łysienie

Trudno jest zmagać się z problemami, na które nie mamy prostej recepty. Nieustanna walka „z wiatrakami” powoduje frustrację, złość a na końcu brak chęci na jej kontynuowanie. Podobny scenariusz można zauważyć w przypadku pojawiającego się łysienia – mimo wielu prób walk nie ma prostego sposobu na poradzenie sobie z tym problemem. Choć na rynku znajdziemy wiele specyfików na ten problem, zwykle okazują się one nieskuteczne.

Sposób, który pomaga wybrnąć z sytuacji patowej. Utrata włosów a czynniki stresogenne

Czasami trzeba się uciec do nieco bardziej skomplikowanych rozwiązań. Jednym z nich jest mikropigmentacja skóry głowy, zwalczająca problem łysienia raz, a porządnie. Nierównomierne rozmieszczenie włosów na skórze głowy, spowodowane łysieniem plackowatym bądź powstawianiem zakoli, prowadzi do utraty pewności i spadku samooceny. Mężczyzna, który zmaga się z tym problemem może odczuwać frustrację, być rozdrażnionym, co będzie przekładało się na jakość życia prywatnego i efektywność w pracy. Utrata włosów jest często spowodowana nawarstwianiem się wielu problemów, tworzących zamknięte koło. Nadmierny stres powoduje wypadanie włosów i osłabienie organizmu. Utrata uwłosienia jest kolejnym czynnikiem stresogennym, co potęguje pierwotną przyczynę. W ten sposób wpada się w układ zamknięty, z którego nie sposób bezpiecznie wybrnąć. Mikropigmentacja włosów pozwala uporać się z tym problemem na zawsze.

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Jedną z placówek przeprowadzających mikropigmentację jest Klinika SMP. Zabieg polega na wstrzyknięciu pigmentu w skórę głowy. Jest to swoisty tatuaż, który wygląda identycznie jak krótko obstrzyżone włosy. Iniekcja barwników umożliwia odzyskanie imitacji naturalnego owłosienia skóry głowy. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Skóra pokrywająca czaszkę nie jest mocno ukrwiona, przez mikropigmentacja głowy nie powinna powodować dyskomfortu pacjenta. Zastrzyki są wprowadzane stosunkowo płytko, dlatego ukłucia nie są bolesne. Mikropigmentacja skóry głowy wykonywana jest z użyciem certyfikowanych barwników, przebadanych medycznie. Każdy z nich jest dobierany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Kliniki dysponują szeroką paletą pigmentów, dlatego w każdym przypadku imitacja włosów będzie wyglądać naturalnie. Co przesądza o popularności tego zabiegu?

  • Wysoka skuteczność – zazwyczaj wystarczą trzy sesje, aby osiągnąć oczekiwany efekt;
  • Niska ingerencja – zastrzyki są robione miejscowo, de facto przypominają delikatny tatuaż;
  • Duże bezpieczeństwo – klinika SMP zatrudnia najlepszych specjalistów wykonujących zabiegi mikropigmentacji;
  • Najlepsze efekty – znaczna większość pacjentów jest zadowolona z efektów zabiegu, co przesądza to o tym, iż jest to najlepszy zabieg na pozbycie się łysienia;
  • Estetyczny wygląd – efekt mikropigmentacji jest naturalny i delikatny.

Czy zabieg mikropigmentacji jest bezpieczny?

Mikropigmentacja skóry głowy stanowi bezpieczny sposób na pozbycie się łysienia. Jak każdy zabieg estetyczny, tak i ten posiada jednak szereg przeciwwskazań do wykonania. Wśród nich można wyróżnić te, które dotyczą problemów zdrowotnych pacjenta. Osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi, nowotworami skóry, infekcjami lub przyjmują leki rozcieńczające krew powinny wstrzymać się od wykonywania zabiegu. Jeśli pacjent nie ma problemów ze zdrowiem, a lekarz wydał pozytywną opinię na temat dopuszczenia do zabiegu, to mikropigmentacja skóry głowy może zostać przeprowadzona bez zbędnej zwłoki. Zabieg stosowany jest zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Jest szczególnie polecany w przypadku łysienia o charakterze całkowitym, plackowatym czy androgenowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ