Najlepsze perfumy drzewne dla niego

Aromaty drzewne to jedne z najpiękniejszych. Odnaleźć można je zarówno wśród pachnideł kobiecych, jak i męskich. Zazwyczaj nuty drzewne pojawiają się w bazie bazy. Chociaż nuta ta nie jest szczególnie intensywna, to stanowi podstawę kompozycji, wzbogaca ją i wydobywa głębie zapachu, odpowiada za jej trwałość, a przy tym jest wyczuwalna najdłużej. To właśnie od nuty bazy zaczyna się projektowanie nowych zapachów. Aromaty drzewne dominować mogą jednak nie tylko w nucie bazy, ale także w całej kompozycji. Najczęściej dzieje się tak w przypadku pachnideł męskich. Poznaj najlepsze drzewne perfumy dla niego i zobacz, czym charakteryzuje się ta rodzina zapachów.

Aromaty drzewne, czyli jakie?

Istnieje bardzo duża ilość nut zapachowych pochodzących z drzew. Każda z nich jest wyjątkowa i oferuje inne odczucia zapachowe. Najpopularniejsze aromaty wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym to drzewo tekowe, drzewo cedrowe, drzewo różane, sandałowiec, eukaliptus, mirra, kadzidło czy wetyweria.  Większość z tych drzew pachnie ziemiście, korzennie, mszyście – ich zapach czasem porównywany jest do zapachu ściółki leśnej, lasu, świeżo ściętych drzew i żywicy.

Perfumy drzewne

Perfumy drzewne – za co je kochamy?

Perfumy drzewne to jedne z tych popularniejszych. Chętnie sięgają po nie przede wszystkim panowie, którzy w zapachach cenią elegancje i wysublimowany luksus. Drzewne perfumy doceniają one za to, że ich zapach ukoi zmysły, jest ciepły i trwały. W męskich perfumach aromaty drzewne bardzo często łączone są z kwiatami lub ziołami, co ma dodawać pachnidłu nieco lżejszy, świeższy i delikatniejszy charakter – idealny na dzień. Drugą równie popularną kompozycją są perfumy drzewne z dodatkiem aromatów skóry lub piżma. Mamy wtedy do czynienia z pachnidłami mocnymi, głębszymi, bardziej dojrzałymi i cięższymi- idealnymi na wieczór czy wyjątkowe okazje.

Top 3 najlepszych perfum drzewnych dla niego

Chociaż na rynku nie brakuje ciekawych zapachów drzewnych dla mężczyzn, to niektóre propozycje wyróżniają się ponadstandardową popularnością. Zyskują one nawet mimo najlepszych zapachów dla niego. Na takie wyróżnienie zasługuje m.in. woda toaletowa Hermes Terre d’Hermes. Jest to jeden z ciekawszych zapachów drzewno – korzennych, który porusza zmysły. Perfumy idealnie sprawdza się w kosmetyczce charyzmatycznego mężczyzny lubiącego luksus. Za drzewne akordy odpowiadają tu cedr i wetyweria, które doprawione są pomarańczą, grejpfrutem, pieprzem i pelargonią.

perfum drzewnych

Równie interesującym zapachem dla panów będzie Chanel Platinum Egoiste. Te aromatyczno -drzewne perfumy swoją premierę miały w 1993 roku. Marka Chanel dedykuje je mężczyzną dynamicznym, spontanicznym, optymistycznie patrzącym na życie, a także błyskotliwym i elokwentnym. Zapach ten jest równie beztroski co męski, pełny energii. Wyczuć można w nim przede wszystkim ciepłe aromaty egzotycznego drzewa sandałowego, a także mech dębowy, wetywerię, cedr, którerazem z bursztynem tworzą nutę bazy. W pozostałych nutach pachnidła zastosowane są natomiast wonie rozmarynu, lawendy, neroli, szałwii, geranium.

Aktywni i dynamiczni panowie, którzy lubią sport i ruch na świeżym powietrzu, chętnie sięgają natomiast po pachnidło od Dolce&Gabbana. The One Sport For Men zawiera w sobie nuty wodne, rozmaryn, kardamon, paczulę, piżmo, a także wyraźny zapach sekwoi ukryty w nucie serca. Składniki te sprawiają, że całość kompozycji jest świeża, czysta, lekka i energetyzująca, a jednocześnie pełna zmysłowego powiewu życia. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ