Dieta VLCD- hit sezonu!

Co to za nowa dieta? Taki skrót VLCD pochodzi od angielskich słów Very Low Calorie Diet, czyli po prostu jest to dieta o mocno obniżonej kaloryczności. Taki prosty sposób utraty kilogramów jest przecież popularny od kilku dobrych lat. Polega ona po prostu na przyjmowaniu dziennie około 600-1000 kalorii. Okazuje się, że standardowo przyjmujemy dziennie ich ponad 2000.

Taki więc sposób odżywiania ma w konsekwencji oczywiście doprowadzić do znacznego spadku naszej masy ciała w bardzo krótkim czasie, jednakże więc od zwykłych diet odchudzających różni się głównie tym, że nie spożywamy w niej codziennych posiłków przygotowanych przez siebie. Po prostu kupujemy już gotowe mieszanki, które po późniejszym rozpuszczeniu w wodzie stanowią bardzo pełnowartościowy posiłek. Ten posiłek zawieraja odpowiednią porcję wielu witamin, a także białka (dzięki temu po jej zażywaniu nie dochodzi do nadmiernej utraty masy mięśniowej) a także cukrów oraz tłuszczów. Jednakże obniżona zawartość tych dwóch ostatnich składników odżywczych ma zazwyczaj znaczący wpływ na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Skrót VLCD pochodzi od słów Very Low Calorie Diet, czyli dieta o bardzo obniżonej kaloryczności. Taki sposób utraty kilogramów jest popularny od kilku lat i polega na przyjmowaniu dziennie 500-1000 kalorii, podczas gdy standardowo przyjmujemy ich ponad 2000. Taki sposób odżywiania ma oczywiście doprowadzić do znacznego spadku masy ciała w krótkim czasie, jednak od zwykłych diet odchudzających różni się przede wszystkim tym, że nie spożywamy posiłków przygotowanych przez siebie. Kupujemy gotowe mieszanki, które po rozpuszczeniu w wodzie stanowią pełnowartościowy posiłek. Zawierający odpowiednią porcję witamin, białka (dzięki temu nie dochodzi do utraty masy mięśniowej) oraz cukrów i tłuszczów. Obniżona zawartość dwóch ostatnich składników odżywczych ma znaczący wpływ na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Plusem tego typu diety jest to, że osoba odchudzająca się nie musi samodzielnie przygotowywać posiłków i obliczać kaloryczności każdego z nich, ponieważ robi to za nią producent. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotowych koktajli, zup i innych produktów, a następnie przyjmować je w dawkach zaleconych przez producenta.

Dieta VLCD- hit sezonu!

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów diet VLCD, różnią się od siebie szerokością palety produktów i zaleceniami producentów, do których należy się stosować, aby schudnąć w krótkim czasie.

Tego typu diety właśnie przez charakteryzującą je bardzo niską kaloryczność produktów pozwalają nam schudnąć w dość krótkim czasie, jednakże niestety wiąże się to z mocnym osłabieniem organizmu już w pierwszych dniach stosowania takiej diety oraz także z możliwością wystąpienia niepożądanego efektu jo-jo już po jej zakończeniu, jednakże producenci tej mieszanki radzą nam jak można tego uniknąć.

Większość diet VLCD jest zwykle podzielona na trzy etapy. Pierwszym etapem jest przyjmowanie tylko i wyłącznie produktów już przygotowanych przez producentów, czyli głównie różnego rodzaju zup, koktajli oraz batonów. Producenci tych wszystkich produktów informują na etykietach o tym ile posiłków i w jakiej kolejności należy każdego dnia przyjmować. Oczywiście na każdym tego rodzaju produkcie znajdują się informacje dotyczące ich przygotowania (zwykle jest to po prostu dodanie odpowiedniej ilości wody).

Na tym pierwszym etapie takiej diety można niestety często zauważyć zmęczenie, różne bóle głowy oraz inne objawy, które są spowodowane zbyt małą kalorycznością jedzonych posiłków, a także zmianą trybu spożywanego pokarmu, dlatego wtedy zalecane jest ograniczenie naszego wysiłku fizycznego do minimum. Natomiast w kolejnym etapie do wszystkich posiłków z proszku stopniowo dodaje się także zwykłe popularne produkty spożywcze, zalecane jest w tym okresie aby również zwiększyć wysiłek fizycznegy. W ostatnim etapie należy utrzymać niską wagę, poprzez dalsze spożywanie niskokalorycznych posiłków oraz wykonywanie ćwiczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ