Dieta Sandruni – na czym polega?

Większość osób marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Niestety, odchudzanie to bardzo trudny i wymagający proces. Musimy być bardzo wytrwali oraz decydować się na wiele wyrzeczeń, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. Metod na pozbycie się zbędnych kilogramów jest wiele, a co jakiś czas pojawiają się następne. Z roku na rok przybywają nowe sposoby, jednym z nich jest dieta Sandruni.

Na czym polega i czy warto z niej skorzystać?

Dieta Sandruni znana jest głównie wśród internautów. Ogromną popularność zdobywa, ponieważ jej autorka schudła aż 10 kg w ciągu miesiąca. Jak wygląda ta dieta? Opiera się na kilku banalnych zasadach. Zalicza się do nich regularne posiłki zawierające dużą spora ilość warzyw i owoców, wypijanie minimum 2 litrów wody w ciągu dnia i zwiększenie aktywności fizycznej. Pewnie coś Wam nie pasuje, w końcu te zasady znajdują się w prawie każdym poradniku poświęconemu zdrowemu trybowi życia. Trzeba jednak sobie uświadomić, że dieta Sandruni jest wzbogacona o jeden składnik, któremu przypisywane są niemal magiczne właściwości.

Afrykańskie mango – magiczny składnik

Tym składnikiem, który urasta do rangi magicznego jest afrykańskie mango. Jest to fundamentalny element diety Sandruni, którego zadaniem jest wspomożenie całego procesu odchudzania. Na czym polega jego fenomen? Ekstrakt jest źródłem ogromnej ilości białka, więc ma znaczący wpływ na poprawę metabolizmu. W efekcie może w dużej mierze przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Ciekawostkę może stanowić fakt, że afrykańskie mango od dawna cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych.

Warto też wspomnieć, że jego właściwości wspomagające odchudzanie, były już kilka razy przebadane. To świadczy o tym, że nie jest to nowy produkt, o którym nikt wcześniej nie słyszał.

Pojawiają się jednak pewne wątpliwości

Dieta Sandruni wydaje się być idealne, ale pojawiają się pewne wątpliwości. Wiele osób zadaje sobie pytanie, że dieta, w której nie znamy żadnych rzeczowych szczegółów, może być traktowana poważnie. W dodatku niewiele wiemy o samej autorce. Tak właściwie wiadomo tylko to, że w ciągu miesiąca schudła 10 kilogramów. Faktycznie jest to bardzo duży spadek wagi w dość krótkim czasie. Taki proces może więc wywołać poważne zaburzenia w organizmie. W efekcie dieta może bardziej nam zaszkodzić, niż pomóc. Warto również pamiętać, że sekretny składnik, czyli mango afrykańskie jest jedynie suplementem diety. Suplementy diety z reguły stanowią tylko dodatek, który pomaga w uzupełnieniu witamin, czy minerałów w czasie odchudzania.

Jakie są dokładne zasady diety Sandruni

Na początku warto sobie uświadomić, że dieta Sandruni została opisana przez autorkę, o której nie prawie nic nie wiemy. W internecie znajdziemy jedynie informacje, że udało jej się zrzucić 10 kg w miesiąc. Jest to bardzo szybka utrata masy ciała, która może być niebezpieczna, ale jednak kusi. W jaki sposób chudniemy na diecie Sandruni? Ogólnie tkankę tłuszczową tracimy zwykle w warunkach, gdy zapotrzebowanie energetyczne naszego organizmu nie jest zaspokajane. Występuje wtedy tak zwany deficyt energetyczny.

Dieta Sandruni – na czym polega?

Z reguły dzienny deficyt w postaci 1000 kcal pozwala na utratę ok. 1 kg na tydzień. Jednak trzeba też pamiętać, że ograniczając kalorie, ograniczamy też produkty bogate w witaminy i minerały, a także białko i tłuszcze. Dlatego każda dieta redukcyjna musi być monitorowana pod względem wartości odżywczej, w przeciwnym razie może nam zaszkodzić. Utrata 10 kg w ciągu miesiąca musiałaby wiązać się z utratą ponad 2 kg na tydzień, a to bardzo niebezpieczne tempo dla naszego zdrowia.

Wizja utraty zbędnych kilogramów w krótkim czasie i bez większych wyrzeczeń jest bardzo zachęcająca. Jednak warto dobrze przemyśleć taką dietę. W końcu powinna ona być bardzo przemyślana i dobrana w taki sposób, aby nam nie zaszkodziła naszemu zdrowiu. Dlatego najlepiej wybrać bardziej czasochłonny proces odchudzania się, ale za to pewny i rozsądny.

[Głosów:16    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ