. Najczęściej robią się suche i często pękają.

Usta – jedna z najseksowniejszych części ciała

Usta bywają doskonałym wabikiem. Mężczyźni często je chwalą i bardzo dobrze robią. W końcu według przeprowadzonych obserwacji komplementy na temat ust robią bardzo pozytywne wrażenie. Mają takie działanie, że nie oprze im się żadna kobieta, bez względu na narodowość. Jednak usta to nie tylko obiekt westchnień. Ta część ciała służy bowiem głównie do wyrażania emocji oraz uwodzenia. Uroda ust jest bardzo ważna niemal każdej kobiecie.

Każde usta mogą być piękne

Usta to bardzo ważna część twarzy. Są delikatne i wrażliwe, a przy tym wiele mówią o człowieku. Pojawia się przekonanie, że ich rozmiar może wiele powiedzieć o naszej osobowości. Kobiety, które mają pełne usta często są uważane za pewne siebie i odważne, a do tego niesamowicie zmysłowe. Natomiast te, które zostały obdarzone mniejszymi i wąskimi ustami bywają postrzegane jako skłonne do samotniczego trybu życia. Nie ważne, czy te twierdzenia są prawdziwe, czy nie, warto poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację.

Ich zdrowy wygląd jest bardzo istotny, a wypielęgnowane usta mogą dodać urody każdej właścicielce bez względu na ich wielkość. Poza tym, nam rozmiarem ust możemy popracować. W końcu po to stworzono kosmetyki. Tak więc zbyt małe usta można optycznie powiększyć, a zbyt blade można upiększyć nakładając kolorową szminkę. Problem pojawia się jednak, gdy są suche i popękane, ale na to też są różne sposoby.

Dlaczego usta pękają?

Niestety usta są piękne i potrafią uwodzić, ale wyróżniają się wyjątkowo cienką naturalną lipidową warstwą ochronną. To w głównej mierze powoduje, że ich pielęgnacja jest bardzo ważna. Warto też pamiętać, że brakuje w nich melaniny, co sprawia, że są one jeszcze bardziej narażone na niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe. Dodatkowo, niewielka liczba gruczołów łojowych na skórze warg sprawia również powoduje, że potrzebują odpowiedniej ochrony. Ten stan rzeczy powoduje, że nie są one wystarczająco chronione przed utratą wilgoci. Wśród czynników wysuszających usta znajdują się rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień, czyli wiatr, mróz, upały, niewielka wilgotność powietrza oraz działanie promieni słonecznych. Czasami usta pękają z powodów zdrowotnych. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim niedobory witamin z grupy B, odwodnienie organizmu, zmiany w gospodarce hormonalnej.

Na pomoc pękającym ustom!

Pękające usta mogą być bardzo uciążliwe, a ten problem jest niezwykle bolesny. Jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ są metody, które pozwolą nam się uchronić przed tą dolegliwością. Na początku powinniśmy pamiętać o właściwym nawadnianiu organizmu.

Domowe sposoby na pękające usta

Musimy sobie uświadomić, że woda to najlepszy naturalny kosmetyk i nie możemy o niej zapominać w ciągu dnia. Jeśli wypijamy ją w odpowiedniej ilości, to wpływa pozytywnie na cały organizmu, nie tylko usta. Oczywiście samo nawadnianie może nie wystarczyć. Dlatego osobom, które borykają się z problemem pękających ust zaleca się systematyczne złuszczanie naskórka. Można to robić z pomocą drogeryjnych kosmetyków, ale niekoniecznie. Peeling ust możemy spokojnie wykonać produktami, które znajdziemy u siebie w domu. Jest kilka metod pomagających złuszczyć naskórek. Jedną z nich jest masowanie ust szczoteczką do zębów. Możemy też wykonać jeden z domowych peelingów.

Do tego zadania można wykorzystać oliwę z oliwek, miód, wazelinę, a także brązowy cukier. Nie możemy też zapominać o produktach silnie natłuszczających, dzięki nim zapewnimy odpowiednią ochronę dla naszych ust. Doskonałymi produktami do wykonania tego zadanie będą wosk pszczeli, olej kokosowy lub olejek arganowy. Ta stan ust ma też wpływ odpowiednia dieta, dlatego pamiętajmy, aby spożywać produkty bogate w witaminy z grupy B.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ