Pozytywne właściwości oleju konopnego

Olej konopny tłoczony na zimno to produkt pozyskiwany z nasion konopi siewnej, która wbrew popularnym skojarzeniom, nie ma nic wspólnego z konopią indyjską, zawierającą psychotropowe THC. Pozytywne właściwości tego oleju doceniane są zarówno w kontekście zdrowia, jak i pielęgnacji, jednak warto pamiętać, że bogactwo korzystnych składników znajdziemy wyłącznie w oleju zimnotłoczonym i nierafinowanym.

Co zawiera olej konopny?

W składzie oleju konopnego obecne są przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega 3 i omega 6, których ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, a które są jednocześnie niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Oprócz nich olej zawiera także witaminę E, witaminę, A, witaminę K, witaminy z grupy B oraz takie minerały, jak cynk, wapń, magnez i fosfor.

Jakie właściwości ma olej konopny?

Bogaty skład oleju konopnego sprawia, że wiele korzyści przynosi zarówno spożywanie go w codziennej diecie, jak i aplikowanie na skórę czy włosy. Regularnie przyjmowany olej z konopi pozwala zadbać o:

– wzmocnienie układu odpornościowego, dzięki zawartości kwasów omega oraz przeciwutleniaczy, czyli witaminy E,

– profilaktykę chorób cywilizacyjnych, w tym przede wszystkim cukrzycy, miażdżycy i innych przypadłości związanych z działaniem układu krwionośnego,

– złagodzenie objawów menopauzy i napięcia przedmiesiączkowego, poprzez regulowanie gospodarki hormonalnej,

– złagodzenie objawów zapalenia stawów,

– zapobieganie osteoporozie, dzięki wysokiej zawartości witaminy K,

– usprawnienie funkcjonowania układu nerwowego.

Olej konopny stosuje się także na skórę, w celu pozbycia się takich problemów, jak łuszczyca, egzema, stany zapalne czy wysypki. Produkt doskonale sprawdzi się również jako naturalny kosmetyk do demakijażu oraz serum pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe. Nakładany na włosy, zregeneruje je, nawilży i zapewni im zdrowy blask, a wcierany w paznokcie odżywi zniszczone płytki i wzmocni otaczające je skórki.

Jak widać olej z konopi to produkt, który warto wprowadzić zarówno do swojej kuchni, jak i do łazienki. Dzięki niemu w naturalny i bezpieczny sposób wzmocnimy ogólną kondycję organizmu, zadbamy o dobre samopoczucie i poprawimy wygląd naszych włosów, skóry i paznokci. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie internetowej producenta – https://niwki.pl/.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ