6 mitów o bezdechu sennym

0
mężczyzna podczas snu

Chrapanie jest uciążliwe, zwłaszcza dla osób śpiących w tym samym pomieszczeniu. Wybudzone z głębokiego snu nie mogą ponownie zasnąć, są zmęczone i rozdrażnione. Gwiżdżą, trącają osobę chrapiącą, ale przynosi to niewielkie efekty lub są one krótkotrwałe. Dzieje się tak dlatego, że chrapanie występuje kilkakrotnie w ciągu jednej nocy. Jeżeli jest to sporadyczne, to nie pozostaje nic innego, jak przecierpieć. Jeżeli jednak powtarza się często, to warto zastanowić się, czy przyczyną nie jest bezdech senny. Jak go rozpoznać?

Co to jest bezdech senny?

Bezdech to okresowe przerwy w oddychaniu trwające ponad 10 sekund, powtarzające się kilkakrotnie w ciągu godziny. Mówimy o nim także wtedy, gdy spłycenie oddechu zmniejsza się o ponad 50%. Następuje wtedy niedotlenienie mózgu, spada saturacja.

Podczas snu mięśnie układu oddechowego częściowo wiotczeją i opadają, ale niewielka szczelina między gardzielą a językiem pozwala na swobodne oddychanie. Czasami jednak nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych mogą powodować zaburzenia w nocnym oddychaniu i bezdech senny.

mężczyzna podczas snu

Objawy bezdechu sennego

Lekarze dzielą je na objawy nocne:

 • głośne nieregularne chrapanie,
 • niespokojny sen,
 • nagłe przebudzenia,
 • uczucie braku powietrza,
 • nadmierna potliwość;

oraz dzienne:

 • poranne bóle głowy,
 • nagłe napady senności,
 • trudności z koncentracją i pamięcią.
Rodzaje bezdechu

Lekarze rozróżniają dwa rodzaje bezdechu:

 • obturacyjny (OBS) – szczelina między gardzielą a językiem zostaje całkowicie zamknięta,
 • centralny – występuje rzadziej, przyczyną jest uszkodzenie komórek mózgowych odpowiedzialnych za oddychanie.

Wokół nocnego zaburzenia oddychania narosło wiele mitów, które powodują lekceważenie schorzenia.

Mit 1 –  Na bezdech chorują tylko osoby otyłe

Takie przekonanie jest błędne. Na OBS zapadają także osoby szczupłe, sportowcy z muskularną szyją. Otyłość jest czynnikiem zwiększającym ryzyko, ale nie jedyną przyczyną. Usunąć trzeba właściwe przyczyny lub zastosować odpowiednią terapię.

Mit 2 – Chorują tylko dorośli

To kolejny mit bez potwierdzenia. Badania pokazują, że dzieci częściej cierpią na bezdech senny niż dorośli. Większość z nich z choroby wyrasta, ale może powrócić w wieku dorosłym. W wyniku niedotlenienia mózgu dzieci z dużym bezdechem wolniej się rozwijają pod względem intelektualnym, fizycznym, a także emocjonalnym.

Mit 3 – Chrapanie jest objawem bezdechu

Pierwszym widocznym objawem bezdechu sennego jest chrapanie. W tym przypadku choroba z objawem są nierozerwalnie związane. Chrapanie może mieć także inne przyczyny. Duży wysiłek fizyczny przed snem, wypicie większej ilości alkoholu, cukrzyca, nadciśnienie.

Mit 4 – Im więcej śpisz tym lepiej

Nie jest to niestety prawda. Badania przeprowadzone w USA wykazały, że optymalnie powinno spać się 7-8 godzin. Najczęściej popełnianym błędem przez osoby z bezdechem sennym jest wydłużenie snu do 10 godzin, bo w ciągu nocy się nie wyspały.

O jakości snu decyduje nie jego długość, ale jakość. Zdrowy sen to sen głęboki, bezdech senny objawia się przerwami w śnie, częstą zmianą pozycji, nagłymi przebudzeniami z uczuciem lęku i paniki. To wszystko powoduje, że sen nie regeneruje organizmu.

Mit 5 – Maska CPAP źle wpływa na wygląd

Wiele osób z OBS nie chce poddać się terapii za pomocą masek CPAP ze względów estetycznych. Tymczasem wyleczenie  bezdechu poprawia wygląd cery, znikają ślady zmęczenia, zaczerwienienia i obrzęki na twarzy.

Mit 7 – Chrapania nie da się wyleczyć

Nic bardziej mylnego. Zdrowy człowiek chrapie sporadycznie, częste chrapanie świadczy o nieprawidłowej budowie przegrody nosowej, migdałków, polipach. Po konsultacji z lekarzem można te przyczyny całkowicie wyeliminować.

Chrapanie spowodowane OBS można wyeliminować za pomocą wysokiego ciśnienia podawanego do płuc przez maskę CPAP.

Leczenie bezdechu sennego jest konieczne

Wystarczy, że jedną noc prześpimy źle, a rano wstajemy zmęczeni, rozdrażnieni, nie potrafimy się skoncentrować. W przypadku osób z OBS tych nocy jest bardzo dużo lub nawet każda. Efektem jest przede wszystkim niedotlenienie mózgu i obok wyżej wymienionych dolegliwości dochodzą takie objawy jak masz problemy z pamięcią, czujesz się senny w ciągu dnia, odczuwasz poranne bóle głowy.

leczenie bezdechu sennego

Szczególnie niebezpieczny jest brak koncentracji i nagłe uczucie senności, to one mogą być przyczyną wypadków w pracy lub zaśnięcia kierowcy za kierownicą.

Więcej o bezdechu sennym przeczytasz na tej stronie https://zdrowysen.info/bezdech-senny

Powtarzającego się chrapania nie należy nigdy lekceważyć. Jeśli nie pomoże zrzucenie kilku kilogramów i spanie na boku, koniecznie trzeba udać się do lekarza, który ustali przyczyny i wskaże sposoby leczenia. Nieleczony bezdech senny może być nie tylko uciążliwy ale i niebezpieczny dla stanu zdrowia.

Jak przebiega detoks po narkotykach?

0
Jak przebiega detoks po narkotykach?

Narkotyki są bardzo niebezpieczne dla organizmu, w odmiennym tempie niszczą organizm zakłócając przy tymże działanie organów wewnętrznych i psychikę. We współzależności od typu stosowanych substancji, ich nadużywanie cechuje się trochę odmiennie, ale wszelkie doprowadzają do wyniszczenia organów takich jak nerki bądź wątroba, jakie są zwłaszcza obarczone próbując poradzić sobie z truciznami.

Kupujemy dziecku szczoteczkę do zębów — sprawdź, co wybrać!

0
Kupujemy dziecku szczoteczkę do zębów — sprawdź, co wybrać!

Dbanie o higienę jamy ustnej już od pierwszych lat życia jest kluczowe nie tylko dla przyszłego zdrowia ząbków dziecka, ale też dla wyrobienia prawidłowych nawyków higienicznych. W realizacji tego zadania pomoże odpowiednio dobrana do potrzeb szczoteczka do zębów. Zobacz, jakie modele sprawdzą się u niemowlaków, a po jakie sięgnąć dopiero, gdy pociecha będzie już miała kilka lat.

Co to jest astygmatyzm? Rozpoznanie i leczenie wady

0
Co to jest astygmatyzm? Rozpoznanie i leczenie wady

Astygmatyzm to wada wzroku, która powoduje niewyraźne i nieostre widzenie. Można ją skorygować okularami lub soczewkami.

Jak dbać o pełnię zdrowia naszego pupila?

0
Jak dbać o pełnię zdrowia naszego pupila?

Z każdym rokiem stajemy się coraz bardziej świadomi tego, co jest dla naszych organizmów dobre, a co im szkodzi. Zapanowała moda na życie fit, a nasza wiedza, także dzięki dostępowi do Internetu, poszerza się. W pędzie ku idealnej sylwetce nie możemy zapomnieć o naszych braciach mniejszych – psy i koty, które towarzyszą nam od tysiącleci, również padają ofiarą zmieniającego się środowiska, zmian klimatycznych i zanieczyszczeń. Chociaż zwiększa się świadomość konieczności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo czworonogów, wciąż zdarza się nam bagatelizować to, że nasi milusińscy mogą chorować podobnie do nas – na te same schorzenia, a badania, chociażby echo serca u psa zostaje przeprowadzone w identyczny sposób, co u człowieka.. Ból u zwierzęcia również jest tak samo realny jak u człowieka. Co możemy zrobić, gdy zauważymy niepokojące objawy? Dziś zajmiemy się schorzeniami układu krążenia.

 1. Choroby serca występują u psów podobnie często jak u ludzi. Dzielą się także, podobnie jak u nas, ze względu na sposób pozyskania – wrodzone i nabyte. Jeśli jesteśmy właścicielami medalistów, a jeden z naszych podopiecznych zachoruje, lekarz zaś stwierdzi, że choroba była nabyta, nie musimy się martwić o szczenięta – przy odrobinie szczęścia i odpowiednio prowadzonej profilaktyce, powinny uniknąć losu rodziców. Przy wizycie kontrolnej poprośmy o przeprowadzenie odpowiedniego badanie – echo serca u psa jest bezbolesne, a pozwala wykryć wiele schorzeń.
 2. Jakie psy częściej chorują? Niestety nie ma reguły – chorują zarówno młode jak i starsze, każdej rasy, płci i wielkości. Bardzo często choroby serca występują u szczeniąt – szczególną uwagę powinniśmy poświęcić tym z miotu, które są słabsze od rodzeństwa i mniej ruchliwe. Oczywiście podatne są psiaki nieco starsze, tutaj szczególnie łatwo pomylić schorzenia z naturalnymi objawami starzenia się. Psy w średnim wieku, które chorują na serce, to zazwyczaj duże psy – dobermany, dogi niemieckie, owczarki niemieckie, boksery – tutaj szczególnie ostrożni musimy być, jeśli zauważymy, że nasz ruchliwy dotąd psiak nagle stał się “leniwy”. Być może jego ospałość wynika właśnie z niewydolności mięśnia sercowego.
 3. Pamiętajmy, że choroby naszych psów mogą okazać się śmiertelne. Na jakie objawy musimy uważać? Wspominaliśmy już o nagłym “lenistwie” – to ważne, jeśli zmiana w zachowaniu zachodzi dość gwałtownie i nie może mieć związku z wiekiem, powinniśmy poczuć się zaalarmowani. Kolejnym ważnym objawem, są problemy z oddychaniem. Charczenie, kaszel, nienaturalne wygięcie szyi w czasie oddychania, siny język, to wszystko może wskazywać na gromadzący się płyn, który pogarsza jakość oddychania i może mieć zgubny wpływ na naszego psiaka. Szczególnie właściciele starszych psów powinni uważać na te objawy.
 4. Jak leczyć choroby serca? Oczywiście najważniejsza jest profilaktyka, zadbanie o odpowiednią karmę i dawkę ruchu. Ponieważ zaleca się wizyty u weterynarza przynajmniej raz w roku, zadbajmy, aby przeprowadzone badania były kompleksowe. RTG, EKG, badanie krwi, USG, tomografia czy echo serca u psa dają takie same efekty jak u człowieka – zapobiegają rozwojowi poważnych chorób. Wybierzmy odpowiednich specjalistów, takich, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, ale także miłość do naszych czworonogów – ostatecznie nie chcemy powierzyć naszego pupila komuś, kto nie będzie się o niego troszczył tak jak my.  Takimi specjalistami są z pewnością lekarze weterynarii pracujący w klinikakurosz.pl. Są to pasjonaci, którzy podchodzą do każdego czworonoga z uwagą i uczuciem – możemy im zaufać, a oni z pewnością zadbają o to, by nasz milusiński towarzyszył nam jak najdłużej.

Właściwości i zastosowanie oleju lnianego

0
siemię lniane i olej

Olej lniany pozyskiwany jest z siemienia lnianego, czyli nasion lnu. Właściwości zdrowotne małych, brązowych i lśniących ziarenek doceniali już ludzie żyjący w czasach starożytnych w Grecji i Rzymie. Znany z rozległej wiedzy medycznej Hipokrates zalecał stosowanie ich na bóle brzucha oraz stany zapalne błon śluzowych. Siemię lniane, doceniane przez starożytnych, także dziś cieszy się szacunkiem i popularnością. Całe jego bogactwo właściwości zdrowotnych, które w formie skoncentrowanej możemy znaleźć w oleju lnianym. Oto wszystko, co musicie o nim wiedzieć.

Jak produkowany jest olej lniany i jaki ma skład?

Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu na drodze procesu tłoczenia na zimno. To bardzo istotna informacja, bowiem inne metody produkcji oleju mogą mieć negatywny wpływ na jego skład i wartości odżywcze. W przypadku tłoczenia na zimno nie ma tego ryzyka.

Jakie składniki skrywa w sobie olej lniany?

Zdrowotne właściwości oleju lnianego, o których opowiemy niżej, wynikają oczywiście z jego składu – bardzo bogatego, naturalnego i wartościowego.

Dobrej jakości olej to przede wszystkim bogate źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3 i omega – 6 (NNKT). Kwasy te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, ale muszą być dostarczane wraz z  pożywieniem – organizm nie potrafi wytworzyć ich sam.

Drugim ze składników oleju lnianego niezwykle cennym z punktu widzenia zdrowia, jest witamina E, której w produkcie tym jest szczególnie dużo. Nazywana witaminą młodości, ma bardzo pozytywny wpływ na stan skóry i naszą urodę. Poza tym jednak witamina E obniża ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, zapobiegając odkładaniu się w naczyniach krwionośnych blaszek miażdżycowych oraz obniżając poziom cholesterolu we krwi.

Jakie efekty możemy osiągnąć stosując olej lniany?

Dzięki wielonienasyconym kwasom tłuszczowym zawartym w oleju lnianym skutecznie poprawiamy efektywność transportu lipidów, a zwłaszcza cholesterolu, we krwi. Jednocześnie obniżamy jego ogólny poziom. Wspomagamy pracę i funkcjonowanie układu krążenia oraz układu nerwowego.

W krótkim czasie możemy więc zaobserwować, że nasze samopoczucie się poprawia, ciśnienie tętnicze zostaje wyregulowane. Sprawniej funkcjonuje układ pokarmowy i oddechowy, a także nerki i inne organy wewnętrzne. Podnosi odporność organizmu na choroby i infekcje, znikają problemy skórne takie jak suchość, łuszczenie, uczucie swędzenia i odbarwienia.

Natomiast zawarta w oleju witamina E sprawia, że skóra odzyskuje swój młodzieńczy, promienny wygląd, staje się gładka i elastyczna. Poza tym witamina ta wspomaga kwasy omega 3 i 6 w walce o zdrowie układu krwionośnego, wzmacniając i uzupełniając ich działanie.

Kiedy warto stosować olej lniany?

Olej może stosować każdy z nas w celu uzupełnienia diety o wartościowe NNKT oraz witaminę E. Jest on jednak szczególnie polecany tym osobom, które cierpią z powodu chorób serca, podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi, miażdżycy czy nadciśnienia. Olej jest pomocny także w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w stanach zapalnych błony śluzowej jelit – efektywnie regeneruje je na całej długości przewodu pokarmowego. Warto wzbogacić nim dietę także wtedy, gdy niedomaga nasz układ nerwowy, zauważamy spadek możliwości koncentracji i zapamiętywania. Należy pamiętać, że niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe mają także potężny wpływ na płodność, toteż dobrze jest suplementować je w okresie starania o dziecko i w czasie ciąży, bowiem według badań wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 stymulują rozwój mózgu płodu.

Także osoby dbające o smukłą sylwetkę lub pragnące pozbyć się nadmiaru kilogramów powinny sięgnąć po olej lniany, który znany jest ze swoich zdolności do usprawniania spalania tkanki tłuszczowej. Zapobiega się także jej odkładaniu.

Wskazaniem do stosowania oleju są także problemy skórne oraz dotyczące wyglądu i zdrowia włosów i paznokci – wzmacnia je, nawilża, odżywia i poprawia ich elastyczność. Ich łamliwość, suchość i słaba kondycja przestaną być problemem.

olej w butelce

Olej lniany dawkowanie

Olej lniany tłoczony na zimno posiada typowy dla siemienia lnianego naturalny, delikatnie orzechowy smak bez cienia gorzkiego smaku. Polecany w diecie dr Budwig ze względu na brak konserwantów i innych sztucznych, szkodliwych dodatków. Nierafinowany olej lniany budwigowy wytwarzany jest ze specjalnie wyselekcjonowanych nasion o wysokiej zawartości kwasu alfalinolenowego. Olej ten cechuje delikatny smak oraz wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3.

Dawkowanie oleju ustalane jest indywidualnie dla każdej osoby według jej potrzeb. Przyjmuje się ogólnie, że dorosły człowiek powinien spożywać od dwóch do nawet sześciu łyżek dziennie. Produkt ten sprawdzi się także doskonale w diecie dzieci i młodzieży – należy podawać go zgodnie ze wskazaniami producenta podanymi na etykiecie.

Sposoby wykorzystania oleju lnianego

Najprostszym sposobem przyjmowania oleju jest picie go z łyżki. Ale z równie dobrym skutkiem możemy wykorzystać go w kuchni w nieco bardziej wyrafinowany sposób. To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku osób wybrednych – dzieci i osób starszych. A oto sprawdzone sposoby.

Wykorzystanie oleju w kuchni

Najważniejszą zasadą stosowania oleju lnianego w kuchni jest ta, że nie wolno poddawać obróbce termicznej, która spowoduje utratę jego właściwości zdrowotnych. Nie nadaje się do smażenia, gotowania i pieczenia potraw. Stosujemy go wyłącznie na zimno, inaczej niż na przykład olej rzepakowy. Pod tym względem bardziej przypomina on olej kokosowy.

Olej najlepiej sprawdzi się jako dodatek do świeżych, zdrowych sałatek i surówek. Można spożywać go z musli, jogurtem i owsianką – dodaj owoce i Twoje ulubione dodatki, a danie będzie miało wspaniały smak. Warto dodać go także do kaszy, ryżu i makaronu, sosów i pieczywa, skropić nim grillowane lub gotowane warzywa. Jego najlepsze działanie uzyskamy przygotowując z nim pastę z białego chudego sera.

Wykorzystanie w kosmetyce

Na skórę, włosy i paznokcie można przyjmować olej doustnie, ale także zewnętrznie – możesz zrobić z niego naturalne kosmetyki do pielęgnacji albo smarować nim powierzchnię skóry. Stosowanie oleju jest proste i niekłopotliwe, a ma wielkie walory kosmetyczne.

Olej możesz stosować jako zamiennik kremu i balsamu do rąk, ust i skóry ciała, a także twarzy. Świetnie sprawdzi się jako kompres, na przykład na popękaną skórę pięt lub łokci – wystarczy tylko ciepły ręcznik zmoczyć w oleju i przyłożyć na skórę. Doskonały efekt osiągniesz w ten sposób także w kuracji skóry poparzonej słońcem lub przesuszonej wiatrem.

Po dodaniu do oleju odrobiny miodu i cukru trzcinowego uzyskasz wspaniały peeling, który nie tylko dobrze oczyści, ale także nawilży, wygładzi i wyraźnie odmłodzi skórę Twojej twarzy i ciała. Aby stworzyć maseczkę, dodaj do oleju glinkę kosmetyczną i nałóż na twarz, a uzyskasz efekt dogłębnego nawilżenia i odżywienia skóry.

Aby poprawić stan zdrowia i wygląd włosów i paznokci, nałóż na nie olej. W przypadku włosów warto nanieść kilka kropli oleju na skórę głowy i masując ją, rozprowadzić go na całą długość włosów. Okręć włosy ciepłym ręcznikiem, a po kilkunastu minutach umyj je łagodnym szamponem o naturalnym składzie. Paznokcie należy przetrzeć wacikiem nasączonym olejem lnianym lub nałożyć po kropli oleju na każdy z nich i dobrze wmasować, nie pomijając skórek wokół płytki. Dzięki temu zabiegowi paznokcie staną się znów zdrowe i silne, odporne na łamanie i rozdwajanie, a skórki będą miękkie i przestaną się strzępić. To prosta i skuteczna pielęgnacja, którą wykonasz we własnym domu, bez konieczności wizyt w salonie kosmetycznym.

Przechowywanie oleju lnianego

Aby lniany olej tłoczony na zimno zachował swoje składniki odżywcze i prozdrowotne właściwości, musi być odpowiednio przechowywany. Należy bezwzględnie przechowywać go w lodówce w oryginalnej butelce, w przeciwnym razie, pod wpływem zbyt wysokiej temperatury oraz działania promieni słonecznych, szybko ulegnie zjełczeniu i będzie całkowicie bezwartościowy.

Badania dowodzą, że codzienna suplementacja kwasów omega 3 i 6 oraz witaminy E jest  niezwykle istotna ze zdrowotnego punktu widzenia. Nasza codzienna dieta powinna więc być wzbogacona o produkty dostarczające nam tych składników. To ważne dla każdego z nas – dzieci, kobiet i mężczyzn, osób dorosłych i starszych, sportowców i tych, którzy rozpoczynają odchudzanie. Olej lniany należy do tych produktów, które zdecydowanie warto mieć i stosować codziennie.

Jaka jest cena mąki migdałowej – zdrowa dieta dla każdego

0
mąka migdałowa

Nawyki żywieniowe dużo mogą powiedzieć także na temat trybu życia i stanu Waszego organizmu. Jeśli lubicie zjeść tłusto, w nieregularnych porach i Wasz wybór pada na produkty raczej z niskich półek jakościowych, nie można się dziwić, że wyniki badań bywają zastanawiające. Otyłość i choroby spowodowane nieprawidłowym żywieniem to bardzo poważny problem, dlatego każdy powinien się poważnie zastanowić nad swoim wyborem produktów spożywczych, które wybiera podczas zakupów.

Dziś zastanowimy się nad tym, jaka jest cena mąki migdałowej i jaki ma ona wpływ na Wasz organizm. Warto wiedzieć, dlaczego niektóre produkty są droższe, a mimo wszystko ludzie chętnie je wybierają.

Wysokie koszty zakupu?

Biorąc pod uwagę, że zwykła mąka kosztuje kilka złotych za jeden kilogram, cena takich produktów jak mąka migdałowa może wydawać niesamowicie wysoka. Wynosi ona ponad 20 złotych za pół kilo! Warto jednak wiedzieć, jak ją wykorzystywać w codziennej diecie, ponieważ raczej nie musicie obawiać się, że przygotowanie zdrowego ciasta, będzie tak drogie.

Wiecie już, jaka jest cena mąki migdałowej. Teraz warto zastanowić się nad tym, co z jej pomocą można przygotować i jak to zrobić.

Wartości odżywcze

Nietolerancja glutenu to bardzo poważny problem. Mąka migdałowa jest doskonałym produktem, który z pewnością pomoże urozmaicić potrawy osobom, które z tym schorzenia są zmuszone się borykać. Chociaż zdajecie sobie sprawę z tego, jaka jest cena mąki migdałowej i niestety trzeba pogodzić się z tym, że jest ona naprawdę droga w porównaniu z klasycznymi produktami, które można nabyć w sklepie, to dzięki niej osoby cierpiące na nietolerancję glutenu, co jakiś czas mogą przygotować sobie wypieki, naleśniki i inne mączne wyroby.

Doskonale sprawdzi się w również w przypadku diet nisko węglowodanowych, ponieważ w 100 gramach produktu, znajduje się zaledwie 17 gramów węglowodanów. Mąka migdałowa oferuje aż 21 gramów białka i ponad 50 tłuszczu. Są to oczywiście zdrowe tłuszcze roślinne, które działają na organizm ludzki w bardzo pozytywny sposób.

Czy mąkę migdałową można zrobić samodzielnie?

Oczywiście, że tak. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić, ponieważ w innym wypadku może wydzielić się tłuszcz z orzechów, co finalnie spowoduje powstanie masy, która jest masłem migdałowym. Swoją drogą ten produkt również powinien zadowolić wymagających klientów, ponieważ jest wyjątkowo smacznym i zdrowym dodatkiem, który może być składnikiem zdrowych słodyczy. Jeśli nie macie czasu lub umiejętności kulinarnych, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego produktu.

Płatki pod oczy i ich największe zalety

0
Płatki pod oczy i ich największe zalety

Płatki pod oczy należą do kosmetyków przeznaczonych do ochrony i szczególnej dbałości o skórę wokół oczu. Ich działanie jest wzmożone i o wiele silniejsze niż dostępnych na rynku produktów przeznaczonych do stosowania w tych regionach twarzy. Składniki aktywne zastosowane do produkcji płatków pod oczy mają dobroczynne właściwości znacznie opóźniające proces starzenia się skóry w okolicy oczu.

Największe zalety płatków pod oczy

Na rynku dostępne są różne rodzaje płatków pod oczy wyróżniające się zauważalną redukcją ujawnienia się początkowych oznak starzenia, czyli zmarszczek. Ponadto doskonale nawilżają skórę wokół oczu i usuwają opuchliznę a także wygładzają i rozjaśniają wrażliwą skórę w tym obszarze. Kobiety, które poznały już właściwości ochronne i pielęgnujące płatków pod oczy, zawsze noszą je w swojej torebce.

Warto wymienić takie pożyteczne własności płatków pod oczy jak:

 • Zachowanie młodego wyglądu, pięknej gładkiej i rozjaśnionej skóry pod oczami
 • Zahamowanie na dłuższy czas procesu tworzenia się nieestetycznych zmarszczek
 • Zapobieganie powstawaniu bruzd, zmian pigmentacyjnych, obrzęków.

Osoby charakteryzujące się wrażliwą i delikatną skórą twarzy a w szczególności w okolicy oczu powinny rozpocząć stosowanie żelowych płatków pod oczy. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć lub całkowicie wyeliminować konieczność codziennego nakładania kosmetyków (fluid) korygujących postępujący proces starzenia.

Dlaczego płatki pod oczy powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce?

Zdarzają się takie dni, że nie można dobrze odpocząć i zregenerować utraconych w ciągu dnia sił. Zbyt krótki sen odbija się wyglądzie twarzy, przede wszystkim w okolicy oczu. Posiadając odpowiednie płatki pod oczy można szybko pozbyć się nieatrakcyjnej opuchlizny pod oczami. Każda kobieta, która pragnie zawsze wyglądać młodo i efektownie powinna zaopatrzyć się w taki produkt, który z czasem stanie się środkiem pierwszej potrzeby. Producenci zadbali o wygodny a można nawet powiedzieć komfortowy kształt płatków, który pozwala na optymalne dopasowanie i umocowanie na skórze pod oczami.

Co wchodzi w skład żelowych płatków pod oczy?

Żelowe płatki pod oczy wykonane są na bazie hydrożelu, który w procesie produkcyjnym jest zatapiany w specjalnej wzmacniającej substancji, która ma silniejsze działanie niż na przykład krem. Istotną informacją dla użytkowników jest potencjalny skład płatków pod oczy. Jednym ze składników aktywnych takiego produktu jest kwas hialuronowy, który ma zbawienny wpływ na skórę i zapewnia niwelowanie cieni pod oczami, dodatkowo nawilżając skórę w okolicy ich zastosowania.

Kolejnym składnikiem często występującym w tym produkcie są płatki z odpowiednio dobranymi minerałami, peptydami oraz witaminami niezbędnymi dla zachowania dobrej kondycji delikatnej skóry w okolicy oczu. Zregenerowana i wzmocniona skóra przedłuża młodość. Inne cenne substancje, które wykorzystywane są do produkcji płatków pod oczy to kolagen morski, algi, witamina A, ekstrakty roślinne oraz złoto.

Stosując płatki pod oczy według zaleceń producenta można osiągnąć efekt przeciwzmarszczkowy. Składniki zawarte w tym produkcie przenikają do głębokich warstw naskórka, nadają skórze jędrność, gładkość usuwając worki pod oczami. Wystarczy zastosować płatki pod oczy do dwóch razy w tygodniu, aby osiągnąć znakomity efekt pielęgnujący. Bardzo ważną informacją dla przyszłych użytkowników płatków pod oczy jest to, że nie powodują one alergii, podrażnień, są bezpieczne do stosowania. Produkt został przebadany dermatologicznie a także okulistycznie i posiada rekomendacje specjalistów z tych dziedzin medycyny.

Rodzaje płatków pod oczy

 • Hydrożelowe – zapewniają spowolnienie procesu starzenia się skóry, nawilżają obszar, w którym zostały zastosowane, usuwają opuchlinę, przebarwienia i worki pod oczami.
 • Żelowe – przeznaczone są do redukowania bruzd, niwelowania pojawiających się zmarszczek a także zapobiegania ich tworzenia się. Substancje zawarte w produkcie skutecznie odżywiają skórę w okolicy oczu, usuwając ewentualne podrażnienia.
 • Kolagenowe – doskonały sposób na szybkie usunięcie oznak zmęczenia i przepracowania. Płatki pod oczy z kolagenem nadają skórze gładkości i doskonałe naprężenie, dzięki czemu efekty starzenia się skóry nie są zauważalne.

Można je stosować według własnych potrzeb i uznania to znaczy:

 • Płatki pod oczy można zastosować tylko w szczególnych sytuacjach pragnąć wyglądać świeżo i pięknie przed ważna uroczystością. Pozwolą one uzyskać lifting, lepsze napięcie skóry.
 • Płatki pod oczy można także stosować regularnie zapewniając sobie efekt uzdrawiający poprzez skuteczne nawilżenie i odmłodzenie skóry w okolicy oczu.

Więcej informacji znajdziesz na blogu apteki internetowejhttps://www.zaufane-apteki.pl/blog/platki-pod-oczy-i-ich-najwieksze-zalety-193.html

Kamagra – skuteczny środek na potencję

0
Kamagra – skuteczny środek na potencję

Kłopoty z erekcją dotyczą coraz większej liczby mężczyzn. Szacuje się, że w Polsce kłopoty z potencją może mieć nawet około 3,5 miliona mężczyzn, jednakże z fachowej pomocy korzysta jedynie niewielka część z nich. Wielu panów wstydzi się wybrać do lekarza. W takim przypadku firmy farmaceutyczne przygotowały rozwiązanie w postaci środków bez recepty. W tym artykule przedstawiamy informacje na temat jednego z nich.

 1. Co to jest Kamagra?
 2. Kamagra – działanie
 3. Gdzie kupić Kamagrę?

Co to jest Kamagra?

Kamagra jest środkiem na potencję, który można zakupić bez recepty. Jest zamiennikiem popularnej i skutecznej Viagry. Główny składnikiem aktywnym w tym środku jest sildenafil, która to substancja jest wykorzystywana również we wspomnianej Viagrze. Działanie Kamagry opiera się na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, które transportują krew do prącia, jednakże niezbędna jest przy tym stymulacja seksualna. Lek ten jest przeznaczony tylko dla mężczyzn, u których występują problemy z erekcją. Nie zaleca się stosowania tego środka osobom, u których taka sytuacja nie występuje. Efektem stosowania Kamagry jest poprawa jakości życia seksualnego u mężczyzn, ale również ich partnerek. Lek poprawia funkcjonowanie ciała w czasie stosunku, ale równocześnie ma też wpływ na pewność siebie mężczyzn.

Kamagra – działanie

Jednym z najczęstszych powodów kłopotów z potencją jest zwężenie tętnic i żył doprowadzających krew do penisa, czego skutkiem jest niedostateczne doprowadzanie właściwej ilości krwi do prącia. Wspomniany wcześniej sildenafil – substancja czynna znajdująca się w Kamagrze sprawia, że naczynia krwionośne rozluźniają się, a przez to możliwy jest łatwy przepływ krwi. W efekcie możliwe jest osiągnięcie wzwodu, a także przedłużenie jego trwania.

Gdzie kupić Kamagrę?

Kamagrę można zakupić bez recepty. Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z rzetelnego i polecanego sklepu internetowego, takiego jak https://www.aptekakamagra.pl/. Wybierając sprawdzonego sprzedawcę, kupujący ma pewność oryginalności i skuteczności produktu. Ważne jest także, by paczka z Kamagrą przyszła w opakowaniu niesugerującym zawartości. W przypadku zakupu w polecanym sklepie klient może mieć pewność, że listonosz, kurier, sąsiad, dziecko odbierające przesyłkę i żadna inna niepowołana osoba nie będzie nawet podejrzewała, co znajduje się w środku.

Radosne i regularne życie seksualne jest bardzo ważnym elementem każdego związku. Teraz nawet w przypadku problemów z potencją można je pokonać i znów cieszyć się seksem.

Ziemniak – charakterystyka, uprawa, nawożenie

0
Ziemniak - charakterystyka, uprawa, nawożenie

Ziemniak to jedna z najpowszechniej uprawianych w Polsce roślin. Nasz klimat oraz jakość gleb wymagają niekiedy wielu zabiegów, aby osiągnąć zadowalające plony. Podstawą jest odpowiednie nawożenie.