Co jeść przed treningiem?

0
2146

Treningi to bardzo duży wysiłek dla organizmu. Aby nasze ciało trenowało wydajnie oraz podołało ćwiczeniom, musimy odpowiednio odżywiać się przed treningami. Oprócz ogólnej diety np. ukierunkowanej na treningi sportowe warto stosować odpowiednie posiłki przed treningiem. Co zatem jeść przed treningiem, aby było to korzystne dla nas i naszego ciała? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Co jeść przed treningiem?

Pierwszym podstawowym typem produktów, jakie powinniśmy jeść przed posiłkiem, są produkty zbożowe. Z pewnością będzie to chleb razowy, płatki owsiane, makarony czy kasze. Dostarczenie węglowodanów przed treningiem jest bardzo ważne, gdyż to one dają nam siły do treningu i pozwalają trenować np. bardziej intensywnie, co z kolei przekłada się na lepsze rezultaty treningu. Oprócz węglowodanów dobrym pomysłem jest jedzenie produktów zawierających białko. To właśnie ono wspomaga budowanie tkanki mięśniowej oraz pomaga zregenerować się mięśniom po treningu. Nasze posiłki przed treningiem warto zatem wzbogacić o naturalne jogurty czy twaróg. Dobrym pomysłem będzie również spożywanie ryb.

Do przykładowych potraw można zaliczyć np. kanapkę z razowego lub żytniego pieczywa wraz z warzywami oraz np. jajkiem czy naleśnik z mąki pełnoziarnistej. Jeśli trening przypada na godziny popołudniowe i musimy zjeść obiad, warto np. wybrać łososia pieczonego z warzywami lub ryż z kurczakiem. Przed treningiem wieczorem warto skorzystać jedynie z węglowodanowej przekąski np. owocowej takiej jak mango czy truskawki. W trakcie całego dnia dostarczyliśmy już odpowiednią ilość węglowodanów, dlatego w tych godzinach posiłek nie musi być aż tak obfity i syty.

Jak odżywiać się przed treningiem

Przed treningiem warto jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym. Zapobiegniemy nagłemu wzrostowi cukru we krwi, a następnie nagłemu spadkowi, który z kolei zaowocuje w utratę siły. Posiłki powinni być przyjmowane na 2-3 godziny przed treningiem i nie krócej niż 1h. Warto ujmować w nich produkty zawierające węglowodany proste i złożone z przewagą tych drugich.

Jak odżywiać się przed treningiem?

Równie ważnym czynnikiem przy odżywianiu się przed treningiem co produkty które przyjmujemy jest forma takiego odżywiania się. Posiłki powinny być zbyt obfite, aby nie obciążały naszego organizmu i nie zmniejszały jego wydolności. Warto je również urozmaicać, aby nie stały się one przykrym obowiązkiem. Ciekawym rozwiązaniem jest catering dietetyczny oraz wybór diety sportowej. Dieta pudełkowa z dowozem jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, gdyż firma cateringowa dostarcza nam regularnie gotowe posiłki do spożycia. Samodzielnie nie musimy ich przygotowywać, tracić na to czasu oraz dbać, aby były odpowiednio zbilansowane i zawierały odpowiednie produkty. Porównywarka cateringu Dietly może pomóc wybrać nam najlepszą firmę. W takich serwisach w jednym miejscu mamy do dyspozycji spis różnych firm oraz diet. Jeśli zależy nam na najlepszym efekcie treningów, warto skorzystać z takiej opcji i zdać się na żywienie przez profesjonalistów.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ