Jak wybrać najlepszy makijaż ślubny?

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu większości kobiet. Każda z panien młodych chce wtedy wyglądać pięknie i niepowtarzalnie.

Dlatego na kilka miesięcy przed tym najważniejszym dniem wybieramy suknię ślubną, dodatki, idziemy na próbną fryzurę. W przygotowaniach równie ważny jest  makijaż, który pozwoli podkreślić urodę każdej panny młodej. Jednak aby wybrać odpowiedni makijaż, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Makijaż ślubny przede wszystkim powinien pasować do typu urody, ale również do sukni i stylu, który jest nam bliski. Tylko wówczas uda nam się osiągnąć zadowalający efekt.

Makijaż ślubny dla brunetek.

Z pewnością każda panna młoda ma swoje wyobrażenia, zarówno dotyczące ślubu, jak i wesela. Dotyczy ono również tego, jak w tym dniu będzie wyglądać. Niektóre panny młode chcą, aby w dniu ślubu ich wygląd różnił się od tego, który prezentują na co dzień. W tym celu często decydują się na mocny makijaż oczu. Taki makijaż osiągniemy używając ciemnych cieni, eyelinera oraz mocno tuszując rzęsy. Oczywiście makijaż ślubny w ten sposób wykonany z pewnością będzie niezwykle efektowany. Pamiętajmy jednak, że dla kobiet o jasnej cerze i jasnym kolorze włosów taki makijaż może okazać się zbyt przytłaczający. To samo dotyczy makijażu ślubnego, w którym mocno zostały podkreślone usta. W ten sposób wykonanych makijażach lepiej będą wyglądać brunetki o ciepłym odcieniu karnacji. Należy jednak pamiętać, że kobiety, które nie malują się w ogóle na co dzień lub malują się bardzo delikatnie, nie powinny w dniu ślubu wybierać mocnego makijażu. Mogą bowiem wtedy czuć się mało komfortowo i wzbudzać raczej zaskoczenie niż zachwyt.

Jaki makijaż ślubny powinna wybrać blondynka?

Panny młode o jasnych włosach i jasnej karnacji, wybierając makijaż ślubny, powinny postawić przede wszystkim na jasne i subtelne kolory. Jeśli nie borykamy się z niedoskonałościami skóry, możemy wybrać naprawdę delikatny makijaż. Wystarczy zmatowić cerę i łagodnie podkreślić rysy twarzy. Delikatny makijaż ślubny można wykonać przy pomocy cieni w kolorze beżu i jasnego brązu. Lepiej zrezygnujmy z mocnej kreski wykonanej za pomocą eyelinera. Jeśli chcemy mocnej podkreślić oczy, możemy zrobić to za pomocą ciemniejszego cienia. Jeśli chodzi o kolor ust, to dla pań o jasnej karnacji najlepiej sprawdzą się róże, od tych najjaśniejszych odcieni po te, które przechodzą w fuksje i delikatny fiolet. Lepiej unikać czerwieni. Pomadki w kolorze beżowym również nie są najlepszym pomysłem, ponieważ wówczas makijaż może wyglądać zbyt mdło. Makijaż ślubny najlepiej wykończyć delikatnym różem w chłodnych kolorach. Możemy go również podkreślić przy pomocy rozświetlacza. Pamiętajmy także o makijażu brwi. Dzięki temu twarz nabierze charakteru, a makijaż będzie wyglądał bardziej wyraziście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ