Jakie suplementy na redukcję i przy aktywności fizycznej

Odchudzanie to złożony proces i należy w nim działać wielowymiarowo. Zadbać o dietę, jak i odpowiednią suplementację. Nie inaczej jest w przypadku aktywności fizycznej. Sprawdź więc, o czym mowa w praktyce. Jakie składniki powinieneś dostarczać organizmowi, aby działać w pełni bezpiecznie i skutecznie redukować masę ciała na rzecz wzmacniania tkanki mięśniowej?

Rola suplementacji w odchudzaniu i przy aktywności fizycznej

Proces odchudzania w duecie z aktywnością fizyczną stanowi nie lada wyzwanie dla Twojego organizmu. Musisz nakierować swoje działania na deficyt kaloryczny przy jednoczesnym ułożeniu odpowiedniego planu treningowego. Będzie to sporym obciążeniem, które może skutkować niedoborem jakże ważnych składników odżywczych. Tu właśnie z pomocą przychodzą suplementy, które będą pomocne na drodze do ich uzupełnienia. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia zadbania o prawidłowe funkcjonowanie stawów i chrząstki w trakcie wykonywania ćwiczeń. Tutaj jednak musisz mieć na uwadze to, że żaden suplement nie zastąpi Ci zdrowej i zbilansowanej diety i odpowiednio dobranych ćwiczeń do Twojej kondycji oraz stanu zdrowia. Suplementy nic nie zrobią za Ciebie, a wesprą Cię w prowadzonych działaniach.

Suplementy na redukcję – jakie składniki powinny zawierać?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu walki o szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim lepsze zdrowie to pierwszy krok w stronę osiągnięcia celu. Pamiętaj jednak o tym, że na sukces składa się kilka czynników. Aby bezpiecznie schudnąć, musisz połączyć zdrową i zbilansowaną dietę z ćwiczeniami. Dobrej klasy suplementy na redukcję powinny być jedynie dodatkiem, który zwiększy efektywność całego procesu i pozwoli Ci zadbać o dobrą kondycję organizmu.

Jednym ze składników, których warto w nich szukać są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. W praktyce mowa o kwasie EPA (eikozapentaenowym) i DHA (dokozaheksaenowym), które występują w olejach rybich. Nie bez znaczenia pozostaje również rola kwasu ALA (alfa-linolenowego), który z kolei znajdziesz w olejach roślinnych. Co ważne, musisz dostarczać je swojemu organizmowi wraz z pożywieniem, ponieważ nie jest on przystosowany do ich samodzielnej syntezy.

Kwasy omega-3 odgrywają bardzo istotną rolę w diecie odchudzającej. Korzystnie wpływają na metabolizm energetyczny, dlatego też podczas ćwiczeń możesz spalić więcej kalorii. Ponadto ich spożywanie decyduje o tym, z jakich rezerw Twój organizm czerpie energię podczas wysiłku. Zwiększają utlenianie się tłuszczy, a efektem tego jest przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, a nie węglowodanów.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, że kwasy omega-3 pomagają ograniczyć apetyt i chęć sięgnięcia po słodkie przekąski. Do tego spowalniają powstawanie tkanki tłuszczowej, a ta nie odkłada się zbyt szybko. Wspierają także florę bakteryjną jelit, a co za tym idzie, trawienie i metabolizm. Kwasy omega-3 znajdziesz m.in. w tranie czy oliwie wysokopolifenolowej.

Jeśli jesteśmy już przy polifenolach, to są to związki, które mogą wspierać proces odchudzania. To przede wszystkim związki o właściwościach antyoksydacyjnych, które chronią lipidy przed stresem oksydacyjnym. Jest on wynikiem obecności wolnych rodników w organizmie, a te przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych i chorób o charakterze przewlekłym. Ilość wolnych rodników może się zwiększać podczas stosowania diety redukcyjnej, dlatego produkty bogate w polifenole, takie jak m.in. oliwa wysokopolifenolowa to bardzo istotny czynnik. Ponadto zawiera również witaminę E (przeciwutleniacz), jak również wspomniane wcześniej zdrowe tłuszcze. Jej regularne spożywanie może przyczynić się do utraty masy ciała, a potem utrzymania tej prawidłowej.

Warto również sięgać po suplementy diety zawierające witaminy z grupy B. W praktyce mowa o takich jak m.in. B12, B1, jak również B6 (kwas foliowy). Wspierają one proces metabolizacji tłuszczu, białka, jak również węglowodanów, co przyspiesza redukcję masy ciała. Bogatym źródłem witaminy B6 jest m.in. olej dla mam, zawierający w sobie aktywną formę kwasu foliowego.

Sięgnij także po witaminę D3, która m.in. reguluje wydzielanie kortyzolu (hormonu stresu), który przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej. Ponadto przyspiesza metabolizm tłuszczów, jak również pozytywnie wpływa na gospodarkę fosforanowo-wapniową. Jej cennym źródłem jest m.in. tran.

Suplementy na redukcję

Suplementy na stawy – po jakie składniki warto sięgać?

Jeśli uprawiasz sport i dużo się ruszasz, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odczuwasz dyskomfort w okolicach stawów. Podczas aktywności fizycznej narażone są one na duże obciążenia, dlatego Twoja w tym głowa, aby je odpowiednio wzmocnić.

Pomogą Ci w tym witaminy i minerały, jak również zdrowe tłuszcze. W praktyce mowa przede wszystkim o kwasach omega-3, które wykazują się silnym działaniem przeciwzapalnym. Z ich pomocą złagodzisz ból, obrzęki, jak również sztywność stawów. Oprócz tego wspomagają syntezę kolagenu, który jest kluczowy dla ich zdrowia. Sięgaj po wysokiej jakości suplementy na stawy takie jak m.in. olej z wątroby dorsza atlantyckiego (tran), który jest ich bogatym źródłem.

Postaw również na witaminę C, która uczestniczy w produkcji wspomnianego kolagenu. Znajdziesz ją m.in. w naturalnym zakwasie z kapusty. Nie bez znaczenia pozostaje również rola witaminy D, której niedobór osłabia stawy. Znajdziesz ją m.in. w tranie. Dużym wsparciem dla nich jest także witamina K zawarta w olejach roślinnych takich jak m.in. rzepakowy czy lniany. Chroni stawy przed degradacją.

Suplementy dla sportowców – kompleksowe wsparcie organizmu

Sport to zdrowie, jednak obciążenia wynikające z intensywnej aktywności fizycznej wymagają dbałości o jakość codziennych posiłków. Na Twoim talerzu nie powinno zabraknąć produktów bogatych w kwasy omega-3, które regulują metabolizm, a także rozwój i regenerację mięśni po treningu.

Sięgnij także po suplementy dla rowerzystów z witaminą D3, która wpływa na proces mineralizacji kości. Ponadto zwiększa siłę mięśniową, jak również ich wytrzymałość. Nie bez znaczenia pozostaje także jej wpływ na układ odpornościowy i właściwości przeciwzapalne. Szukaj jej m.in. w tranie.

W diecie sportowca nie może zabraknąć także antyoksydantów. Skorzystaj z potencjału wspomnianych wcześniej polifenoli, a także witaminy E i witaminy C. Wymiatają one wolne rodniki, a tym samym pomagają zniwelować stany zapalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ