Rehabilitacja kończyn w Twoim własnym domu

Aby skutecznie wykonywać zabiegi rehabilitacyjne, dobrze jest wykorzystywać specjalistyczny sprzęt. W dzisiejszym artykule przedstawimy rewolucyjny przyrząd, dzięki któremu można ćwiczyć zarówno kończyny dolne, jak i górne. Co najważniejsze rotor rehabilitacyjny, bo o nim mowa, to bardzo uniwersalne urządzenie rehabilitacyjne, które sprawdzi się zarówno w szpitalach i gabinetach rehabilitacyjnych, jak również do stosowania w domu.

Do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych

Z rotora rehabilitacyjnego można korzystać np. podczas oglądania telewizji, czytania książki czy różnych innych czynności codziennych. Oczywiście wiele zależy do tego, czy będziemy użytkować go za pomocą rąk, czy nóg. Rotor rehabilitacyjny swoją budową przypomina mały rowerek stacjonarny, jednak zostały tutaj pominięte takie części, jak kierownica czy siodełko. Urządzenie ustawia się na podłodze lub stoliku i kręci korbą przy użyciu kończyn dolnych bądź górnych. Przełożenie posiada specjalną regulację tak, aby można było dostosować odpowiednią siłę natężenia. To doskonałe urządzenie, które pozwoli na aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu. Będzie szczególne przydatne dla osób po urazach bądź z porażeniami kończyn. Dzięki rotorowi rehabilitacyjnemu można szybko wrócić do formy oraz wzmocnić mięśnie i stawy.

Lekki i łatwy w transporcie

Budowa rotora rehabilitacyjnego jest bardzo prosta. Korba wraz z pedałami usytuowana jest na specjalnym stojaku, który został wyposażony w antypoślizgowe podkładki. Dzięki temu cały zestaw pozostaje stabilny, nie chwieje się, ani nie zmienia miejsca położenia. Z powodzeniem można ustawić go obok kanapy lub np. na stoliku. Niektóre zestawy posiadają także regulowana wysokość, dzięki czemu można precyzyjnie dopasować urządzenia do warunków. Kolejną zaletą rotora rehabilitacyjnego jest jego mała waga oraz możliwość rozłożenia zestawu na mniejsze części. Dzięki temu maszynę można z łatwością transportować, jak również przechowywać w mieszkaniu, gdzie na zajmuje zbyt wiele miejsca.

Korzystanie z rotorów rehabilitacyjnych, jest ostatnio bardzo powszechnym trendem. Lekarze chętnie zalecają tego typu formę rehabilitacyjną, ponieważ pacjenci mogą zabrać urządzenia ze sobą do domu, a co za tym idzie regularnie wykonywać ćwiczenia. Należy jednie pamiętać, aby taki trening skonsultować z lekarzem i dobrać odpowiednie natężenie. Każda rehabilitacja musi przebiegać w odpowiednich warunkach, gdyż zbytnie forsowanie mięśni lub stawów nigdy nie będzie dobrą metodą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ