Dlaczego warto zwrócić uwagę na poduszki ciążowe?

0
1636

Ciąża to wspaniały czas. Czujesz podekscytowanie związane z przyjściem dziecka na świat, wybieraniem imion i aranżowaniem pokoju maluszka. Jednak wiele kobiet w tym okresie cierpi też na skurcze nóg i bóle pleców, przez co nie mogą m.in. spokojnie spać. Warto wtedy zwrócić uwagę na poduszki ciążowe, które są nie tylko wygodne i praktyczne, ale i przyjemne w dotyku.

Dlaczego warto używać poduszki ciążowej?

Poduszka ciążowa jest dużą, miękką poduszką, zaprojektowaną specjalnie dla ciężarnych kobiet. Wspaniale łagodzą bóle szyi, ramion i/lub stawów oraz pomagają wyleczyć rwę kulszową. Wbrew pozorom możesz kupić poduszki ciążowe, nawet wtedy, gdy nie jesteś w ciąży. Sprawdzą się bowiem doskonale po zabiegu lub operacji oraz zapewniają dodatkowe wsparcia. Spodobają się również tym osobom, które lubią się do czegoś przytulić podczas snu.

Ciało kobiety zmienia się w czasie ciąży, dlatego prawdopodobnie będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia dla różnych części ciała. W ten sposób możesz uchronić się przed dokuczliwym bólem. Dzięki wysokiej jakości poduszkom ciążowym poczujesz się o wiele lepiej, a plecy i szyja przestaną Ci tak bardzo dokuczać. Korzystając z takiej poduszki, możesz wyrównać kolana i biodra. Dzięki prawidłowej pozycji zmniejszysz ucisk na kręgosłup i biodra.

Jeśli jesteś w ciąży, postaraj się spać na lewym boku. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ma również pozytywny wpływ na krążenie krwi. Poduszkę ciążową możesz spokojnie wsunąć między kolana.

Dodatkowe zalety

Nawet jeśli do tej pory nie miałeś żadnych alergii, hormony ciążowe mogą zwiększyć ryzyko ich wystąpienia, czy problemów z oddychaniem lub wysypki skórnej. Dlatego zwróć szczególną uwagę na hipoalergiczne poduszki ciążowe. Dzięki nim unikniesz nieprzyjemnych reakcji. Alternatywne wypełnienie puchowych poduszek ciążowych zapewni odpowiednie wsparcie.

Z czasem dziecko może uciskać na narządy wewnętrzne. Wówczas może pojawić się zgaga, zwłaszcza wtedy, gdy kładziesz się spać. Hipoalergiczna puchowa poduszka w kształcie litery V łagodzi zgagę i refluks żołądkowo-przełykowy. Podnosi górną część ciała, gdy śpisz. Poduszki ciążowe mają jeszcze inne zalety, m.in. pomagają zrelaksować się i odprężyć. Z kolei po porodzie taka poduszka może sprawdzić się idealnie podczas karmienia.

Zanim wydasz pieniądze na drogi materac, zwróć uwagę na poduszkę ciążową. Jest tańsza i skuteczniejsza oraz pozwala odciążyć dolną część pleców. Wykonana jest z materiału wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ