rzucić palenie

Chyba każdy palacz, który choć raz chciał rozstać się z nałogiem wie, jak trudne jest to zadanie. Nikotyna zwarta w papierosach nie tylko bowiem jest szkodliwa dla organizmu, ale przede wszystkim silnie uzależnia. Jej działanie jest przyrównywane do innych, groźnych substancji odurzających. Przyczynia się do zwiększenia produkcji dopaminy, potocznie nazywanej hormonem szczęścia, dlatego z każdym dymkiem pozornie czujemy się lepiej, poprawia się nasz nastrój i samopoczucie. Wydawać by się zatem mogło, że nikotyna ma korzystny wpływ na ludzki organizm. Niestety tak nie jest, a przyjemność z palenia jest bardzo złudna. Ta wyjątkowo szkodliwa dla zdrowia substancja w połączeniu z papierosowym dymem stanowi zabójczą mieszaninę, która może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli zatem jeszcze jesteś w szponach nałogu, jak najszybciej się z nim rozstań.

Skuteczne sposoby na rozstanie z papierosem

Każdy palacz o tym wie, że niełatwo rzucić palenie. Silna wola i chęć zerwania z nałogiem często nie wystarczają, dlatego warto przygotować szczegółowy plan, który pomoże rozstać się z ulubionym dymkiem. Uwzględnić w nim należy kolejne kroki, zbliżające palacza do sukcesu, jakim będzie ostateczne wyrwanie się ze szponów nałogu.

1 Krok – decyzja o rzuceniu palenia.

Planując zerwanie z nałogiem należy konkretnie określić cele, jakie przyświecają temu wyzwaniu oraz korzyści, jakie będą z tego faktu wynikały.

2 Krok – określenie sytuacji, w których sięgamy po papierosy.

Głód nikotynowy zwykle pojawia się w konkretnych sytuacjach. Kiedy usystematyzujemy je, łatwiej będzie nad nim zapanować. Kiedy już wiemy, co wyzwala w nas chęć zapalenia papierosa, pomocna będzie zmiana nawyków i zajęcie umysłu czynnościami, odwracającymi uwagę od używki.

3 Krok – przygotuj substytuty papierosów.

Palenie to nałóg, ale także nawyk trzymania papierosa w ustach. Zdrowe przegryzki w postaci warzyw, guma do żucia oraz inne substytuty będą jego namiastką, kiedy pojawi się głód nikotynowy.

4 Krok – zaplanuj konkretną datę rozstania się z nałogiem i poinformuj swoich najbliższych, że zamierzasz rzucić palenie.

Zaplanowanie krok po kroku działań związanych z rzuceniem palenia jest pomocne w zerwaniu z nałogiem, dlatego warto się do tego wydarzenia dobrze przygotować.

Nikotynowa terapia zastępcza

Sposobów na rzucenie palenia jest wiele. Jedni rozstają się z nałogiem z dnia na dzień, inni dokładnie planują jak to zrobić. Nie ulega jednak wątpliwości, że często niestety kończy się to fiaskiem. Na szczęście istnieją środki, które okazują się niezwykle pomocne w walce z uzależnieniem. Są to różnego rodzaju preparaty łagodzące objawy odstawienia nikotyny. Mogą to być tabletki na rzucenie palenia, gumy do żucia czy też plastry. Wysoką skutecznością działania charakteryzuje się produkt leczniczy o nazwie Recigar. Leczy on uzależnienie od nikotyny, efektywnie zwalcza głód nikotynowy i objawy odstawienia tytoniu, a tym samym przyczynia się do zaprzestania palenia i zwiększa prawdopodobieństwo trwałego zerwania z nałogiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ