Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Piękny, biały uśmiech to niewątpliwie zaleta, o której marzy wiele z nas. Niestety wcale nie jest to takie proste. Codziennie mamy styczność z produktami, które zostawiają przebarwienia na naszych zębach. Zaszkodzić nam może kawa, herbata, zwykłe kolorowe, napoje, wino, czy papierosy. Raczej mało prawdopodobne jest, że zrezygnujemy ze wszystkich tych rzeczy, więc potrzebujemy sposobów na wybielanie zębów. Niestety to wykonywane w gabinecie stomatologicznym jest bardzo kosztowne. Dlatego pewnie wielu z Was zastanawia się, czy są jakieś bezpieczne domowe sposoby. Mamy dla Was kilka rozwiązań.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. W końcu piękny, biały i zadbany uśmiech może poprawić nasz wygląd bez zbytniej ingerencji.

Jednak trzeba pamiętać, że zanim zaczniemy wybielać zęby, musimy zadbać o ich odpowiedni stan. Najpierw trzeba je wyleczyć i zaplombować, a dopiero potem zająć się ich wyglądem. W końcu najważniejsze jest zdrowie zębów, a ich wygląd jest na drugim miejscu. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym różni się nieco od domowego. W przeciwieństwie do wybielania nakładkowego w domu przy którym stosuje się preparaty wybielające o niskim stężeniu, wybielanie w gabinecie odbywa się pod kontrolą lekarza preparatami o relatywnie wyższym stężeniu substancji czynnej. Zabieg w gabinecie jest najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem. Jednak często jest bardzo drogi i nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście są nieco tańsze, domowe sposoby, które również pozwolą nam uzyskać doskonałe efekty.

Preparaty do wybielania zębów

Preparaty do wybielania zębów to pierwsze rozwiązanie, które przychodzi nam do głowy.

Takie produkty znajdziemy w każdej drogerii oraz supermarketach. Tego typu produktów jest cała masa. Do wyboru mamy takie, które można stosować podczas każdego mycia typu pasty i szczoteczki oraz takie, które gwarantują nam szybsze działanie, np. paski wybielające, żele, chusteczki i płyny. Ich ceny też są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy produkty za kilka złotych, a za inne będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt. Jednak o jednej rzeczy trzeba pamiętać! Zanim wybierzemy jakiś produkt, musimy mieć pewność, że mamy całkowicie zdrowe zęby. W przeciwnym wypadku może nam zaszkodzić. Dlatego lepiej wcześniej skonsultować się z dentystą.

Cytryna

Cytryna jest znana ze swych właściwości rozjaśniających. Doskonale rozjaśnia włosy, pomaga się pozbyć różnych przebarwień, np. po farbie ze skóry. Często stosowana jest też do usuwania przebarwień po lakierach z paznokci. Na podobnej zasadzie działa na zęby.

Jeśli będziemy w nie wcierać sok z cytryny, to pozbędziemy się przebarwień. Trzeba jednak pamiętać, że taka kuracja może w znaczący sposób osłabić zęby.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona często jest używana do pozbywania się plam oraz przykrych zapachów. Doskonale sprawdzi się też do wybielania zębów. Jeśli je szorować sodą oczyszczoną, pozbędziemy się przebarwień. Jednak trzeba pamiętać, że może ona niszczyć szkliwo. Dlatego najlepiej zachować umiar przy stosowaniu sody oczyszczonej.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Banany

Banany mają wiele zalet. Nie dość, że są smakowite i zawierają mnóstwo witamin, to jeszcze pomogą nam wybielić zęby. Jak to zrobić? Potrzebna nam będzie do tego wewnętrzna strona skórki banana, najważniejsze są jej włókna, którą musimy nacierać zęby. Jest to najbezpieczniejszy domowy sposób wybielania zębów. Jednak na efekty trzeba będzie trochę poczekać, czasami nawet do kilku tygodni. Dlatego nacieranie zębów skórką banana trzeba powtarzać systematycznie i konsekwentnie przez dłuższy czas.

Najlepiej stosować dwa razy dziennie.

Na koniec warto pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie zębów. Dlatego zanim zdecydujemy się na ich wybielanie, warto wybrać się na kontrolę do dentysty. Zdrowe zęby są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia, które może spowodować wybielanie i znacznie dłużej pozostają białe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ