Odzyskiwanie skasowanych zdjęć

Obecnie bardzo wiele osób korzysta z internetu ze smartfonów więcej niż z laptopów czy komputerów stacjonarnych. A co za tym idzie przez smartfony logujemy się także do bankowości internetowej.

Jak wiadomo na, komputer można złapać wirusa bądź paść ofiarą jakiegoś oszustka, który chce wyłudzisz nasze poufne dane w tym dane dostępowe do naszego banku. Dlatego tak wiele mówi się o bezpieczeństwie w internecie.

Trwałe usuwanie danych z telefonu

Wiele osób zapomina że smartfon także powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, ponieważ przechowujemy w nim bardzo wiele prywatnych danych, począwszy od zdjęć po rozmowy na messanger – rze aż po dane dostępowe do konta w banku . Wręcz smartfon powinien być bardziej zabezpieczony niż laptop na to wychodzi.

Chcielibyśmy wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy odnośnie bezpieczeństwa tj. zdarza się że sprzedajesz swojego smartfona bo chcesz zakupić nowszy model, przy sprzedaży kasujesz dane i wysyłasz. Niestety wszystkie skasowane dane da się przywrócić w ciągu kilku minut, zarówno zdjęcia jak i smsy o czym więcej przeczytasz na stronie http://plom.pl/

Odzyskiwanie skasowanych smsów

Jeżeli nie chcesz żeby ktokolwiek miał dostęp do twoich smsów czy też zdjęć musisz użyć specjalnych programów, które nadpiszą dane w taki sposób że odzyskanie ich będzie nie możliwe. Zazwyczaj osoba, która odkupuje od was telefon nie będzie chciała odzyskać twoich zdjęć ae nigdy nie wiesz do kogo trafia twój telefon, więc warto o tym pamiętać.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z telefonu

Na stronie http://www.embiznes.pl/ pisaliśmy także na temat odzyskiwania skasowanych zdjęć z telefonu, ale w kontekście osoby, która przypadkowa skasowała własne zdjęcia i chciała by je odzyskać. Z artykułu wiemy że nie jest to zbyt skomplikowane tym samym sprzedając telefon obcej osobie należy zadbać żeby z takiego telefonu nie dało się odzyskać prywatnych plików o czym należy pamiętać.

Bezpieczeństwo w internecie

Na telefonie z androidem, warto mieć także zainstalowany antywirus, zwłaszcza jeżeli zdarza ci się otwierać jakieś linki, które otrzymujesz przez pocztę email, jak wiadomo w ten sposób można pobrać złośliwe oprogramowanie, które może doprowadzić to utraty pieniędzy z banku i należy to mieć na uwadze. Jeżeli chodzi o zagrożenia w internecie to są one takie same na komputerze jak i na telefonie, dlatego należy zwracać uwagę w jaki linki klikasz i gdzie i jakie dane o sobie podajesz.

Podsumowując, wszystko co zostanie skasowane z komputera czy też telefonu w bardzo prosty sposób da się odzyskać, żeby dane skasować trwale trzeba uzyć specjalistycznego oprogramowania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ