soczewki progresywne dla kierowców

Okulary do jazdy samochodem to produkt, wobec którego stawiamy najwyższe wymagania, ponieważ jakość i komfort widzenia prowadzącego pojazd wprost przekładają się na bezpieczeństwo wszystkich obecnych na drodze, a także pewność kierowcy w trakcie wykonywania manewrów. Soczewki okularowe dla kierowców muszą gwarantować ostre widzenie na różne odległości bez względu na warunki oświetleniowe i pogodowe oraz skutecznie eliminować efekt oślepienia. Szczególnie kierowcy, którzy przekroczyli 40. rok życia (choć jest to kwestia bardzo indywidualna i wymaga zweryfikowania przez specjalistę ochrony wzroku), powinni zatroszczyć się o właściwe wsparcie dla swojego wzroku. Właśnie z myślą o nich powstały progresywne soczewki okularowe dla kierowców. Co je charakteryzuje i dlaczego warto w nie zainwestować?

Co oferują dobrej jakości soczewki progresywne do jazdy samochodem?

Nowoczesne szkła progresywne dla kierowców zapewniają optymalną ostrość widzenia zarówno w bliży, dali, jak i na dystansie pośrednim. Progresywne okulary dla kierowców muszą bowiem gwarantować prowadzącemu możliwość dokładnej obserwacji obiektów zlokalizowanych w różnych odległościach od jego oczu: znaków drogowych, tego, co dzieje się drodze, w lusterkach i co pokazują przyrządy na desce rozdzielczej. Soczewki progresywne dla kierowców powinny przy tym umożliwiać płynne przenoszenie wzroku pomiędzy tymi obiektami. Ponieważ jazda w porze nocnej lub w ograniczonej widoczności, np. w czasie deszczu lub mgły jest szczególnie niebezpieczna, okulary progresywne dla kierowców wyposaża się dodatkowo w specjalne filtry, które poprawiają jakość widzenia i kontrast w trudnych warunkach. Równie istotną sprawą jest to, by okulary progresywne do jazdy samochodem niwelowały groźny efekt olśnienia oraz ograniczały rozpraszające odblaski wywołane przez reflektory innych samochodów czy światło odbite od mokrej powierzchni. Wszelkie źródła światła o dużym natężeniu, a zwłaszcza lampy LED i reflektory ksenonowe nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów oślepiają kierowcę, zaburzają percepcję głębi i postrzeganie kolorów oraz dekoncentrują go, a w takich warunkach nie trudno o katastrofę.

W jaki sposób progresywne soczewki okularowe podnoszą jakość i komfort widzenia kierowcy?

Jak gigantyczne możliwości mają najlepsze progresywne soczewki okularowe dla kierowców, dowodzą bezkonkurencyjne w swej kategorii progresywne soczewki dla kierowców EnRoute od Hoya – producenta soczewek okularowych nowej generacji. Soczewki okularowe EnRoute neutralizują większość niedogodności pojawiających się w trakcie kierowania pojazdem i jednocześnie umożliwiają perfekcyjnie widzenie na różne odległości. Soczewki progresywne do okularów Hoya gwarantują doskonałą jakość widzenia podczas jazdy w każdej sytuacji: „pod słońce”, o zmierzchu, nocą, we mgle czy deszczu, ponieważ za ich unikatowymi funkcjonalnościami skrywają się najnowocześniejsze technologie optyki okularowej opatentowane przez Hoya: Zintegrowana Obustronna Konstrukcja Progresywna, gwarantująca maksymalnie szerokie pole widzenia i szybkie przenoszenie wzroku na różne odległości oraz Kontrola Stabilności Obrazu, która zapewnia doskonałą percepcję obrazu w dynamicznie zmieniających się warunkach. Dodatkowo progresywne soczewki dla profesjonalnych kierowców Hoya w wersji EnRoute Pro są wyposażone w innowacyjny filtr podwyższający kontrast obrazu i zapewniający lepsze widzenie barw, a także specjalny filtr zapobiegający oślepieniu.
Soczewki okularowe EnRoute i EnRoute Pro dostępne są także w wersji jednoogniskowej, dzięki czemu kierowcy noszący okulary, bez względu na wiek, mogą komfortowo i bezpiecznie czuć się za kierownicą. Wszędzie tam gdzie oczy poniosą 😊

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ