Męczy cię katar? Do wyboru jest wiele różnych metod, których celem jest zmniejszenie ilości tej wydzieliny, która pojawia się głównie przy przeziębieniach, grypie, ale też przy alergiach. Czy warto skorzystać wtedy z domowych metod?

Katar objawia się nie tylko jako wydzielina z nosa, ale również związany jest z nieprzyjemnym uczuciem zatkania, problemami z prawidłową artykulacją głosek nosowych, uczuciem pieczenia czy nawet obrzęku w jamie nosowej. Gdy mamy katar, oddychamy też częściej przez usta, co dodatkowo sprzyja infekcjom. W nosie powietrze jest oczyszczane, ogrzewane i nawilżane przed dostaniem się do dalszej części układu oddechowego, przez co jest to dużo lepsze dla naszego organizmu.

Z katarem mamy najczęściej do czynienia w przypadku infekcji wirusowych – przeziębień i grypy, ale również pojawia się on w przypadku alergii. Może być też konsekwencją infekcji bakteryjnych – wtedy ma kolor żółtawy lub zielonkawy.

Do wyboru mamy różne metody leczenia kataru, w tym domowe sposoby na katar. Czy jednak zawsze są one dobrym wyborem?

Jak wyleczyć katar w domu?

Najlepiej zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu oraz mieć pod ręką dużo chusteczek higienicznych. Jeśli chcemy jednak przyspieszyć kurację, warto także zastosować dodatkowe środki.

Jedną ze skutecznych domowych metod jest wykonanie inhalacji. Możemy zastosować zwykłą sól kuchenną i zmieszać ją z olejkami eterycznymi – eukaliptusowym, miętowym czy piniowym, które wspomagają działanie układu oddechowego.

Bardzo dobre efekty osiągniemy dzięki wykorzystaniu roztworu soli morskiej albo soli fizjologicznej. Można stosować je również w formie wygodnych sprayów, na przykład takich jak Disnemar.pl.

Środek tego rodzaju pozwala na oczyszczenie nosa przez usunięcie nadmiaru wydzieliny, wspomaga też usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów, alergenów, zanieczyszczeń. Spray może być używany również w okresie grzewczym i okresie większej zachorowalności, aby zmniejszyć podatność śluzówki na infekcje.

Preparat Disnemar dostępny jest w wersji dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: Disnemar.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ