Ile kosztują i jak wyglądają badania genetyczne?

0
Ile kosztują i jak wyglądają badania genetyczne

Badania genetyczne powszechnie uchodzą za bardzo dobre rozwiązanie w celu profilaktyki przeciwko dziedzicznym chorobom nowotworowym. Są one przede wszystkim zalecane osobom, u których w rodzinie występuje tendencja do występowania chorób takich jak np. rak jelita grubego. Testy genetyczne, oprócz zapobieżenia rozwojowi nowotworu, mogą także pomóc w trakcie doboru terapii celowanej, określeniu sportowych predyspozycji czy też określeniu przyczyn nietolerancji pokarmowej. W niniejszym artykule odpowiadamy, ile kosztują i jak wyglądają badania genetyczne. Zapraszamy do lektury!

Botoks – nowoczesna medycyna estetyczna

0
Botoks

Z dobrodziejstw medycyny estetycznej w chwili obecnej korzystają miliony kobiet na całym świecie. Skończyły się już czasy, kiedy kobiety siedziały jedynie w domach, w związanych włosach i z mnóstwem zmarszczek. Niektórym kobietom zmarszczki dodawały uroku, inne natomiast czuły się z nimi staro. Dla drugiego rodzaju kobiet powstały cudowne zabiegi z zakresu medycy estetycznej. Jednak czy są one dostępne dla wszystkich kobiet, które kiepsko czują się w swojej skórze? Czy każda kobieta, która ma zmarszczki może skorzystać z botoksu?

Ciąża i karmienie piersią – przeciwnicy botoksu

O ile nagłówek jest dość kontrowersyjny, tak brak korzystania z botoksu powinien iść w parze z ciążą i karmieniem piersią. Jest to czas, który poświęcamy rodzinie, skupiamy się, jak najmocniej możemy na naszych dzieciach. Odłożenie botoksu na kilka miesięcy będzie bardzo dobrą decyzją. Podczas ciąży i karmienia piersią apelujemy o rozsądek i umiejętne korzystanie z botoksu i innych zabiegów.

Wiek

Poniżej 18 lat nie ma potrzeby posiłkowania się botoksem. Skóra jest wygładzona, napięta i jest przede wszystkim jeszcze bardzo młoda. Dlatego odradza się stosowania botoksu dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Natomiast osoby, które przekroczyły magiczny próg 65, również powinny zaniechać korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. W takim wieku mogą się zdarzyć różne rzeczy, a nasza skóra jest już po wielu przejściach.

Alergie

Przed zaplanowaniem wizyty w gabinecie medycy estetycznej, na przykład tutaj: https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/botoks/ zachęcamy do skompletowania badań odnośnie do produktów, które zostały użyte. Niekiedy alergia może całkowicie dyskwalifikować osobę do tego zabiegu. Warto to zrobić przed wizytą, ponieważ późniejsze wystąpienie reakcji alergicznej może nie być przyjemne w skutkach.

Jak często można stosować botoks?

Dobrą praktyką jest stosowanie botoksu co 6-8 miesięcy. Dzięki temu podtrzymamy zamierzony efekt, nasza skóra stanie się gładka i pozbawiona zmarszczek. Należy omówić zamierzony efekt podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, aby osoba zajmująca się tym zabiegiem mogła dobrać odpowiednia ilość zabiegów do naszej cery. Pamiętajmy, że każda cera jest inna i może potrzebować innego nakładu zabiegów.

Botoks stał się bardzo popularny wśród gwiazd Hollywood i dzięki temu przywędrował do zwyczajnych, normalnych kobiet. Bardzo się cieszymy, ponieważ kobiety potrafią już doskonale o siebie zadbać i nie wstydzą się tychże zabiegów.  Stosowanie botoksu jedynie pomaga w odzyskaniu pewności siebie, sprawiając, że kobieta czuje się wyśmienicie w swojej skórze.

Czy sok z kapusty jest zdrowy?

0
sok z kapusty

Sok z kapusty zawiera wysoką ilość soli, dlatego nie zaleca się picia więcej niż pół szklanki dziennie. Nie powinniśmy przekraczać też ilości picia do 2-3 razy w tygodniu. Jakie właściwości ma sok z kapusty? Czy jest zdrowy?

Co to jest sok z kiszonej kapusty?

Sok z kapusty powstaje jako płyn wytwarzany w procesie kiszenie kapusty.Jak on jakby wyciągiem z niej. W pewnej części pochodzi z dodanej wody, która była niezbędna w procesie kiszenia. Powstaje w wyniku fermentacji.

Nie wyciska się soku z samej kiszonej kapusty, ponieważ nie jest on wartościowy. W domowych warunkach ciężko będzie go uzyskać. Można kupić gotowy sok w butelkach.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/czyszczenie-pralki-octem-jak-to-zrobic/

Działanie przeciwnowotworowe

Niektóre składniki w soku wykazują działania, które zapobiegają komórkom nowotworowym. Należą do nich np. witamina C i glukozynolany. Spożycie soli w dużej ilości uważa się za czynnik sprzyjający rozwojowi nowotworu. 

Interakcja z różnymi lekami

Z powodu wysokiej zawartości tyraminy, sok z kiszonej kapusty nie może być stosowany z różnymi lekami depresyjnymi. Dzieje się tak, ponieważ aminokwas ten blokuje działanie tych leków.

Reakcje alergiczne 

Sok z kiszonej kapusty zawiera bardzo dużą ilość histaminy. Jest to aminokwas, który powstaje w procesie fermentacji kapusty. Histamina odpowiada za dużą część reakcji alergicznych na produkty. Jej wysokie ilość u osób, które mają skłonności alergiczne może prowadzić do objawów takich jak np. biegunka, zaczerwienienie i swędzenie skóry czy silne migreny.

Właściwości

W internecie znajdziemy mnóstwo informacji o cudownych właściwościach i zastosowaniach soku z kiszonej kapusty, niestety większość z tych informacji nie jest prawdziwa. Produkt ten ma kilka zalet, ale nie powinien być spożywany zbyt często i w dużych ilościach.

Źródło: https://dysleksja.waw.pl/

Sprawdź kiedy należy zgłosić się na tomografię komputerową! Nie czekaj!

0
tomografia komputerowa

Wielu pacjentów słysząc zawiłe i skomplikowane nazwy badań, już na samą myśl o nich rezygnuje z wykonywania diagnostyki. A to bardzo niedobrze. W przypadku, gdy lekarz zleca nam wykonanie badania np. tomografii komputerowej, nie należy zwlekać i zgłosić się do odpowiedniej placówki jak najszybciej. Szybka diagnostyka przeprowadzona za pomocą tomografii komputerowej pozwala na czas wykryć wiele niebezpiecznych schorzeń. Dzięki szybkiej diagnostyce lekarz ma możliwość prędzej wdrożyć niezbędne leczenie, w konsekwencji czego pacjent szybciej dojdzie do siebie. Dowiedz się więcej o tym czym jest badanie tomografii komputerowej i w jakich sytuacjach najczęściej zaleca się jego wykonanie. Tomografia komputerowa bez tajemnic – wszystko co musisz o niej wiedzieć! Sprawdź teraz!

Czym jest tomografia komputerowa?  

Tomografia komputerowa, w skrócie TK, to badanie wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Technologia stosowana w nowoczesnych aparatach pozwoliła na zmniejszenie ilości promieniowania do minimum. Pacjent kładzie się na platformie i wjeżdża do wnętrza tomografu. We wnętrzu aparatu wokół pacjenta porusza się lampa, która wytwarza promieniowanie rentgenowskie. Tak odbywa się właśnie tomografia komputerowa. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, dlatego nie należy się go obawiać

Tomografia komputerowa pozwala przeanalizować wybrane struktury organizmu pod różnym kątem. Tomografia komputerowa jest najczęściej rekomendowana w przypadku diagnostyki urazów, diagnostyki onkologicznej oraz w nagłych przypadkach zagrożenia życia.

Jak przebiega tomografia komputerowa? 

Na badanie należy zgłosić się na czczo. W najlepszych pracowniach tomografii komputerowej np. w TOMMA Diagnostyka Obrazowa wykonuje się badanie różnych części ciała m. in.: tomografię głowy, brzucha, kręgosłupa, czy klatki piersiowej. Do przeprowadzenia badania TK wymagane jest skierowanie lekarskie. Procedura jest bezbolesna i bezinwazyjna, jednak z uwagi na budowę aparatu jest konieczność wjechania do jego wnętrza. Należy się przygotować na zwiększony poziom hałasu podczas tomografii komputerowej. 

Jeśli otrzymałeś od lekarza skierowanie na tomografię komputerową lub potrzebujesz wykonać badanie prywatnie, jednak nie chcesz czekać w długich kolejkach i przepłacać, koniecznie odwiedź stronę internetową placówek Tomma: tomma.com.pl i już dzisiaj zapisz się wygodnie na badanie. Tomografia komputerowa w placówkach Tomma zlokalizowanych w wielu miastach na terenie całego kraju to gwarancja wykonania badania na najnowocześniejszym sprzęcie oraz przez wysoko wykwalifikowany personel. Dowiedz się gdzie znajduje się najbliższa placówka tomografii komputerowej Tomma w Twoim mieście i nie zwlekaj – udaj się na badanie. Nie warto przekładać zdrowia na później! Jeżeli masz podstawy do wykonania badania, udaj się na nie niezwłocznie. Zobacz jakie to proste!

Po czym poznać skutecznego podologa?

0
Po czym poznać skutecznego podologa

Wybierając się do nowego lekarza, często polegamy na opinii znajomych lub informacjach znalezionych w internecie. Jednak warto posiąść wiedzę, która pozwoli na samodzielną ocenę stanu gabinetu, poziomu zachowanej tam higieny czy jakości samej wizyty. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Profesjonalny gabinet podologiczny

Miejsce, do którego się udajemy, aby zadbać o nasze stopy, może na pierwszy rzut oka wydawać się zadbane. Jednak diabeł tkwi w szczegółach! Sterylne narzędzia to kluczowa sprawa. Jeśli tylko zauważymy, że jeden przedmiot jest wykorzystywany do badania kilku pacjentów bez wcześniejszej dezynfekcji, to zdecydowanie należy zmienić specjalistę. Brak higieny sprzyja rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych, czyli nie tylko nie pozbędziemy się schorzenia, z którym przyszliśmy, a co więcej nabawimy się kolejnych. W profesjonalnym gabinecie podologicznym w Warszawie nie ma mowy o tego typu zaniedbaniach.

Znajdź doświadczonego specjalistę

Kolejnym istotnym aspektem jest znalezienie podologa, którego wiedza jest potwierdzona licznymi certyfikatami. Warto mieć pewność, że trafiliśmy do odpowiedniej osoby, której doświadczenie zagwarantuje szybką i skuteczną terapię. Specjalista z doświadczeniem będzie miał również odpowiednią wiedzę na temat skutecznych preparatów podologicznych, których działanie zostało wielokrotnie potwierdzone. Znajdź gabinet, który spełnia wszystkie standardy medyczne, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi stopami.

Jak wygląda prawidłowy przebieg wizyty u podologa?

Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta? Jak poznać, że diagnoza została postawiona w sposób prawidłowy? Na pierwszej wizycie specjalista jest zobowiązany do przeprowadzenia rozmowy, aby poznać przyczyny problemu. Jeśli Twoje stopy zostały zaatakowane przez grzyby lub bakterie, w pierwszej kolejności powinno odbyć się badanie laboratoryjne. Dopiero wtedy można postawić diagnozę. Tego typu szczegółowe i kompleksowe podejście do pacjenta to standard u podologa w Warszawie.

Wybierz profesjonalistę i ciesz się zdrowiem

Zastanawiasz się, czy uda Ci się pozbyć uciążliwego problemu stóp? Wybierz odpowiednią osobę, która ma wiedzę i doświadczenie, a jej gabinet gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i higieny. Dzięki temu poddasz się zabiegowi podologicznemu bez żadnych obaw o swoje zdrowie i ryzyko zakażenia.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć – smsów czy jest możliwe?

0
Odzyskiwanie skasowanych zdjęć

Obecnie bardzo wiele osób korzysta z internetu ze smartfonów więcej niż z laptopów czy komputerów stacjonarnych. A co za tym idzie przez smartfony logujemy się także do bankowości internetowej.

Czy tabletki na trądzik są skuteczne?

0
tabletki na trądzik - składniki aktywne

W wielu aptekach spotykane są tabletki na trądzik, które sprzedawane są bez recepty. Mnogość tego typu preparatów jest dość spora. Na czym tak naprawdę polega działanie takich tabletek?Według producentów głównym celem tego typu preparatów jest pozbycie się niechcianego trądziku.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem tego typu tabletek to to, że nie są to leki, tylko bardziej suplementy. Bazujące na witaminach, minerałach oraz ziołach. Oczywiście mają one pozytywny wpływ na stan skóry, jednak nie leczą.

Tabletki na trądzik, a przyczyna trądziku

Trądzik, są to wypryski i zaskórniki, które pojawiają się na skórze twarzy, plecach i dekolcie. Bardzo często pozostawiają po sobie przebarwienia oraz blizny, które są mało estetyczne.
Powstają w wyniku zwiększonej pracy gruczołów łojowych, które pod wpływem różnych czynników, wytwarzają większą ilość sebum. Dochodzi wtedy do zapychania porów i stanów zapalnych.

Jak z tym walczyć? Podstawą powinna być wizyta u dermatologa, który postawi diagnozę i znajdzie przyczynę problemu. Dobierze leczenie odpowiednie dla naszych dolegliwości, zaleci zmianę diety oraz nawyków higienicznych. Jeżeli chcemy wspomóc leczenie dermatologiczne, możemy zacząć stosować tabletki na trądzik, które są dostępne bez recepty. Jednak, na ich efekt również będziemy musieli poczekać około 3 miesięcy.

Przeczytaj też: http://wykurzyckurzajke.pl/ocet-jablkowy-czy-pomaga-schudnac/

Co znajdziemy w tabletkach na trądzik?

Dostępne na rynku tabletki na trądzik, różnią się od siebie przede wszystkim składem. Jakie składniki znajdują się w nim najczęściej? Są to:

 • wyciąg z fiołka trójbarwnego – ma działanie oczyszczające, usuwa z organizmu zanieczyszczenia;
 • wyciąg z mniszka lekarskiego – ma działanie ochronne, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników;
 • laktoferyna – ma działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe, immunomodulujące, przeciwnowotworowe oraz przeciwgrzybicze;
 • wyciąg z zielonej herbaty -ma działanie ochronne, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników;
 • wyciąg z liści Gymnea sylvestre – stabilizuje poziom glukozy we krwi;
 • wyciąg z pestek winogron – ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające;
 • sarsaparilla – ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze;
 • kłącze perzu – ma działanie regenerujące, spowalnia proces starzenia się skóry;
 • korzeń cykorii – ma działanie oczyszczające, usuwa z organizmu zanieczyszczenia;
 • wyciąg ze skrzypu polnego – ma działanie przeciwzapalne;
 • wyciąg z pokrzywy – ma działanie oczyszczające, usuwa z organizmu zanieczyszczenia.

Źródło: https://www.badzmyzdrowi.pl/

Jesteś wciąż zmęczony? Sprawdź, co zrobić

0
chroniczne zmęczenie

Chroniczne zmęczenie to charakterystyczna bolączka osób młodych. Przyczyną jest ogólnie pojęty współczesny tryb życia: nieograniczony multi tasking, spędzanie nadmiernej ilości czasu przed ekranem monitora i komputera, wydłużony czas pracy i przedłużone pozostawanie w trybie czuwania. Wszystko to zaburza zachowanie równowagi. Co zrobić, jeśli budzimy się zmęczeni oraz jeśli przez cały dzień, niezależnie od tego ile pracujemy jesteśmy zmęczeni?

Jak odróżnić chroniczne zmęczenie od przejściowego przemęczenia?

Jeśli nieustannie czujemy się senni, zmęczeni, brakuje nam entuzjazmu, czujemy się wycieńczeni fizycznie oraz jeśli mamy stałe i duże problemy z koncentracją uwagi, wówczas może to być sygnał, że nasz organizm jest przeciążony na tyle, że już zwykłe wakacje nam nie pomogą.

Co zrobić, gdy dotyczy nas problem chronicznego zmęczenia?

Na początku spróbujmy rozwiązać problem przez zmianę trybu życia na zdrowszy. Należy odciąć się od pracy w określonych porach dniach, zachowywać odpowiednie nawyki sprzyjające relaksowaniu się, odżywiać się zdrowo oraz dbać o satysfakcjonujące relacje z otoczeniem. Jeśli mimo wprowadzenia tych zmian nasze samopoczucie nie poprawia się, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarze są coraz lepiej zorientowani we współczesnych problemach pacjentów. Jak mówi nam anonimowo lekarz poz z przychodni w Krakowie, pacjenci odwiedzający jego gabinet coraz częściej zgłaszają mu objawy wskazujące zespół chronicznego zmęczenia. Zanim jednak padnie ostateczna diagnoza, należy wykluczyć anemię, problemy z tarczycą, niewydolność nerek, cukrzycę, problemy z ciśnienie krwi oraz wiele innych schorzeń, które również są odpowiedzialne za obniżenie poziomu energii i wyraźnie obniżającą się zdolność do koncentracji uwagi.

Jak diagnozuje się zespół chronicznego zmęczenia?

Według międzynarodowych klasyfikacji, zespół chronicznego zmęczenia to niczym niewytłumaczalne duże zmęczenie, które trwa od co najmniej pół roku. Co ważne, dla zdiagnozowania zespołu trzeba sprawdzić, jak organizm reaguje na pełnowartościowy wypoczynek. Objawami towarzyszącymi permanentnemu zmęczeniu są zawroty lub bóle głowy, omdlenia, kołatanie serca, bóle mięśni i stawów, zaburzenia snu oraz nawet bóle mięśni i stawów. Często pacjenci z zespołem chronicznego zmęczenia zmagają się z rozlicznymi problemami ze strony układu pokarmowego (zespół jelita drażliwego, wzdęcia, zaparcia, biegunki).  Leczenie jest multidyscyplinarne i odbywa się przy udziale psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i lekarza ogólnego.

Dlaczego picie wody jest ważne dla naszego zdrowia?

0
Dlaczego picie wody jest ważne dla naszego zdrowia

Od kilku wieków znane są powiedzenia: woda zdrowia i urody doda oraz Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody. Uznawana jest za jeden z czterech żywiołów budujących świat. Stanowi symbol czystości, płodności i życia. Bez niej nie możemy prawidłowo funkcjonować, ani przeżyć. Jak to jednak jest z jej regularnym piciem? Czy warto regularnie nawadniać swój organizm? Odpowiedź brzmi – tak, oczywiście. Dlaczego?

Objawy niedostatecznego nawodnienia organizmu

Jeśli w trakcie pracy umysłowej, czujesz, że brak ci koncentracji i ciężko ci się połapać w natłoku zadań, rozważ wyposażenie swojego biurka w butelkę wody. Odwodnienie to jedna z  najczęstszych  przyczyn bólu głowy i uporczywych migren. Drugim problemem, z którym walczy aż trzy czwarte społeczeństwa, są zaparcia. Niedostateczna ilość wody powoduje także uporczywe opuchnięcia kończyn i cellulit wodny – organizm za wszelką cenę stara się zmagazynować i zatrzymać jak najwięcej wody na zapas.

Zalety picia wody

Jedną z największych zalet regularnego picia wody jest spowalnianie procesu starzenia organizmu. Woda wypłukuje toksyny, dogłębnie nawilża, dodaje energii oraz wspomaga gospodarkę hormonalną ciała. Jeśli każdą puszkę słodkiego napoju zamienisz na szklankę wody, zafundujesz swojej skórze skuteczny detoks i maksymalne nawilżenie, raz na zawsze pozbywając się problemu z niedoskonałościami.

Regularne picie wody polecane jest dla osób stosujących dietę lub walczących o utratę zbędnych kilogramów. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody wspomaga trawienie posiłków i przyspiesza metabolizm. A dzięki temu, że woda nie zawiera cukrów i wypłukuje toksyny, zyskujemy świeższy oddech i zdrowsze zęby.

Spożywanie wody w regularnych dawkach zmniejsza ryzyko zawału aż o 41% i wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego. Dzieje się tak dlatego, że nasza krew staje się rzadsza i nie tworzy skrzepów w żyłach.

Nie tylko ciało potrzebuje wody, nasz umysł także jest od niej uzależniony. Regularne picie wody wspomaga naszą produktywność i kreatywność. Nawodniony mózg lepiej radzi sobie z przetwarzaniem informacji, a my odczuwamy przypływ energii i chęć do działania. Łatwiej nam skoncentrować się podczas wysiłku intelektualnego i rozmyślamy z lekkością.

Jak skutecznie nawodnić organizm?

Sprawdzanie, czy na pewno wypijamy 1,5 litra wody w ciągu dnia może być bardzo trudne i uciążliwe, zwłaszcza na początku. Aby ułatwić ten proces, Coral Club przygotowało specjalny, pochodzący z USA zestaw Water Pack Nr 1 – Opakowanie dla zdrowia. W zestawie znajduje się kompleks mineralny Coral-Mine Silver (30 saszetek) na bazie naturalnego korala uzdatniającego wodę i innowacyjna butelkę z ekologicznego plastiku „Kor Delta” (750 ml) do wyboru w kolorze czarnym lub morskim. Do zestawu dołączamy Z-Card z zaleceniami, jak zacząć prowadzić życie pełne zdrowia i energii.

Water Pack dostępny jest na stronie internetowej Coral Club: https://zdrowiekoralowe.pl/

Ekspres na kapsułki na dobry początek dnia

0
kapsułki do kawy

Bez filiżanki, tudzież kubka kawy o poranku, wyjątkowo trudno zaplanować udany dzień. Porządna dawka kofeiny spleciona z wyśmienitym smakiem i głębokim aromatem, ma więcej właściwości dobroczynnych niż wizyta w SPA albo dwa dni wolnego w pracy. To naprawdę nieprawdopodobne, ile może zdziałać kilka łyków gorącej kawy.

Niestety poranny scenariusz często nie przewiduje dodatkowych minut rezerwowych, ze wszystkim trzeba być „just in time”.  Z pomocą przychodzi wtedy ekspres na kapsułki, który całe szczęście większość pracy zrobi za nas.

Modnie i wygodnie

Główną zaletą ekspresu na kapsułki jest intuicyjna obsługa. Wystarczy zaaplikowanie kapsułki do przeznaczonej do tego komory, podstawienie kubka pod dozownik kawy i wciśnięcie przycisku. Napój ekspresowo zjawia się w kubku. Voila! Cała filozofia.  W tym czasie, chociaż na chwilę możemy poczuć się jak profesjonalny barista.

Drugą wybitnie istotną zaletą jest łatwość utrzymania czystości- nie trzeba opróżniać komory na fusy, bo ta najzwyczajniej w świecie nie istnieje. W przypadku ekspresu kapsułkowego, kawa z kapsułki ląduje w kubku, a kapsułkę wyrzucamy do kosza. Raz na jakiś czas warto odkamienić zbiornik na wodę, by zachować walory smakowe zaparzanej kawy.

Bardzo przekonującą zaletą jest również cena samego ekspresu na kapsułki – wydatek w granicach 200-500 zł.

Producenci ekspresów kapsułkowych  dbają nie tylko o utylitarność i funkcjonalność swoich modeli, lecz także o ich atrakcyjność wizualną. Elegancki design nowoczesnych ekspresów kapsułkowych jest w stanie uczynić z przedmiotu codziennego użytku naprawdę wyjątkową dekorację wnętrza.

Kapsułki do ekspresu – do wyboru do koloru!

W porannej gonitwie i wszechobecnym chaosie nie ma czasu  bawić się w wyliczanie proporcji stosunku kawa vs. woda.

W kapsułkach do ekspresu mieści się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy. Aromat i smak są zamknięte bardzo szczelnie. Walory jakościowe i smakowe zostają całkowicie zachowane. Pojemniczki z caffe latte i mokką zawierają dodatkowe kapsułki z równie idealnie dobraną dawką sproszkowanego mleka. Kapsułki Tchibo Cafissimo, w których kryją się: intensywne esspresso czy caffe crema z apetyczną pianką, w żaden sposób nie odbiegają od napoju przygotowywanego w tradycyjny sposób. Nadal można cieszyć się bogactwem smaków.

Mała czarna, duża biała latte – kawa w dowolnym kolorze, w dowolnym rozmiarze. Nie należy zapominać o miłośnikach innych trunków. „Potrzeba matką wynalazków”, więc stworzono kapsułki z rozmaitym rodzajem herbat, a także z czekoladą i nawet z kakao!