Woda morska na problemy z zatkanym nosem

0

Zatkany nos potrafi skutecznie dać o sobie znać i uprzykrzyć życie każdemu. O tym, jak ważne jest prawidłowe jego funkcjonowanie, przypominamy sobie zazwyczaj wtedy, kiedy zaczynamy odczuwać dyskomfort. Wówczas zaczyna się nerwowe poszukiwanie cudownego antidotum – wszystko to, aby poczuć ulgę.

Resekcja woreczka żółciowego – jaka dieta wątrobowa może pomóc?

0

Problemy związane z woreczkiem żółciowym mają poważny wpływ na pracę całego układu pokarmowego, a negatywne skutki tego typu zaburzeń odczuwa również wątroba. W jaki sposób można jej pomóc? Jedną z najlepszych metod leczenia będzie tu odpowiednia dieta.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, dlaczego problemy związane z woreczkiem żółciowym takie jak na przykład kamienie w woreczku żółciowym mogą mieć tak wielkie konsekwencje. Nie możemy zapominać, że woreczek żółciowy odgrywa ważną rolę w procesie trawienia, gdyż to właśnie do niego z wątroby trafia żółć. Tam jest ona magazynowana i zagęszczana, a następnie – wykorzystywana przez organizm m. in. w trakcie trawienia zbyt obfitego lub zbyt tłustego posiłku. Niestety, zdarzają się takie choroby, w wyniku których woreczek żółciowy musi zostać usunięty. Jedną z takich chorób jest kamica, często usunięcia woreczka wymaga też rozwijający się w jego rejonie stan zapalny. Konsekwencje takiego zabiegu ponosi m. in. wątroba, stąd też ważnym elementem w życiu pacjentów po usunięciu woreczka żółciowego staje się dobrze dopasowana do ich potrzeb dieta. Polega ona m. in. na ograniczaniu ilości tłuszczu, stąd też znaczne ograniczenie potraw tłustych, smażonych oraz ciężkostrawnych.

Dieta wątrobowa w takim przypadku musi też ograniczać ilość spożywanych jajek, cebuli, czosnku oraz przypraw, sporo uwagi należy też zachować w przypadku sięgania po jajka. Są one jednym z tych produktów, których nadmiar w diecie osób żyjących bez woreczka żółciowego nie jest wskazany. Ważne jest też spożywanie mniejszych, za to częstszych posiłków, oraz rezygnacja ze świeżego pieczywa. Taka dieta może zostać z czasem wzbogacona o niektóre produkty obecne w diecie osób zdrowych, ważne jest jednak rozsądne dobieranie poszczególnych składników menu oraz obserwowanie, w jaki sposób reaguje na nie organizm.

Rynek kosmetyków w Polsce – nie tylko największe marki walczą o miejsce drogeriach

0

Twarde fakty pokazują, że rynek kosmetyczny w Polsce jest jednym z najszybciej rosnących w Europie. 30% wzrost wartości tego rynku w latach 2002-2016 oraz dalsze prognozy mówiące o wzroście do 20 mld zł do 2020 r. wskazują, że w rynku tym drzemie ogromny potencjał. Jacy są główni gracze na polskim rynku kosmetycznym?

Kim jest dermatolog i z jakimi problemami możemy się do niego udać?

0

Swędzenie skóry, różnorakie bąble, wysypki i inne przypadki dotyczące zmian skórnych, to problemy, z którymi każdy dermatolog ma do czynienia każdego dnia. Czasami dolegliwości skórne nie mają nic wspólnego z naszym zaniedbaniem, czy np. ranami, lecz mają podłoże genetyczne. Wtedy wyprawa do lekarza tej specjalizacji może nam zaoszczędzić wielu kłopotów. Sprawdźmy, z jakimi przypadłościami należy się niezwłocznie udać do dermatologa.

Dieta bezglutenowa – moda, czy konieczność?

0

Ostatnio bardzo dużo się mówi o nietolerancji glutenu. Jedni mówią, że gluten to zabójca, a inni podważają podobne opinie podpierając się twierdzeniem, że zapanowała moda na wykluczanie glutenu z diety.

Naturalne składniki w płynach do kąpieli i ich wpływ na zdrowie skóry

0

Blask świec, relaksująca muzyka, wanna pełna ciepłej wody i pachnącej, miękkiej, otulającej ciało piany. Czy może być lepiej? Może! Pod warunkiem, że do wody dodasz naturalne, kremowe płyny do kąpieli, pełne drogocennych składników, pielęgnujących Twoją skórę. Po jakie produkty warto sięgnąć? Jakie skarby ukrywają się w płynach do kąpieli? Sprawdźmy!

Buty do piłki nożnej, dzięki którym zyskasz przewagę na boisku

Na boisku niejednokrotnie o zwycięstwie decydują detale. Jedno potknięcie może zadecydować o przegranej i zwycięstwie przeciwnej drużyny. Liczą się nie tylko umiejętności, doświadczenie i współpraca całego zespołu, lecz także to, na jak dużo pozwalają Ci Twoje buty. Mogą Cię spowalniać lub dodać Ci przyśpieszenia, ślizgać się lub mocno trzymać w ryzach Twoje stopy… mogą naprawdę wszystko.

Nawyk gry w dobrych butach należy wyrobić sobie już na początku swojej przygody z futbolem. Dzięki temu Twoje pierwsze miesiące i lata na boisku będą efektywnym przygotowaniem do późniejszej kariery. Buty do piłki nożnej korki różnią się nie tylko ceną i kolorem, najważniejsze są wykorzystane przy ich produkcji technologie i materiały. Powinny spełnić kilka kluczowych wymogów, aby każda akcja z Twoim udziałem zakończyła się powodzeniem.

Buty do piłki nożnej – korki i ich właściwości

Przy wyborze obuwia piłkarskiego powinieneś w pierwszej kolejności odwrócić but i bliżej przyjrzeć się jego podeszwie. To ona ma bezpośredni kontakt z podłożem i decyduje o przyczepności. W zależności od nawierzchni, na jakiej grasz, powinieneś wybrać inne buty do piłki nożnej. Korki  różnią się między sobą przede wszystkim podeszwą, to ona odgrywa pierwszoplanową rolę. Dzięki technologiom takim jak X-CLAW, GROUND CONTROL stosowanym przez firmę Adidas buty wyróżniają się przyczepnością, a piłkarz jest w stanie podczas gry zachować swoje naturalne ruchy.

Piłkarz na boisku musi być szybki i zwinny, nic nie powinno go spowalniać, a już na pewno nie jego buty. Wpływ na przyśpieszenie ma waga obuwia; lżejsze mają elastyczną i cienką płytkę, która umożliwia szybką reakcję. Anatomiczny kształt wkładki pozwalający na idealne dopasowanie się do stopy przekłada się na stabilność, ta z kolei – na bezpieczeństwo. Każdy piłkarz doskonale wie, jak ważne jest również czucie piłki. W znaczącym stopniu przyczynia się do tego cholewka buta i zastosowane technologie, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują Nikeskin (Nike) i X-SKIN (Adidas).

To, gdzie grasz, ma znaczenie

Buty piłkarskie muszą współpracować z Tobą i dostosować się do warunków, jakie dyktuje im murawa boiska. W zależności od tego, gdzie grasz i trenujesz, powinieneś wybrać inne buty do piłki nożnej. Korki na naturalną nawierzchnię trawiastą oznaczone są symbolem FG i nazywane są potocznie „lankami”. Mokra trawa może jednak utrudnić grę w takich butach, dlatego do gry na grząskim boisku stworzono wkręty (SG). Mają dłuższe wkręty niż klasyczne korki, co zwiększa ich przyczepność. Jeśli grasz na sztucznej trawie, powinieneś zdecydować się na buty oznaczone symbolem AG lub TF. Niewielkie korki ułożone blisko siebie zapewnią Ci skuteczność gry również na zmrożonej i zaśnieżonej nawierzchni.

Pozostaje jeszcze kwestia materiału. Jeżeli Twoja stopa jest szeroka, najlepszym wyborem dla Ciebie będą korki ze skóry naturalnej, które bardzo dobrze dopasowują się do stopy. Buty ze skóry syntetycznej polecane są dla piłkarzy z wąską stopą. Jeżeli Twoja ma optymalną szerokość, sam zdecyduj, w których czujesz się lepiej.

Czy warto sugerować się producentem butów do piłki nożnej? Takie marki, jak Adidas, Puma czy Nike to liderzy na rynku butów i odzieży sportowej. Nieustannie doskonalą swoją ofertę i proponują korki w nowych technologiach, które znajdziesz w sklepie futbolsport.pl.  Decydują się na nie największe gwiazdy piłkarskie. Dlaczego Ty miałbyś sobie odmówić największego komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności gry?

Dlaczego warto stosować skoncentrowane kremy do twarzy na noc?

0

Pielęgnacja twarzy w nocy, wymaga wiedzy o procesach jakie zachodzą w naszej skórze po zmroku. Kosmetyki na noc nie pojawiły się bez przyczyny, jednak nie każdy z nas wie czym kierować się przy wyborze odpowiedniego kosmetyku, takiego jak krem na noc. Przekonaj się na co zwrócić uwagę, wybierając produkt dla siebie.

Stomatolog – jak wybrać odpowiedniego lekarza

0

Wybór odpowiedniego lekarza, a co za tym idzie gabinetu stomatologicznego powinien być decyzją przez nas przemyślaną, bowiem tylko profesjonalny dentysta skutecznie zadba o leczenie naszego uzębienia.

Badania prenatalne w perinatologii

0

Badania prenatalne należą do wyjątkowej grupy badań, które dotyczą bezpośrednio dziecka znajdującego się jeszcze w łonie matki. Celem elementarnym tejże diagnostyki jest przede wszystkim wykrycie ewentualnych wrodzonych zaburzeń genetycznych i przygotowanie się nie tylko na narodziny chorego dziecka, ale i podjęcie wczesnych interwencji jeszcze przed urodzeniem.