Dlaczego warto wybrać okulary progresywne fotochromowe?

Prezbiopia to charakterystyczny typ wady wzroku, inaczej zwana starczowzrocznością. Objawia się ona kłopotami z widzeniem na bliskie oraz dalekie odległości. To właśnie dlatego osoby starsze są zmuszone bardzo często oddalać gazetę czy książkę lub maksymalnie przybliżać etykiety produktów, które pragną przeczytać. To zwyczajne schorzenie, które może dotknąć każdego z nas. Współczesna okulistyka jednak staje na wysokości zadania, dlatego obecnie już każdy może wyposażyć się w okulary progresywne, które zawierają specjalne szkła okularowe, umożliwiające dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z oddali.

Co to są szkła progresywne?

Zapewne zastanawiacie się jak to możliwe, że progresy są w stanie korygować zarówno widzenie dali, jak i bliży? W tym typie szkieł kontaktowych wykorzystano różne moce korekcji. W zależności od zdiagnozowanej wady, natężenie dioptrii na górnej części szkła różni się od tego, które zostało zastosowane na dole. Czasami dodatkowo wydziela się również strefę na środku szkła. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest płynne przenoszenie wzroku między poziomami oddalonymi o różne odległości. Dzięki temu osoba z prezbiopią, przy pomocy jednej pary okularów może widzieć dobrze zarówno z daleka, jak i z bliska. To bardzo wygodne rozwiązanie, które będzie przydatne podczas czytania, pisania, korzystania z urządzeń multimedialnych oraz wszystkich obowiązków codziennych.

Okulary progresywne fotochromowe

Kolejnym odkryciem w tej dziedzinie są szkła fotochromowe Transitions Xtractive. To nic innego jak połączenie okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Takie rozwiązanie jest dostępne na rynku już od kilku lat. Kwestią czasu było, zaaplikowanie tego systemu również do szkieł progresywnych. Dzięki temu osoby cierpiące na starczowzroczność nie dość, że nie potrzebują dwóch par okularów do czytania i codziennych obowiązków, teraz również nie będą musiały martwić się o dodatkową parę okularów przeciwsłonecznych. Okulary progresywne fotochromowe Transitions Xtractive, dopasują się do warunków pogodowych i zapewnią odpowiedni stopień przyciemnienia. Wysokiej jakości szkła certyfikowane znakiem CE oferują ochronę przed promieniowaniem UV. Idealnie sprawdzą się również podczas wizyty w miejscach, w których często zmienia się poziom oświetlenia. Doskonale nadają się do samochodu – szkła dopasują się do warunków panujących na drodze i zapewnią ochronę przed rażącym światłem słonecznym. Dzięki takim rozwiązaniom można mieć okulary przeciwsłoneczne przy sobie zawsze, a w dodatku będą one jeszcze wzbogacone o korekcję.

Więcej informacji na temat fotochromowych szkieł progresywnych znajdziesz na www.varilux.pl

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ