Co warto wiedzieć kupując soczewki

Soczewki kontaktowe są bardzo popularne i coraz częściej zastępują okulary. Grono osób korzystających z różnego rodzaju szkieł kontaktowych stale się powiększa. Dzięki nowym technologiom z dobrodziejstw soczewek mogą korzystać pacjenci z różnymi wadami wzroku: krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem czy prezbiopią. Soczewki mogą też nosić osoby, które nie mają żadnych problemów ze wzrokiem. Dostępne są specjalne soczewki kosmetyczne umożliwiające podkreślenie lub całkowitą zmianę naturalnej barwy tęczówki. Szkła kontaktowe są bardzo popularne przede wszystkim dlatego, że stanowią wygodniejszą i bardziej komfortową alternatywę dla tradycyjnych okularów. Użytkowanie soczewek wymaga jednak pewnej wiedzy na temat ich noszenia i pielęgnacji. Mamy nadzieję, że poniższe porady i wskazówki ułatwią naszym czytelnikom korzystanie ze szkieł kontaktowych.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Współczesny rynek optyczny oferuje wiele różnych rodzajów soczewek. Wytwarzaniem szkieł kontaktowych zajmują się firmy związane z produkcją wyrobów medycznych. Na liście najbardziej znanych i cenionych linii soczewek kontaktowych znajdują się m.in. EyeLove, Acuvue czy Biofinity. W dobrych salonach optycznych, np. sklepie internetowym bezOkularow.pl, znajdziemy bogatą gamę markowych soczewek kontaktowych dosłownie na każdą kieszeń. Kupując soczewki renomowanych producentów możemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt spełnia wszystkie normy i standardy. Na stronie bezOkularow.pl możemy też liczyć na największy wybór soczewek w Polsce, a przy tym najkorzystniejsze ceny na rynku. Poszczególne rodzaje soczewek kontaktowych różnią się od siebie m.in. materiałem wykonania (soczewki miękkie hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe), zastosowaniem (soczewki korekcyjne, kosmetyczne) oraz trybem i czasem noszenia (soczewki jednorazowe i wielokrotnego użytku, np. soczewki dwutygodniowe, soczewki miesięczne, soczewki kwartalne). Warto też wspomnieć o soczewkach próbnych (testowych), które są sprzedawane na sztuki. Możesz po nie sięgnąć chociażby wtedy, gdy chcesz przetestować funkcjonalność różnych rodzajów szkieł (np. porównać wersje jednorazowe i wielokrotnego użytku). Soczewki próbne na sztuki zamówisz online w tym miejscu: https://www.bezokularow.pl/soczewki-testowe.

Dobieranie parametrów soczewek

Dobieranie parametrów soczewek

Jak widzisz, istnieje bardzo wiele typów soczewek kontaktowych. To zrozumiałe, że początkujący użytkownicy mogą mieć problem z wyborem najlepszego wariantu dla siebie. Dlatego też przed podjęciem decyzji o noszeniu szkieł kontaktowych konieczna będzie konsultacja z doświadczonym specjalistą. Diagnozowaniem wad wzroku oraz dobieraniem pomocy optycznych (zarówno soczewek, jak i okularów) zajmują się optometryści. Aby określić, jakie parametry powinny mieć twoje szkła kontaktowe, optometrysta przeprowadza wywiad z pacjentem, dokonuje pomiaru refrakcji, a następnie bada przedni odcinek oka w lampie szczelinowej. Kluczowym etapem badania jest ocena stanu zdrowia oczu, powiek oraz filmu łzowego. Są to konieczne czynności w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do stosowania szkieł kontaktowych.

Jak zacząć nosić soczewki: nauka aplikacji i zdejmowania szkieł kontaktowych

Dobór soczewek kontaktowych w profesjonalnym gabinecie to proces składający się z kilku etapów. Po poprawnym wykonaniu pomiaru refrakcji i zbadaniu oczu w lampie szczelinowej przychodzi czas aplikacji soczewek testowych. Pierwsze przymierzenie soczewek w gabinecie odbywa się pod czujnym okiem specjalisty. Choć sam proces aplikacji i wyjmowania szkieł kontaktowych może wydawać się trudny i skomplikowany, po otrzymaniu odpowiedniego instruktażu jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym szybko i sprawnie. Po założeniu soczewek optometrysta sprawdzi twoją ostrość widzenia, a następnie zbada ułożenie soczewek na oczach za pomocą biomikroskopu. Jeżeli wszystko będzie w porządku, otrzymasz swoje pierwsze soczewki testowe do domu. Kolejnym krokiem jest wizyta kontrolna oraz zapisanie recepty na parametry soczewek kontaktowych. Aby dowiedzieć się, jak odczytać parametry soczewek z opakowania, zajrzyj na tę stronę: https://www.bezokularow.pl/jakie-wybrac-parametry-soczewek-kontaktowych. Jeśli w trakcie testowania szkieł kontaktowych wybrane szkła okażą się nieodpowiednie, specjalista zaproponuje ci inne rozwiązanie. Procedura doboru soczewek będzie trwała tak długo, aż pacjent będzie z nich w pełni zadowolony, a optometrysta uzna, że są zdrowie dla oczu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ