Bezpieczna dieta - owsiana

W momencie, kiedy chcemy schudnąć parę kilogramów warto jest zdecydować się na dietę owsianą. Nazwa przedstawianego typu odchudzania wskazuje, że głównym składnikiem są płatki owsiane. Otrzymuje się je z kaszy owsianej. Zgodnie z licznymi zapisami to właśnie one są idealnym źródłem błonnika pokarmowego, jak i również białka czy witamin typu ,,B”. Poza tym bardzo dobrze wpływają na pracę naszych jelit.

W związku z czym ich regularne spożywanie zdecydowanie poprawia naszą pamięć, ale i koncentrację. Będą również pomocne w przyswajaniu wiedzy. Wiele osób zastanawia się, czemu płatki owsiane tak doskonale odchudzają. Mają one niski indeks glikemiczny – dzięki temu dość wolno podwyższają poziom cukru w krwi człowieka. Bowiem opada on zdecydowanie bardziej powoli. W związku z czym nasz organizm ma więcej czasu, żeby uwolnić glukagon. Jest to hormon stymulujący spalanie tłuszczu. Ciekawostką staje się fakt, iż płatkami możemy najeść się na dłużej. Skutkuje to tym, że cukier w takiej sytuacji nam nie skacze, czyli chęć podjadania maleje. Kolejną kwestią jest to, że posiadają dużą ilość błonnika.

Mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrym zabiegiem. Dzieje się tak dlatego, że pęczniejąc w naszym żołądku dają bardzo miłe uczucie najedzenia, a następnie wymiatają niestrawione resztki. Poza tym beta-glukan odpowiednio powleka nasz przewód pokarmowy tak zwaną żelowatą substancją. To właśnie ona doskonale łagodzi podrażnienia oraz karmi dobre bakterie.

Przeprowadzone badania ukazały, że płatki owsiane w naszej codziennej diecie zapewniają zdecydowanie większą sprawność fizyczną oraz wytrzymałość. Faktem stało się, że już na pierwszy posiłek każdego dnia oraz jako przekąski spożywają je między innymi: kulturyści i biegacze, jak i również zawodowi kolarze. Idealnie zbilansowana dieta wielu sportowców oraz amatorów prawidłowo prowadzonego aktywnego trybu naszego życia tak naprawdę zawsze musi zawierać produkty owsiane. Należy mieć na uwadze, że w rankingu wszystkich najzdrowszych pokarmów świata to właśnie owsianka zajęła trzecie miejsce zaraz po owocach palmy acai oraz czosnku. W naszym kraju już od kilku lat ogromnym propagatorem spożywania płatków owsianych stał się profesor Henryk Gąsiorowski z Poznania. Ośmielił się nawet nazwać płatki owsiane produktem naszych czasów.

Bezpieczna dieta - owsiana

Na uwagę zasługuje fakt, że płatki owsiane doskonale obniżają poziom nieodpowiedniego cholesterolu oraz usuwają wszelkie złogi z obszaru naczyń krwionośnych. Nie należy jednak zapominać, że taką dietę można jedynie stosować raz w tygodniu. To właśnie przy jej pomocy mamy możliwość pozbycia się kilku centymetrów w naszej talii.

Ogromnym plusem jest to, że przedstawiana dieta owsiana jest niezwykle łatwa oraz tak naprawdę każdy bez problemu może sobie ją przygotować w zaciszu własnego domu czy biura. Zatem należy zakupić płatki owsiane. Następnie wziąć dokładnie sześć łyżek oraz wsypać je do gotującego się mleka. Wskazówką jest, że najlepiej byłoby, gdyby miało ono od pół do dwóch procent. W kolejnym kroku dzielimy ją dokładnie na sześć porcji. Nie należy zapomnieć, że już pierwszą porcję powinno się zjeść w okolicach ósmej rano.

Kolejną należy spożyć około jedenastej – kolejne porcje powinno się spożywać w odstępach trzech godzin. Po podgrzaniu poszczególnej dawki należy dodać po dokładnie dwie łyżki przedstawianych płatków owsianych. Poczekajmy chwilę, żeby mogły one zmięknąć pod wpływem mleka.

Bez wątpienia ukazywana dieta posiada ogrom zalet. Bowiem już po jednej takiej kuracji mamy szansę na utratę jednego kilogramu. Takiego dnia powinno się również zmienić spożywane przez nas napoje. Bowiem zamiast kawy bądź herbaty należy pić bardzo dużo niegazowanej wody mineralnej. Efekty takiego to zabiegu można bardzo szybko sprawdzić. Bowiem nasz brzuch stanie się zdecydowanie bardziej płaski. Faktem jest, że owsianka posiada osiemset kalorii, czyli zastąpi nam spożywane posiłki. Jednak powinniśmy stosować jej codziennie. Powód jest taki, że zawierają one zbyt małą zawartość składników odżywczych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ