Jaki pulsometr wybrać dla biegacza-amatora?

W obecnych czasach zdrowy tryb życia jest bardzo modny. Dlatego ludzie dbają o prawidłową dietę i uprawiają sport. Sporą popularnością cieszy się bieganie, które jest ogólnodostępne i nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy wskoczyć w odpowiedni strój, wyjść na zewnątrz i pobiegać. Warto jednak zaopatrzyć się w kilka sprzętów. Jednym z nich będzie pulsometr.

Kiedyś sprzęt dla zawodowców, dziś może kupić go każdy

Pulsometr na początku stosowali tylko zawodowi biegacze. Jednak w miarę rozwoju technologii stał się bardziej dostępny. Ostatnie lata przyniosły pulsometrowi ogromną popularność. Stał się on urządzeniem, bez którego wiele osób nie wyobrażają sobie wyjścia na trening. Dawniej dostarczał niezwykle cennych informacji o obecnej formie oraz pomagał w uzyskiwaniu lepszych wyników. Dzięki temu zawodowcy mogli doskonalić swoje umiejętności. Obecnie pulsometr kupić może każdy i na bieżąco śledzić swoją formę.

Czym w ogóle jest pulsometr?

Pulsometr nazywa się również tętnomierzem lub pulsomierzem. To urządzenie działa podobnie jak badanie EKG, czyli odczytuje zmiany napięcia elektrycznego, które wywołała praca naszego mięśnia sercowego. Jego wyniki możemy zobaczyć na wyświetlaczu.

Jaki pulsometr wybrać?

Na początek warto pamiętać, że zegarek sportowy może poprawić jakość treningu wśród początkujących biegaczy. Osoby, które planują kupić sportowy zegarek, ale dopiero zaczęły treningi biegowe mogą kupić różne modele. Jednak na początku powinny się zapoznać z ich specyfikacją.

Zegarek dla biegacza ważne narzędzie treningowe

W obecnych czasach zegarek sportowy stał się bardzo ważnym narzędziem treningowym. Pełni on wiele różnych funkcji i może zastąpić wiele innych urządzeń. Zegarek treningowy przejął zastosowanie wielu używanych kiedyś urządzeń takich, jak m.in. stoper, lub pulsometr, czy krokomierz itd. To wszystko sprawia, że wyciąga on przydatne dla biegacza informacje oraz monitoruje je w miarodajny sposób. Zegarek dla początkującego biegacza jest tak rozwinięty, że może nawet w określonych przypadkach spełniać rolę trenera.

Często podpowie, że pora odpocząć, zwolnić lub poda informacje, kiedy należy przyśpieszyć tempo biegu, gdyż za wolno się biega. Dodatkowo, zegarek dla biegacza może odpowiadać za planowanie sesji treningów interwałowych, które mają za zadanie budować wytrzymałość mięśniową. Interwały pomogą też wyćwiczyć umysł biegacza w taki sposób, aby ta osoba pokonywała swoje słabości, a także przyzwyczajała się do uczucia bólu np. w trakcie zawodów.

Zegarek zapisuje i gromadzi istotne informacje

Zegarki dla biegacza spełniają wiele różnorodnych funkcji. Dla rynku są różne modele, część z nich posiada funkcję monitorowania aktywności ruchowej w ciągu całego dnia. To bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej możemy określić, jaka jest nasza zalecana dzienna liczbę kroków, może to być np. 10000. Zegarek pomoże na dotrzymać tego postanowienia. Jak tego dokona? Będzie nam wysyłał sygnały o realizacji zadania.

Jaki pulsometr wybrać dla biegacza-amatora?

Jak się okaże, że za długo siedzimy w jednym miejscu, zegarek powiadomi o tym za pomocą np. wibracji oraz komunikatu. Jest to świetna funkcja dla osób, które pracują z komputerem albo przebywają na stale w jednym miejscu. Dzięki temu zaczną trochę się ruszać. Początkowo może Cię zdziwić, jak dużo czasu poświęcasz na siedzenie.

Zegarki dla biegacza mają coraz więcej funkcji

Z czasem zegarki dla biegaczy zyskują coraz więcej funkcji. Obecnie najpopularniejsze są modele, które wyposażone są w GPS, a także pomiar tętna. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do ważnych informacji treningowych, które doskonale wspierają nasz trening biegania. Pomiar tętna jest odczytywany za pomocą zakładanego pasa na klatkę piersiową.

Czasami też zdarza się odczytuje go czujnik wbudowany w zegarek (mierzący tętno z nadgarstka). Obecnie dostępne są również zegarki sportowe, które odczytują wartości tętna z klatki oraz z nadgarstka. Jednak warto wybrać sprzęt dobrego producenta, aby mieć pewność co do prawidłowości pomiarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ