3 zabiegi medycyny estetycznej na miarę współczesności

Medycyna estetyczna i kosmetologia najczęściej kojarzone są z poprawianiem urody i przedłużaniem młodości. Znacznie rzadziej myślimy o nich jako o instrumentach w walce z następstwami chorób cywilizacyjnych, a przecież dziedziny te mają wszelkie predyspozycje, aby takimi narzędziami się stać. Jakie zabiegi i usługi są szczególnie warte rozważenia właśnie w tym kontekście?

1. Otyłość i modelowanie ciała

2. Laserowe zamykanie naczyń

3. Trychologia

Oczywiście, lista ta może być znacznie dłuższa. Wystarczy spojrzenie na strony internetowe centrów medycyny estetycznej i kosmetologii, na przykład https://cmeik.pl/, by się o tym przekonać.

Otyłość i modelowanie ciała

Nadwaga i otyłość uznawane są za jedne z najważniejszych zagrożeń XXI wieku. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w ostatnich dwudziestu latach liczba osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami potroiła się. Przyczyny są różne, dlatego tak ważne, aby mieć możliwość zapoznania się z różnymi sposobami działania i wyboru najlepszego. O niektórych powodach i metodach walki można poczytać na: https://cmeik.pl/portfolio-item/leczenie-otylosci/.

Dobrym pomysłem jest kontakt ze specjalistą – obesitologiem, czyli lekarzem zajmującym się w sposób profesjonalny leczeniem otyłości.

Laserowe zamykanie naczyń

Pękające naczynka to  tylko z pozoru błahy problem natury estetycznej. Często otrzymujemy je w genetycznym spadku, jednak czasem do ich powstawania przyczyniają się konsekwencje współczesnego trybu życia, choćby nadciśnienie, zaburzenia hormonalne i cukrzyca. Pękające naczynka same w sobie nie są bolesne, jednak pozostawione bez reakcji mogą się pogłębiać i przyczyniać do powstawania na przykład trądziku różowatego – stanu zapalnego skóry wywołanego obrzękami spowodowanymi nadmierną ilością krwi w tkance podskórnej. Doraźnie działać można pielęgnacją skóry i suplementacją, jeśli jednak problem jest rozległy, pomoże zabieg opisany na: https://cmeik.pl/portfolio-item/laserowe-zamykanie-naczyn/.

Trychologia

Trychologia jest dziedziną medycyny, zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z włosami i skórą głowy. Diagnostyka jest najważniejsza w całym procesie, bo tylko dzięki niej można dobrać właściwe metody działania. Istnieje kilka przyczyn problemów z włosami i skórą głowy, od łatwych do przezwyciężenia (na przykład niewłaściwie dobranej pielęgnacji) po bardziej skomplikowane. Znakiem naszych czasów jest stres i on także odbija się na włosach. Zdarza się również, że to efekt chorób tarczycy, anemii, problemów z hormonami czy wynik zażywania leków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ