Nie lekceważ problemów ze wzrokiem!

Z wiekiem każdemu z nas pogarsza się wzrok. Jednak bardzo często schorzenia oczu dotyczą nie tylko starszych, ale również młodzież czy dzieci. W wieku 20 lat nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dodatkowe dioptrie mogą być wynikiem poważnej choroby.

Bagatelizujemy objawy, zrzucamy winę na częstą pracę przy komputerze lub nawet na pogodę! Dopóki widzimy, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest dbanie o wzrok. Specjaliści z EMC powiedzą nam, od czego zacząć.

Poradnie okulistyczne

Fora internetowe są pełne porad, jak radzić sobie z większością zaburzeń wzroku. Dobór odpowiednich witamin, zmiana diety, stylu życia itd. Oczywiście są to ważne czynniki, które mogą pomóc nam w odzyskaniu sprawności, jednak niestety w przeważającej większości przypadków się one nie sprawdzą. Będąc świadomym tego, że z naszymi oczami dzieje się coś niepokojącego, powinniśmy czym prędzej udać się do poradni okulistycznej. Tylko tam spotkamy doświadczonych specjalistów, którzy skierują nas na odpowiednie badania i będą w stanie szybko zdiagnozować naszą chorobę. Wczesne wykrycie patologicznych zmian daje większą szansę na całkowity powrót do zdrowia lub zahamowanie rozwoju zwyrodnienia. Internet jest skarbnicą wiedzy, jednak w temacie zdrowia znajdziemy tu więcej domysłów i zabobonów niż faktycznego sposobu na polepszenie swojej kondycji.

„To tylko dobór szkieł”

Od kiedy soczewki i okulary można kupić w każdym większym markecie, to wg wielu osób dobór odpowiednich szkieł nie wymaga udziału wykształconego medycznie personelu. Jest to oczywiście nieprawdą, która może nas kosztować pogorszenie się wzroku. Bardzo często osoby pracujące na stanowiskach okulistycznych w sklepach nie są doświadczone, a kolejnym problemem jest też to, że nie mają zbyt wiele czasu dla każdego indywidualnego klienta. Badanie w takim miejscu trwa ok. 10 min., po czym już możemy przejść do wyboru oprawek. W specjalistycznej poradni okulistycznej zajmuje to o wiele więcej czasu, a lekarze nie są zobowiązani wymuszać na nas zakupu konkretnych marek. Dopóki nie mamy stu procentowej pewności odnośnie tego, co dzieje się z naszym wzrokiem, to zawsze wybierajmy sprawdzonych fachowców.

Ile to kosztuje?

W Lublinie cena za wykonanie pojedynczego badania waha się od 50 zł do 200 zł. Wartości te mogą się oczywiście w zależności od miasta, a nawet między różnymi placówkami. Jednak w przypadku wzroku nie powinniśmy oszczędzać na poradni okulistycznej. Wcześniejsze i dokładniejsze wykrycie choroby daje nam przewagę nad chorobą, którą dzięki specjalistom będziemy w stanie pokonać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ