Czym są implanty zębowe i czy warto?

0
1893

Wszczepianie implantów zębowych w ramach chirurgii twarzy to coraz popularniejsze rozwiązanie w stomatologii. Dzięki implantologii można w estetyczny sposób uzupełnić ubytki w uzębieniu lub kompleksowo wyleczyć skomplikowane przypadki. Warto przezwyciężyć swój strach przed wizytą u stomatologa i wybrać jedną z polskich klinik, które profesjonalnie, komfortowo i skutecznie zadbają o stan uśmiechu. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że zdrowy uśmiech jest najpiękniejszą ozdobą całej twarzy!

Co to jest? 

Inaczej nazywane są implantami stomatologicznymi. Są to elementy – ciała obce, które umieszczone w obrębie szczęki lub żuchwy stanowią zamiennik naturalnego uzębienia, które z jakiegoś powodu zostało przez pacjenta utracone. Mogło to nastąpić na skutek próchnicy, choroby przyzębia lub poważnego urazu mechanicznego. 

Implant to zatem sztuczny element, który zastępuje naturalny korzeń zęba. Wprowadzany jest do szczęki lub żuchwy przez specjalistów z zakresu chirurgii twarzy i szczęki, zazwyczaj pod narkozą lub znieczuleniem miejscowym.

Implanty stosowane w leczeniu tego typu są najwyższej jakości, wykonane z najlepszych komponentów. Na świecie regularnie prowadzone są testy i badania kliniczne, które sprawdzają wytrzymałość i komfort noszenia implantów zębowych, a także eliminują ryzyko występowania jakichkolwiek powikłań po zabiegu. W ofercie klinik stomatologicznych znajdują się zarówno implanty standardowe jak i takie klasy premium. Wybór zależy najczęściej od zasobności portfela oraz oczekiwanego efektu.

Jedna decyzja – wiele zalet

Nowoczesne implanty zębowe to trwałe i solidne rozwiązanie w stomatologii, które w elegancki sposób uzupełnia naturalne uzębienie. Takie rozwiązanie w chirurgii twarzy ma wiele zalet. Po pierwsze, implanty wyglądają i działają jak naturalne zęby. Po drugie – są mocowane na stałe, czyli stabilnie odtwarzają braki w uzębieniu na lata. 

Ponadto, decyzja o zastosowaniu implantów eliminuje niewygodę związaną z noszeniem niedopasowanych protez zębowych. Implanty odtwarzają także prawidłowe funkcje żucia, co dla pacjentów jest szczególnie ważne, ponieważ umożliwia im spożywanie ulubionych pokarmów bez ograniczeń. Zapewniają komfort i eliminują uczucie wstydu czy stresu z powodu niepełnego stanu uzębienia. Co ważne, chronią także przed zanikiem kości i umożliwiają pacjentom zachowanie młodzieńczych i naturalnych rysów twarzy.

Ceny implantów zębowych 

Ceny są różne. Wszystko zależy od wybranego modelu, rodzaju implantu oraz rozległości obszaru, na którym implanty będą osadzane. Nawet w obrębie różnych miast w Polsce ceny mogą się od siebie różnić. Przeważnie koszt wszczepienia pojedynczego implantu razem z koroną to około 4 do 5 tysięcy złotych. 

Warto mieć na uwadze, że tego typu usługi w Polsce nie należą do najdroższych. W najbardziej rozwiniętych krajach Europy zachodniej i w USA, koszt implantów może być nawet kilkukrotnie wyższy niż we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu. Co więcej, badania rynku pokazały, że dzięki stosunkowo niskim cenom i wysokim kwalifikacjom polskich specjalistów nasz kraj jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez zagranicznych turystów dentystycznych. 

Jeśli zastanawiasz się nad wszczepieniem implantów zębowych i marzysz o poprawieniu wyglądu swojego uśmiechu, koniecznie zapoznaj się ze stroną chirurgiatwarzy.pl. Doświadczeni specjaliści chętnie odpowiedzą Tobie na wszelkie pytania i doradzą przy wyborze najkorzystniejszego rozwiązania. Zdobądź pewność siebie i szczęście na długie lata – to się opłaca!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ