Kiedy warto zdecydować się na psychoterapię online

Podczas przeglądania Internetu Twoją uwagę przykuła informacja o możliwości spotkań z psychoterapeutą online? Taka forma leczenia od dłuższego czasu zyskuje na popularności. Zapewnia wygodę i maksymalne dopasowanie do potrzeb pacjenta. Z kolei jej skuteczność nie odbiega od wyników osiąganych podczas wizyt w gabinecie. Sprawdź, kiedy psychoterapia online może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Twój stan nie pozwala ci na wyjście z domu

Dość częstym powodem niepowodzenia tradycyjnego leczenia w gabinecie jest przerwanie terapii przez pacjenta. Depresja czy też fobia mogą bowiem utrudniać nawet wyjście z domu. W takiej sytuacji warto rozważyć spotkania w formie wideorozmowy ze specjalistą. Zresztą nie tylko problemy natury psychicznej mogą być przeszkodą w zachowaniu ciągłości terapii: możliwość konsultacji online jest ważna również m.in. dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową i dla kobiet w zaawansowanej ciąży.

Chcesz zachować maksymalną prywatność

Dla niektórych osób ryzyko spotkania kogoś znajomego w pobliżu gabinetu psychoterapeuty, jest czynnikiem skutecznie zniechęcającym do podjęcia leczenia. Z takim problemem zmagają się zwłaszcza osoby znane w lokalnej społeczności, np. politycy, nauczyciele, policjanci, gwiazdy. Możliwość spotkania się ze specjalistą bez wychodzenia z domu może znacząco ułatwić podjęcie decyzji o rozpoczęciu psychoterapii. Należy też pamiętać, że komfort psychiczny jest bardzo ważny, aby leczenie mogło zakończyć się sukcesem.

Nie masz dostępu do specjalisty na miejscu

Konsultacje online mogą być jedynym dostępnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zwyczajnie nie można skorzystać z usług psychoterapeuty na miejscu. Przykładowo: wielu Polaków po wyjechaniu za granicę w poszukiwaniu pracy może przez długi czas nie znać lokalnego języka w stopniu pozwalającym na wyrażenie swoich uczuć podczas spotkań ze specjalistą. Dzięki poradni psychologicznej online Psychomedic, można rozpocząć terapię z dowolnego miejsca na świecie. Jest to też świetna opcja dla osób, które w najbliższej okolicy nie mają fachowców specjalizujących się w doświadczanych przez nich zaburzeniach.

Często podróżujesz bądź wyjeżdżasz służbowo

Zachowanie ciągłości leczenia jest bardzo ważne w kontekście powodzenia psychoterapii. Częste wyjazdy mogą natomiast utrudnić regularne odwiedzanie gabinetu specjalisty. W takim przypadku warto wybrać psychoterapeutę, z którym można spotkać się podczas wideorozmowy online. Dzięki takiej opcji nie trzeba rezygnować z podróży bądź delegacji, żeby móc kontynuować psychoterapię (i odwrotnie).

Zależy ci na terapii z renomowanym specjalistą

Wiele osób nie może znaleźć odpowiedniego psychoterapeuty w swojej najbliższej okolicy. W Internecie swoje usługi reklamują tymczasem specjaliści z różnych części Polski. W ten sposób można uzyskać dostęp do fachowców, którzy zajmują się konkretnymi problemami czy też po prostu mają bardzo dobre, potwierdzone opiniami podejście do pacjentów. Możliwość spotkań online jest z pewnością łatwiejszym rozwiązaniem,  niż częste wyprawy na drugi koniec kraju w celu spotkania się z psychoterapeutą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ