Turbany a chemioterapia

0
turbany

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zabieg chemioterapii jest wydarzeniem ze wszech miar traumatycznym. Nie tylko bowiem w znacznym stopniu osłabia on organizm, ale także powoduje, że w przeciągu kilku tygodni z naszej głowy znika znaczna część jeżeli nawet nie wszystkie włosy. Sprawia to, że pacjenci czują się niekomfortowo w swojej skórze oraz tracą pewność siebie. Jest to zrozumiałe, bowiem boją się oni ostracyzmu i społecznego wykluczenia. Ogół ludzi może z niechęcią lub też pogardą patrzeć na osobę pozbawioną włosów – mimo, że jest to coraz rzadsze zjawisko, to niestety w dalszym ciągu występuje. Jest jednakże prosty sposób, aby temu zaradzić. Jeżeli chcą Państwo poczuć się pewniej, a jednocześnie z pełnią energii i radości powrócić na łono społeczeństwa, warto zdecydować się na nabycie jednego z wielu dostępnych w ramach naszego portfolio turbanów.

Gwarantujemy, że produkty te wytwarzane są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, które to sprawiają, że zakupiony element garderoby idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, a dodatkowo mają właściwości hipoalergiczne. Co to oznacza? Nawet w sytuacji, gdy turban nosić będziemy codziennie, na przykład do szkoły czy do pracy, a po zakończeniu obowiązków w dalszym ciągu będzie on nam towarzyszył w domu, nie wystąpi ryzyko podrażnień czy wykształcenia się alergii na skutek kontaktu tkaniny ze skórą głowy.

Od wielu lat dostarczamy produkty z najwyższej półki osobom, które zdecydowały się poddać zabiegowi chemioterapii. Z przyjemnością informujemy, że w lwiej części przypadków opuszczają oni salon zadowoleni już po wstępnych przymiarkach, a nabyte turbany noszą następnie niemalże przez cały czas, bowiem stają się one z miejsca ich ulubionymi nakryciami głowy. Jeżeli i Państwo chcieliby wnieść do swojego życia promyk nadziei, a jednocześnie całkowicie odmienić swój wygląd – nie ma na to lepszego sposobu niż właśnie poprzez kupno gustownego turbanu! Zapraszamy do odwiedzin w naszych skromnych progach już dziś!

Sklep z turbanami i chustami dla osób po chemioterapii

Ośrodek leczenia uzależnień – pomoc, czy więzienie?

0
Ośrodek leczenia uzależnień - pomoc, czy więzienie

Dla osób, które cierpią z powodu uzależnień od alkoholu, czy substancji psychoaktywnych, często podjęcie leczenia jest krokiem wyjątkowo trudnym. Choć uzależnić może nas prawie wszystko, niektóre z nałogów są wyjątkowo destrukcyjne. Uzależnienie od alkoholu albo narkotyków nie tylko burzy nasze relacje międzyludzkie, utrudnia normalne funkcjonowanie każdego dnia, ale i stopniowo, lecz skutecznie niszczy nasze zdrowie, doprowadzając często do stanu skrajnego wyczerpania.

Czy ośrodek leczenia uzależnień słusznie uważany jest przez wielu za absolutną ostateczność? Przecież jego zadaniem ma być pomoc, więc czego obawiają się osoby uzależnione? Z pewnością tego, że będzie trudno. Nikt nie chce również spotkać się z krzywdzącą oceną, ani czuć się jak zamknięty w klatce.

Jak poradzić sobie z uzależnieniem?

Osoba uzależniona często nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu, albo stara się utrzymać w takim właśnie przekonaniu. Wydaje się, że ze wszystkim możemy poradzić sobie sami – przecież wystarczy po prostu przestać spożywać alkohol, czy brać środki odurzające. Wystarczy kilka dni domowego detoksu i powinniśmy poczuć się jak nowo narodzeni. Rzeczywistość okazuje się jednak być brutalna.

Przede wszystkim detoks w domu bez pomocy specjalisty jest bardzo trudny do utrzymania. Osobie uzależnionej może być trudno skupić myśli na czymkolwiek innym niż sięgnięciem po używki. Ośrodek leczenia uzależnień bywa porównywany do więzienia, w którym z założenia mamy być ograniczani w swoich wyborach. W rzeczywistości to miejsce, które zapewnia całodobową pomoc i wsparcie w dążeniu do pozbycia się destrukcyjnych nawyków.

To trochę tak, jakbyśmy porównywali szpital, do którego trafiamy z całą masą dolegliwości, do więzienia. Przecież to miejsce ma pomóc nam wrócić do zdrowia, zapewnić nam całodobową opiekę lekarską i bezpieczeństwo, a nie zatrzymywać nas wbrew naszej woli. Czy chciałbyś żyć z uciążliwym przewlekłym bólem, ponieważ nie chcesz spędzić kilku dni w szpitalu? Oczywiście, że nie. Czy chcesz więc żyć z nałogiem, który wpływa destrukcyjnie na wszystkie obszary Twojego życia tylko dlatego, że nie chcesz przebywać przez jakiś czas pod opieką specjalistów?

Ośrodek – tak straszny, jak go malują?

Co sprawia, że tak bardzo obawiamy się pobytu w ośrodku leczenia uzależnień? Często mimo prawdziwych chęci pracy nad sobą, dominuje obawa przed krzywdzącą oceną, niechcianymi opiniami i niemiłym traktowaniem. Osoba uzależniona spotyka się z tym na co dzień, bywa, że również ze strony najbliższych, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że spodziewa się tego również ze strony lekarzy i pracowników ośrodka. Takie zachowanie któregokolwiek ze specjalistów świadczyłoby o rażącym braku profesjonalizmu, a w dodatku podstawowej wiedzy.

Uzależnienie jest chorobą, która bardzo silnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Osoba nim dotknięta wymaga natychmiastowej pomocy i profesjonalnego leczenia i to właśnie zapewnia ośrodek leczenia uzależnień Detoks Feniks, najstarszy taki ośrodek w Polsce, który swoją ofertę wraz z wieloma dodatkowymi informacjami zamieszcza na stronie Detoksfenix.pl. Zdarza się, że uzależniona osoba wstydzi się swojego nałogu i obawia się nie tyle opinii lekarskiej, ile słów, które usłyszy od ludzi z własnego otoczenia. Czy jednak warto ryzykować własnym życiem, z powodu paru nieprzyjemnych słów?

Leczenie uzależnień nie jest łatwe. Każdy, kto choć raz doświadczył uzależnienia na własnej skórze i to bez znaczenia, czego dotyczyło, wie, że wychodzenie z niego naprawdę nie jest proste. Ważna jest jednak realna chęć poprawy i gotowość do pracy nad sobą. Ośrodek leczenia uzależnień jest nieocenionym wsparciem podczas tego trudnego czasu. To tam na chorego czeka profesjonalna pomoc niesiona przez ludzi, którzy mają w tym wieloletnie doświadczenie.

Weekendowy alkoholizm. Jakie skutki może mieć coweekendowe „odreagowanie”?

0
Weekendowy alkoholizm

Alkoholizm jest uzależnieniem, które zbiera coraz większe żniwo. Okazuje się, że alkoholik większości osób kojarzy się głównie z taką osobą, która każdego dnia sięga po ten trunek. Jednakże początki choroby alkoholowej są zazwyczaj całkiem niewinne i nie jest łatwo dostrzec problem.

Diety treningowe na masę, czyli budowanie masy mięśniowej

0
Diety treningowe na masę

Współczesny trend na uprawianie sportu sprawił, że obecnie siłownie pękają w szwach. Wiele osób zajmuje się również sportem w bardziej profesjonalny sposób niż dotychczas. Na salach treningowych czuwają trenerzy personalni czy też tacy, którzy mają za zadanie pomagać w czasie ćwiczeń klientom siłowni. Popularne stały się zatem cateringi dietetyczne w Tychach, które mają na celu przygotowani ciała do okresu wytężonego wysiłku. Zawierają odpowiednio dobrane składniki, wpływające na szybki wzrost masy mięśniowej. Sprawdź, czy dieta treningowa jest również dla Ciebie!

Dieta na masę mięśniową – odpowiednia dla każdego?

Dieta mająca na celu budowę mięśni polega na takim komponowaniu menu, aby przyjmowane składniki odżywcze dawały jak najszybszy efekt wzrostu tkanki mięśniowej. Jest zatem bogata w kalorie, które pochodzą z odpowiednich źródeł. Dieta redukcyjna to dieta występująca w opozycji do jadłospisu treningowego „na masę”, mająca na celu pozbycie się tkanki tłuszczowej. Dieta treningowa jest odpowiednia dla każdego, kto regularnie i w wytężonej ilości uprawia sport. Dostarcza odpowiednich składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu w czasie wysiłku.

Dieta treningowa – odpowiednie składniki odżywcze

Na budowę tkanki mięśniowej doskonale sprawdzą się białka, które dostępne są w produktach zwierzęcych, jak i roślinnych. Jedząc produkty wysokobiałkowe, dostarczamy organizmowi aminokwasy – budulce struktur mięśniowych. Białka najlepiej spożywać rano oraz po treningu, kiedy zapotrzebowanie na nie jest największe. Wieczorami najlepiej stawiać na węglowodany złożone. Aby odpowiednio radzić sobie z wszelkimi zasadami i właściwym zbilansowaniem warto, świetnym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny Tychy. Jadłospis układany jest przez ekspertów w dziedzinie dietetyki, którzy zwracają uwagę nie tylko na odpowiedni dobór składników, ale również specyficzny styl życia poszczególnych osób. Dzięki temu dieta jest idealnie dopasowana do każdego.

Przyrost masy mięśniowej – co jeść?

Fundamentem diety na masę są białka. Możemy je znaleźć w nasionach słonecznika, orzechach, pestkach dyni, kaszach, roślinach strączkowych i zielonych warzywach, mięsie drobiowym i jagnięcym. Pamiętajmy, że odpowiednia dieta treningowa powinna zawierać również cukry złożone, które można znaleźć w otrębach, płatkach żytnich i owsianych, kaszach, pieczywie razowym, ryżu. Z kolei tłuszcze wielonienasycone wchodzą w skład soi, oliwy z oliwek, nasion lnu, jaj i przede wszystkim olejów: rzepakowego, słonecznikowego, kukurydzianego czy arachidowego. Zbilansowanie odpowiedniej diety samodzielnie może być trudne, dlatego warto skorzystać z porady specjalistów i wybrać profesjonalną dietę pudełkową w Tychach.

Objawy i leczenie stopy cukrzycowej

0
Objawy i leczenie stopy cukrzycowej

Choroby cywilizacyjne związane z gospodarką cukrową stają się w krajach rozwiniętych na tyle powszechne, że dotykają większą część społeczeństwa. Objawy stopy cukrzycowejskrajną formą chorobowa, która może być niezwykle poważna w skutkach, gdyż grozi amputacją kończyny. Lekarze mają wiele sposobów na leczenie stopy cukrzycowej, takie jak skarpety bezuciskowe, a także o wiele bardziej zaawansowane formy, jednak trzeba pamiętać, że podstawą do podjęcia skutecznego leczenia jest prawidłowe rozpoznanie problemu. Skarpety dla diabetyków oraz inne formy leczenia można zastosować dopiero po diagnozie, która niekiedy przychodzi wtedy, gdy jest już za późno na skuteczne leczenie. Warto więc bacznie obserwować swój organizm i razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia udać się w porę do właściwego lekarza. Może to być na początku lekarz rodzinny, który jeśli objawy będą niepokojące, da skierowanie do diabetologa, czyli lekarza specjalisty właściwego dla tego rodzaju schorzenia.

Podstawowe objawy stopy cukrzycowej

Jednym z podstawowych objawów stopy cukrzycowej są regularnie pojawiające się bóle stopy, którym towarzyszą skurcze. Przeważnie pojawiają się one w nocy i występują wraz z nasilającym się mrowieniem oraz niekiedy uczuciem kłucia. Uczucie mrowienia i bólu może także pojawiać się w innych sytuacjach. Kolejnym z objawów jest przesuszona i łuszcząca się skóra, a także problemy w gojeniu się ran, które są bardzo widoczne w przypadku cukrzycy typu 2, która wiąże się z występowaniem stopy cukrzycowej. W skrajnych przypadkach i zaawansowanym stadium schorzenia pojawiają się pęknięcia skóry oraz owrzodzenia i martwica tkanki. Niepokojącym objawem może być także zaburzenie odczuwania bólu oraz brak wrażliwości na temperaturę, co jest również jednym z podstawowych objawów cukrzycy. Skrajną formą objawów stopy cukrzycowej jest zdeformowanie kości, co jest już bardzo widoczne.

Jedną z form leczenia stopy cukrzycowej są skarpety dla diabetyków. Są to skarpety bezuciskowe, które są elementem prewencji przeciwko dalszemu pogłębianiu się schorzenia, jednak należy pamiętać, że niestety wyleczenie tej choroby, tak jak całej cukrzycy jest niezwykle skomplikowane i czasochłonne. Najistotniejsze jest odpowiednio wczesne zdiagnozowanie problemu, tak by móc rozpocząć leczenie we wczesnych stadiach przebiegu cukrzycy i nie dopuścić do rozwoju stopy cukrzycowej w zaawansowanym stopniu. Leczenie należy więc podzielić na dwa etapy. Jednym z nich jest rozpoczęcie standardowego leczenia cukrzycy, którego zaniechanie prowadzi do powstania dalszych powikłań, takich jak stopa cukrzycowa. Jeśli jednak zostanie ona zdiagnozowana, należy kontynuować standardowe procedury medyczne związane z leczeniem cukrzycy, ale także wdrożyć dodatkowe leczenie celowe stopy cukrzycowej, by móc uniknąć konieczności całkowitej amputacji stopy. Jeśli objawy zostaną szybko zauważone, da się tego uniknąć po kilku miesiącach lub kilku latach leczenia celowego pod okiem diabetologów oraz niekiedy chirurgów naczyniowych.

Waporyzacja cbd – dlaczego warto?

0
Waporyzacja cbd

Produkty zawierające CBD zyskują coraz większą popularność. Ta dobroczynna substancja, która pomaga w leczeniu wielu chorób, zmniejsza ból i poprawia samopoczucie. Jaki jest najlepszy sposób na jej przyjmowanie? Eksperci są zgodni – waporyzacja!

CBD i jego zalety

Dobroczynne właściwości konopi znane są od wieków. To roślina, która pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Znajduje też zastosowanie w innych dziedzinach życia, między innymi przemyśle spożywczym i włókienniczym. Jej dwie najbardziej znane odmiany to konopie indyjskie oraz przemysłowe (siewne).  Pierwsza z nich znana jest głównie z silnych właściwości psychoaktywnych, na co wpływa znaczna ilość zawartego w tej roślinie tetrahydrokannabinolu (THC). Odmiany konopi przemysłowych to natomiast legalne rośliny uprawne. Pozyskuje się z nich między innymi nasiona, włókna, a także lecznicze olejki i susze zawierające kannabidiol (CBD).

W konopiach zawartych jest ponad 400 różnego rodzaju związków organicznych. Wśród nich znajduje się kilkadziesiąt kannabinoidów, które mogą oddziaływać na układu nerwowy. CBD jest związkiem, który występuje w konopiach w największych stężeniach. Jest też substancją, na temat której mamy wiele potwierdzonych naukowo informacji. Wieloletnie badania udowodniły, że CBD ma niemal nieograniczone właściwości terapeutyczne.

CBD działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie. Pomaga w leczeniu chorób nowotworowych i neurologicznych. Spowalnia starzenie się komórek, wspomaga naturalną odporność organizmu, łagodzi objawy alergii i pomaga w leczeniu skóry. Wskazania do stosowania tej substancji to także padaczka, autyzm, borelioza, reumatyzm, choroby psychiczne i miażdżyca oraz wiele innych schorzeń.  To substancja, która znacznie poprawia jakość życia chorych, zwłaszcza tych cierpiących na nieuleczalne choroby. Warto stosować ją także w celach profilaktycznych.

Wytwarzany z konopi olej CBD jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, nie uzależnia i nie powoduje skutków ubocznych. Pod tym względem różni się znacznie od innego znanego kannabinodiu, czyli THC. W przeciwieństwie do niego, nie ma właściwości psychoaktywnych i odurzających. Nie wpływa na stan świadomości. Może natomiast pomóc w rozluźnieniu, zmniejszeniu stresu i poprawie samopoczucia. Jest też w pełni legalnym środkiem farmakologicznym.

Sposoby przyjmowania CBD

Kannabidiol można przyjmować na różne sposoby:

 • Doustnie – ta popularna metoda polega na aplikacji kilku kropel oleju CBD pod język. Warto jednak zwrócić uwagę, że lek może mieć nieprzyjemny smak. Doustne krople CBD oferuje niemal każdy sklep zajmujący się sprzedażą medycznych konopi.
 • Na skórę – to dobry sposób w przypadku schorzeń dermatologicznych. Poleca się nakładanie oleju na uszkodzony fragment skóry, lub zmieszanie go z kremem, by rozszerzyć obszar kontaktu z ciałem. Wśród dostępnych na rynku produktów są też gotowe kosmetyki zawierające CBD.
 • Doodbytniczo – w szerokiej ofercie produktów zawierających CBD są czopki. Ich stosowanie zapewnia szybkie, choć krótsze działanie substancji aktywnych.
 • Palenie suszu konopi – powoduje że kannabidiol jest natychmiastowo przyswajany przez organizm. Niestety znaczna część dobroczynnych związków ulega wówczas spaleniu.
 • Waporyzacja – to stosunkowo nowa metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Waporyzacja oznacza inhalację parą wodną, w której zawarte są substancje aktywne z CBD. Chodzi o podgrzanie suszu CBD  do odpowiedniej temperatury, która będzie na tyle wysoka, by uwolnić do pary wodnej dobroczynne substancje, a jednocześnie na tyle niska, by uniknąć procesu spalania CBD i uwalniania się szkodliwego dla zdrowia dymu.

olejek i susz CBD

Waporyzacja CBD, czyli najwyższa biodostępność

Przyjmowanie CBD poprzez waporyzację jest najbardziej wydajne. Oznacza to nawet trzykrotnie wyższą biodostępność, która pozwala w pełni wykorzystać dobroczynne właściwości CBD. Efektem są też znaczne oszczędności – do osiągnięcia pożądanych efektów potrzebna jest bowiem mniejsza ilość suszu, niż w przypadku innych metod aplikacji produktów z CBD.

Waporyzacja powoduje, że reakcja organizmu na olej CBD jest odczuwalna już kilka minut po aplikacji. Dobroczynne składniki nie przechodzą bowiem czasochłonnego procesu metabolizacji przez organizm. Oznacza to, że waporyzację można też w każdej chwili ponowić, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych sposobów przyjmowania  suszu CBD.

Podczas waporyzacji unikamy przyjmowania przez organizm wielu toksycznych substancji, jak ma to miejsce w przypadku palenia. To także najwygodniejsza metoda przyjmowania kannabidiolu. Do organizmu dostaje się jedynie aromatyczna para wodna, zawierająca aktywne składniki. Nie generuje nieprzyjemnego zapachu i nie uwalnia dymu z toksycznymi substancjami.  Jest neutralna dla płuc, oskrzeli i krtani.

W przeciwieństwie do palenia, waporyzacja jest też bardzo dyskretna i pozwala na niezwykłą wygodę stosowania. Nie wytwarza dymu i popiołu, nie pozostawia też trwałych i silnych zabrudzeń. Zapach konopi jest mało wyczuwalny. Nie przechodzi na włosy i ubrania. Nie ma negatywnego wpływu na jamę ustną, stan uzębienia i świeżość oddechu. Nie jest też uciążliwy dla osób z otoczenia. 

Który waporyzator wybrać?

Do przyjmowania CBD w postaci pary służą specjalne nowoczesne waporyzatory. Mogą być one stosowane również do przyjmowania innych produktów. Wśród nich są wysokiej jakości zioła i inne mieszanki, które oferuje niejeden sklep z produktami ziołoleczniczymi. Warto poszukać więcej informacji na ten temat.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów waporyzatorów. Wśród nich są domowe urządzenia stacjonarne – duże i wymagające najczęściej stałego źródła zasilania. Są wydajne i dysponują dużą mocą. Zwykle ogrzewają susz gorącym powietrzem, co zwiększa biodostępność CBD oraz zapewnia bogatsze wrażenia smakowe. Inne rodzaje waporyzatorów to kieszonkowe urządzenia na baterie, które można wszędzie ze sobą zabrać. Podgrzewają susz przy użyciu ścianek komory. Są dyskretne, lekkie i wygodne w użyciu.

Bez względu na formę, warto zakupić urządzenie wysokiej jakości, które pozwoli maksymalnie wykorzystać dobroczynne właściwości CBD.

Przegląd jamy ustnej – dbaj o zdrowe zęby swojego dziecka

0
Przegląd jamy ustnej

Wizyta u dentysty większości z nas kojarzy się z przykrym obowiązkiem. O zębach wolimy nie myśleć. Dopiero gdy zaczynają się psuć i boleć, idziemy po ratunek do gabinetu stomatologicznego. Niestety, ale podobnie postępujemy z naszymi dziećmi. Tymczasem okazuje się, że stan uzębienia może wpływać na cały organizm, a nawet powodować choroby z pozoru z jamą ustną niezwiązane. Przykład? Bakteria powodująca paradontozę, Porphyromonas gingivalis, sprzyja rozwojowi miażdżycy, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Mało tego, ostatnie badania pokazują, że bakteria ta po dostaniu się do mózgu może przyczyniać się do rozwoju choroby Alzhaimera. Brzmi poważnie, prawda? A to jeszcze nie wszystko. Próchnica zębów jest zakaźna, więc jeśli dziecko ma chore zęby mleczne, istnieje bardzo duże ryzyko przeniesienia się choroby na zęby stałe. Dlatego tak ważne jest zapobieganie wszelkim schorzeniom jamy ustnej już od najmłodszych lat.

Kiedy pierwszy przegląd? 

Zęby mleczne nie są tak wytrzymałe, jak zęby stałe, psują się szybciej, wymagają przez to dużej uwagi ze strony rodziców i stomatologa. Przegląd jamy ustnej u dzieci można wykonać już po pojawieniu się pierwszych zębów, mniej więcej w szóstym miesiącu życia. Lekarz stomatolog wyjaśni wówczas rodzicom, jak należy dbać o zęby małego dziecka, czym je myć, co wolno mu jeść a czego lepiej unikać. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3 miesiące. Pozwala to na bieżąco wykrywać wszelkie nieprawidłowości i leczyć zęby, zanim choroba się rozwinie. Słowo leczyć jest tutaj ważne. Mleczaki należy w miarę możliwości ratować, nie usuwać. Ekstrakcja zęba to ostateczność, której lepiej unikać. Zbyt wczesne usunięcie zęba mlecznego może powodować późniejsze problemy z wyrzynaniem się zębów stałych, sprzyja także powstawaniu wad zgryzu.

Jak przebiega przegląd jamy ustnej? 

Stomatolog zaczyna przegląd od ogólnej oceny stanu jamy ustnej dziecka, kontroluje wargi, język oraz błony śluzowe policzków. Następnie przechodzi do badania stanu dziąseł, na końcu zaś uzębienia. Lekarz sprawdza dokładnie stan poszczególnych zębów, ocenia ich kształt oraz terminowość wyrzynania się. W razie znalezienia wad lub chorób informuje rodzica o metodach leczenia.

Jak przygotować dziecko do pierwszego przeglądu? 

Płacz, krzyki i wyrywanie się. To pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy pomyślimy o pójściu z dzieckiem do stomatologa. Tymczasem wcale nie musi tak być! Wiele zależy od postawy rodzica, jak i samego stomatologa. Najważniejsze by na pierwszych wizytach obyło się bez bólu. Jeśli będzie bolało, dziecko to zapamięta i uraz do stomatologa pozostanie na całe życie.

Dentysta wywołuje w tobie niemiłe wspomnienia, prawda? Dziecko instynktownie wyczuwa, że jego mama nie czuje się dobrze w gabinecie dentystycznym, i samo zaczyna odczuwać dyskomfort. Ciągłe powtarzanie “nie bój się”, “wszystko będzie dobrze” także nie jest dobrym pomysłem. Mówiąc tak, próbujesz uspokoić bardziej siebie niż dziecko. Co w takim razie zrobić by nasza pociecha się nie bała? Można na przykład wykorzystać wrodzoną ciekawość dziecka i opowiadać mu o niedobrych bakteriach, które mieszkają na jego ząbkach, a które tylko pan dentysta widzi dzięki magicznemu lusterku. Zwróć także jego uwagę na inne, tajemnicze dla niego przedmioty i dźwięki. Wywołując miłe skojarzenia sprawisz, że dziecko zapamięta gabinet dentystyczny jako miejsce ciekawe, do którego nie będzie bało się wracać.

Ważny jest także wybór odpowiedniego stomatologa. Obecnie na rynku funkcjonuje już wiele gabinetów wyspecjalizowanych w świadczeniu usług dla małych pacjentów. Wszystko, od wystroju po narzędzia i personel nastawione jest na zmniejszenie strachu przed dentystą. Maluch na pewno będzie czuł się dobrze w gabinecie, w którym na ścianie wymalowany jest Stumilowy Las, obok na krześle siedzi Kubuś Puchatek, a w tle słychać jego ulubioną bajkę. Warto także dowiedzieć się, czy gabinet taki posiada system znieczulania WAND – znieczulenie bezstrzykawkowe. Wszak nawet u dorosłych osób widok strzykawki wywołuje nieprzyjemne skojarzenia. Innym, całkowicie bezbolesnym środkiem znieczulającym jest gaz rozweselający, także często spotykany w tego typu gabinetach.

Bądźmy gotowi na krzyki

Jak widać, przegląd jamy ustnej nie musi być dla nas i naszego malucha koszmarem, jeśli odpowiednio się do tego przyłożymy. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej przygotowana wizyta u dentysty może skończyć się płaczem i paniką. To normalna reakcja dziecka, i to my, rodzice, musimy wtedy uspokoić naszą pociechę. Pokazać mu, że nic złego się nie dzieje, że jesteś tuż obok, potrzymać je za rękę. Najgorsze co możemy wtedy zrobić to samemu reagować histerią i gniewem.

Gdzie na odwyk alkoholowy?

0
Gdzie na odwyk alkoholowy?

Decyzja o zgłoszeniu się na terapię alkoholizmu to pierwszy, być może najważniejszy krok na drodze do zdrowego, szczęśliwego życia. Jednak aby leczenie mogło zakończyć się sukcesem, należy skrupulatnie wybrać placówkę, w której się ono odbędzie. W związku z tym wszystkie osoby, które zadają sobie pytanie: „gdzie na odwyk alkoholowy?”, powinny wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Kto powinien zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed chorym podczas procesu zdrowienia, jest przyznanie się przed sobą do istnienia problemu. Niestety mechanizm iluzji i zaprzeczania powoduje wypieranie faktów związanych z własnym piciem oraz jego szkodliwością, co w wielu przypadkach znacznie opóźnia moment zgłoszenia się na leczenie. Oprócz tego nasza kultura nie tylko toleruje, ale nierzadko wręcz gloryfikuje i nagradza zachowania związane ze spożywaniem alkoholu, przez co niejeden z nas ma problem z odróżnieniem normalnego, kontrolowanego picia od nadużywania substancji psychoaktywnej lub w pełni rozwiniętego uzależnienia. Jakie objawy powinny wzbudzić naszą czujność? Groźnym objawem jest m.in. zmiana stosunku do alkoholu – nałogowiec zaczyna traktować go jak remedium na wszelkie problemy i uniwersalną metodę kontrolowania emocji. Oprócz tego pije regularnie i nie wyobraża sobie np. wieczoru lub weekendu bez ulubionego środka odurzającego. Do tego wszystkiego dochodzi aktywne poszukiwanie okazji do napicia się, otaczanie się pijącymi osobami, narzucanie tempa picia podczas imprez i spotkań towarzyskich, rosnąca tolerancja oraz zaniedbywanie obowiązków, rodziny i dotychczasowych zainteresowań.

Leczenie w domu

Wielu chorych czuje opory przed zgłoszeniem się do ośrodka terapeutycznego, a odpowiedzi na pytanie: „gdzie na odwyk alkoholowy?” szuka raczej wśród lokalnych gabinetów psychologicznych. Oczywiście jeśli pacjent z jakiegoś powodu nie może lub nie chce przenieść się do zamkniętej placówki, może skorzystać z terapii indywidualnej w swoim mieście, którą najlepiej jest uzupełnić spotkaniami z grupą wsparcia lub mityngami Anonimowych Alkoholików. Innym rozwiązaniem są codzienne, kilkugodzinne zajęcia na oddziale dziennego pobytu, po których chorzy każdorazowo wracają do własnych domów.

Odwyk alkoholowy w ośrodku terapii uzależnień

Mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem zwykle okazuje się terapia w ośrodku: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/gdzie-na-odwyk-alkoholowy/, gdzie na odwyk alkoholowy mogą zgłaszać się chorzy na różnych etapach uzależnienia. Pobyt w takiej placówce ma wiele trudnych do przecenienia zalet. Po pierwsze, wiąże się ze zmianą środowiska, dzięki czemu pomaga w unikaniu pokus i odcięciu się od „złego towarzystwa”. W początkowych fazach zdrowienia wyzwalaczem nawrotu może stać się niemal wszystko: od zapachu alkoholu, poprzez rozmowę z „kumplem od kieliszka”, aż po przechodzenie w pobliżu miejsca, w którym często się piło.

Drugim wielkim plusem terapii zamkniętej jest mnogość proponowanych oddziaływań terapeutycznych. Pacjenci spędzają w placówce 24 godziny na dobę, dzięki czemu przez cały czas mają kontakt ze specjalistami i innymi chorymi. Codziennie korzystają z terapii indywidualnej i grupowej, wykładów terapeutycznych, terapii zajęciowej, treningów umiejętności społecznych oraz zajęć rekreacyjnych. Połączenie wszystkich tych metod jest bardzo skutecznym sposobem na rozbrajanie mechanizmów uzależnienia i budowanie nowych, konstruktywnych strategii myślenia i postępowania.

Przeczytaj też: http://zdrowietiens.pl/jak-wyglada-odwyk-alkoholowy/

Jak wybrać placówkę?

Wybór rodzaju leczenia to tylko jedna z decyzji, które musimy podjąć, zastanawiając się, gdzie na odwyk alkoholowy. Równie istotny jest właściwy wybór ośrodka, który zagwarantuje nam skuteczną terapię prowadzoną według najwyższych standardów. Wybierając placówkę, warto zwrócić uwagę zarówno na wykształcenie, jak i doświadczenie personelu. Niektórzy twierdzą, że szczególną skutecznością odznacza się leczenie prowadzone przez trzeźwych nałogowców, którzy mają lepszy kontakt z pacjentami, wzbudzają ich zaufanie i dostarczają im nadziei na powodzenie. Należy również sprawdzić, co zawiera cena pobytu w ośrodku: jak wyglądają pokoje, czy wyżywienie jest satysfakcjonujące, ile czasu zajmują codzienne oddziaływania terapeutyczne oraz jakie są dodatkowe udogodnienia na terenie placówki. Istotny jest m.in. dostęp do lekarzy innych specjalizacji, którzy pomogą alkoholikom z powikłaniami somatycznymi oraz możliwość odbycia profesjonalnego detoksu przed rozpoczęciem psychoterapii.

https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

Czysty wdech

0
Czysty wdech

XXI wiek pozwala nam cieszyć się niebywałymi luksusami względem wieków minionych. Samochody, które stają się coraz bardziej autonomiczne. Źródła informacji, w postaci smartfonów, które każdy nosi przy sobie w kieszeni. Globalna sieć łącząca wszystkie kontynenty, dzięki czemu możemy kontaktować się ze sobą, a nawet widzieć z niemal każdym. To wszystko bez wyjścia z domu. Gramy w gry na konsolach oraz komputerach, które chwalą się niemal fotorealistyczną grafiką. Producentem muzycznym lub filmowym może stać się każdy za cenę odrobiny czasu, oraz sprzętu za równowartość średniej krajowej.

Czasy te przyniosły wraz z wygodą kilka mniej pozytywnych w skutkach spraw. Wszechobecny plastik i problemy z jego recyklingiem, duże ilości spalin oraz emisje dwutlenku węgla do atmosfery sprawiają, że to, czym oddychamy jest coraz bardziej zanieczyszczone. Sami ludzie coraz częściej, w wyniku powyższych, cierpią alergie.

Wiele schorzeń, które męczą współczesną ludzkość opartych jest na różnej maści uczuleniach. Sam od dzieciaka cierpię na atopowe zapalenie skóry, które nie inaczej wywoływane jest przez alergeny. Z powodzeniem można nabyć oczyszczacz powietrza dla alergików. Różne dyskonty oferują całą masę urządzeń tego typu, więc można zastanowić się jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Oczywiście jako podstawę, wybrałbym taki, który faktycznie działa. W czasach globalizacji i wszechobecnych zakupów z Chin, bardzo łatwo nabyć produkt za połowę ceny sprzętu z podobnymi parametrami. Testy pokazują jednak, że nie zawsze taki sprzęt się sprawdza. Czasami sprawdza się jedynie w pomieszczeniu o jakiejś wielkości.

Oczyszczacze powietrza dla alergika powinny mieć jak najlepszą moc przerobową, żeby poradziły sobie z powietrzem w wietrzonym pomieszczeniu. Warto też zwrócić uwagę, aby urządzenie miało możliwość programowania na różne pory dnia. Naturalne bowiem jest, że w nocy, kiedy ruch na ulicach jest mniejszy, nasze urządzenie nie potrzebuje pracować na pełnych obrotach. Proponowałbym rozejrzeć się też za urządzeniem, które będzie sterowane pilotem. W końcu pewnie zdarzy się, że będziemy chcieli wzmocnić pracę w ciągu dnia na chwilę.

Oczyszczacze powietrza najczęściej jednak chowamy w niewidocznym i ciężko dostępnym miejscu, żeby nie zawadzały w codziennych czynnościach. Ostatnim aspektem (bo wygląd wizualny pomijam) jest to, że dobrze dla naszego portfela oraz przyrody, żeby nasz oczyszczacz powietrza dla alergików był wysokiej klasy energetycznej. Oznacza to, tyle, że mniej zużyjemy energii elektrycznej za jego codzienną, ciężką pracę.

Zioła Ojca Klimuszki – receptury sprawdzone i polecane

0
Zioła Ojca Klimuszki

Zioła Ojca Klimuszki – jak wzmocnić odporność organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Jesień i zima to czas w którym najwięcej ludzi choruje, przeziębia się i ma osłabioną odporność organizmu. Jesteśmy w tym okresie bardziej narażeni na wirusy i bakterie. Jak można przygotować się, aby nasz organizm był silny i odporny? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Musimy zadbać o:

 • zdrowe odżywianie – jedzmy dużo warzyw i owoców
 • ruch na świeżym powietrzu
 • zapewnienie dobowej dawki witaminy C – która może być przyjmowana w formie ziół Ojca Klimuszki

Ważne jest to, aby były to nasze nawyki życia codziennego. Powrót do natury, ziołolecznictwa to trend który utrzymuje się już od dłuższego czasu i ma on zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Zainteresowanie ziołami Klimuszko jest coraz większe. Nowoczesne procesy produkcyjne, farmaceutyczna jakość produktów, wdrożony System HACCP, Good Manufacturing Practice, zaufanie do marki Ojca Klimuszko poparte Oskarem „Serce za serce”, receptury Ojca Klimuszki i ich wiarygodność poparta licencją oo. Franciszkanów, szeroka gama naturalnych produktów zawartych w produktach, a także innowacyjne formy takie jak – bioaktywne ekstrakty wodne to cechy dzięki którym zioła Ojca Klimuszki wybierane są przez świadomych klientów.

Zioła Ojca Klimuszki powrót do natury!

Produkty sporządzane według receptur Ojca Klimuszko stosowane są na różne dolegliwości, czy problemy, takie jak na:

–  trawienie, prawidłowy poziom cholesterolu,

– na prawidłową pracę: trzustki, wątroby, serca, nerek,

– niektóre z nich można używać na problemy z wypróżnianiem, potocznie mówiąc na zaparcia,

– inne stosowane są w odchudzaniu, wspieraniu zgrabnej sylwetki,

– wpierają wyciszenie i prawidłowy sen,

– na długowieczność – produkty te https://www.zdrowapolka.pl/product/search?query=długowieczność wpierają odporność organizmu poprzez zawartość w swoim składzie witaminy C (aronia, acerola, czarna porzeczka, rokitnik, żurawina, witamina C),

– na koncentrację i pamięć,

– metabolizm i piękną skórę, cerę

– dla diabetyków,

– dla panów

Oprócz suplementów diety stosowanych doustnie, Zioła Ojca Klimuszki są zawarte w preparatach stosowanych do użytku zewnętrznego, takie jak:

– wcierki do włosów – w postaci gotowych preparatów zapobiegających wypadaniu włosów i łysieniu, lub ziół do samodzielnego zaparzania i sporządzania wyciągu ziołowego

– mazidła Klasztorne zawierające zioła Ojca Klimuszki– służą do stosowania zewnętrznego, smarowania ciała np. w celu rozgrzewania (Dermaticus) na skórę w okolicy stawów i kręgosłupa; na okolicę żylaków – działa relaksująco (VariX); na popękaną i spierzchniętą skórę rąk i nóg (Cuticulus); na zmęczone mięśnie i ścięgna (Musculus).

Zioła Ojca Klimuszki w różnych odsłonach!

Oferta produktów Klimuszko jest bardzo szeroka. W zależności od upodobań możemy wybierać spośród:

 1. eliksirów Ojca Klimuszki – skondensowanych produktów w postaci płynnej, po otwarciu gotowych do spożycia, bezalkoholowych. Charakteryzują się małą dawką do spożycia, załączona miarka do odmierzania ilości produktu pomaga w przygotowaniu mieszanki ziołowej do spożycia. Butelki o pojemności 750 ml są wykonane z ciemnego szkła. Idealnie nadają się na prezent dla bliskie osoby.
 2. nalewki Ojca Klimuszki to kolejna propozycja ziół w formie płynnej. Bezalkoholowe, w butelkach szklanych o pojemności 200ml, w ciekawej barwie kolorystycznej z miarką. Pakowane są w kartoniki.
 3. napoje ziołowo-owocowe o przyjemnym smaku są w lekkich, plastikowych buteleczkach o pojemności 100ml to produkty – Pij i chudnij lub Pij i śpij https://www.zdrowapolka.pl/pij-i-chudnij-ziolowa-mieszanka-klimuszki.html . Można je nabyć pojedynczo lub w displejach po 15szt. Mała pojemność umożliwia zabranie ze sobą tego produktu w każde miejsce. Wystarczy włożyć do kieszeni lub torebki.
 4. miody akacjowe z wyciągami z ziół Ojca Klimuszki (na długowieczność, trawienie, czy serce)– to ciekawa propozycja dla wszystkich ceniących i lubiących słodki smak miodów.
 5. zioła do zaparzania w torebeczkach typu fix do przygotowania naparów, w zimne dni
 6. mieszanki ziołowo-owocowe do sporządzania herbatek o ciekawym smaku i aromacie
 7. kawy zbożowe z wyciągiem z ziół oraz kawa zielona z ziołami Ojca Klimuszki wspierająca zgrabną sylwetkę https://www.zdrowapolka.pl/kawa-klimuszki-zielona-wspierajaca-zgrabna-sylwetke.html
 8. zioła Klimuszko w postaci tabletek w opakowaniach pakowane po 120 szt. To dyskretna forma przyjmowania preparatu, wygodna do transportowania.

To od nas zależy jaką formę ziół Klimuszki wybierzemy. Czy będziemy delektować się pysznym naparem ziołowym, aromatyczna kawą, czy sięgniemy po preparaty w formie tabletek. Pamiętajmy o zdrowej i zbilansowanej diecie oraz o ruchu na świeżym powietrzu.