Preparaty Dr Michaels dla każdego

0
produkty Dr Michaels

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie jest obowiązkiem każdego człowieka. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie wysoką jakość życia. Dlatego też na pewno warto jest inwestować w różnego rodzaju preparaty, które służą temu aby poprawić swoje codzienne samopoczucie i zapewnić, że organizm otrzymuje dokładnie to czego potrzebuje.

Laryngolog Katowice

0
Laryngolog Katowice

Problemy zdrowotne mogą być bardzo uciążliwe. Jeżeli zmagamy się z częstymi zawrotami głowy, krwawieniami z nosa czy innymi problemami związanymi z nosem, gardłem lub uszami to znak, że czas odwiedzić lekarza, który zajmuje się takimi schorzeniami, mianowicie laryngologa.

Wypalenie zawodowe – czym jest i jak sobie z nim poradzić?

0
Wypalenie zawodowe

Syndrom wypalenia zawodowego jest ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie psychiczne nie tylko w miejscu pracy, ale również na inne sfery życia. Według Światowej Organizacji Zdrowia syndrom wypalenia zawodowego charakteryzuje się obniżoną wydajnością i rosnącym poczuciem negatywnego nastawienia do obowiązków zawodowych. Na wystąpienie wypalenia zawodowego najbardziej narażone są osoby pracujące z innymi ludźmi – na przykład lekarze, nauczyciele, sprzedawcy. Jak dochodzi do wypalenia zawodowego i jak sobie z nim radzić? Jakie znaczenie ma przy tym zdrowa dieta?

Wypalenie zawodowe – co to jest?

Wypalenie zawodowe to dosłowne tłumaczenie angielskiego terminu „burnout”, opisanego po raz pierwszy w 1974 roku przez psychologa Herberta Freudenbergera. Występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność. Wypalenie pojawia się w momencie, kiedy zadania pracownika zaczynają być sprzeczne z jego pragnieniami i celami. W przypadku osób, które doświadczyły wypalenia zawodowego, myśl o pracy wywołuje negatywne emocje i poczucie utraty kontroli nad sytuacją. Między innymi wypalenie to typowy stan perfekcjonistów. W ich przypadku mówimy o zawyżonych oczekiwaniach co do wyniku na tle zwiększonych wymagań wobec siebie. W dłuższej perspektywie wyczerpanie emocjonalne może prowadzić do głębokiej depresji. Istnieją trzy kluczowe objawy wypalenia. Po pierwsze, jest to wyczerpanie emocjonalne i chroniczne zmęczenie. Po drugie, dehumanizacja i nieodpowiednie traktowanie (lub chęć traktowania w taki sposób) współpracowników, pacjentów czy klientów. Po trzecie, wypalenie wiąże się z poczuciem niższości i porażki.

Przyczyny i możliwe rozwiązania problemu

Rozwojowi wypalenia zawodowego sprzyja konieczność pracy w monotonnym lub napiętym rytmie, a także stres emocjonalny podczas interakcji z ludźmi. Dodatkowo znaczącą rolę odgrywa brak odpowiedniego (w opinii konkretnej osoby) wynagrodzenia za wykonaną pracę. Z psychologicznego punktu widzenia syndrom wypalenia zawodowego może być mechanizmem obrony psychologicznej w postaci częściowego lub całkowitego wykluczenia emocji w odpowiedzi na traumatyczne działanie czynników zewnętrznych. Zapobieganie wypaleniu zawodowemu pracowników jest ważnym elementem zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Innymi słowy, o odpowiednie samopoczucie pracowników powinni dbać menadżerzy lub liderzy grupy. Z wypaleniem ciężko poradzić sobie bez zmiany harmonogramu pracy, podziału obowiązków i odpowiedzialności. Czasem konieczny jest urlop i całkowita przerwa od pracy. Bardzo dużą rolę w zapobieganiu i leczeniu wypalenia zawodowego ma dieta. W prowadzenia zdrowego odżywiania może nam pomóc catering dietetyczny z dostawą Bielsko-Biała. Kolejnym ważnym czynnikiem jest odpoczynek i sen. Często wypalenie zawodowe zaczyna się od problemów wywołanych zbyt krótkim czasem snu.

Jak leczyć łuszczycę paznokci?

0
Jak leczyć łuszczycę paznokci

Łuszczyca paznokci występuje u wielu osób i dotyka zazwyczaj pacjentów z łuszczycą zwyczajną i stawową. Choć jej przyczyna nie jest znana, wiadomo o wielu czynnikach mogących mieć wpływ na jej wystąpienie. Jest to dolegliwość nawrotowa, ale nie można się nią zarazić. Często towarzyszą jej zmiany skórne charakterystyczne dla łuszczycy zwyczajnej.

Czym jest łuszczyca paznokci i jakie są jej przyczyny?

Łuszczyca paznokci to choroba atakująca płytki paznokci u rąk (u stóp zdarza się sporadycznie). Objawia się tak zwanym naparstkowaniem, czyli pojawianiem się na paznokciu nierównomiernie rozmieszczonych wgłębień o nieregularnym kształcie. Poprzedza powstawanie zmian skórnych na ciele.

Następnie choroba zajmuje łożysko paznokcia. W tym etapie mogą pojawić się plamy olejowe, będące drugim najczęstszym objawem łuszczycy. Są to owalne żółte przebarwienia na płytce paznokcia. W początkowej fazie choroby są często różowe lub czerwone i towarzyszy im ból. Innym objawem są onycholioza, czyli oddzielanie płytki od łożyska, rogowacenie podpaznokciowe oraz krwawe wylewy w obrębie płytki paznokciowej.

Bezpośrednia przyczyna występowania tej choroby nie jest znana, jednak badacze ustalili czynniki, które mogą mieć wpływ na jej pojawienie się oraz powodować nawroty w przypadku osób, które przeszły już łuszczycę paznokcia. Znajdują się wśród nich ostre lub przewlekłe infekcje (zapalenie zatok, zapalenie pęcherza, ospa, różyczka), choroby przewlekłe (cukrzyca), przyjmowanie leków hormonalnych i niektórych antybiotyków, przewlekły i ostry stres oraz każdy wstrząs psychiczny.

Leczenie łuszczycy paznokci

Objawy łuszczycy skóry są charakterystyczne także dla innych schorzeń, dlatego prawidłowe zdiagnozowanie choroby może stanowić problem. Podstawą diagnozy jest rozróżnienie łuszczycy skóry od grzybicy paznokci. Lekarzem za nią odpowiedzialnym jest dermatolog.

Terapia to długotrwały i skomplikowany proces oparty na przyjmowaniu przez pacjenta wielu środków o różnym składzie. Kortykosteroidy, 5-fluorouracyl, antralina, tazaroten oraz kalcipotriol, czyli pochodna witaminy D3 są stosowane miejscowo, ale mają niewielką skuteczność. Uogólnioną łuszczycę leczy się metotreksatem, acitretiną oraz lekami immunosupresyjnymi, między innymi cyklosporyną, co poprawia także zmiany miejscowe na płytkach paznokciowych. Korzystnie wpływa na nie także fototerapia metodą PUVA.

Ważną częścią leczenia łuszczycy paznokci jest także dieta – powinna zawierać składniki bogate w kwasy omega-6 i omega-3: ryby, orzechy, olej rzepakowy i lniany, cytrusy, winogrona migdały oraz czosnek. Unikać natomiast powinno się tłustego nabiału, czyli mleka i produktów go zawierających, tłuszczu zwierzęcego, cukru, skrobi i oczywiście używek: alkoholu, kawy, papierosów, napojów energetycznych.

Łuszczyca paznokci u stóp

Łuszczyca paznokci u stóp zdarza się sporadycznie, jednak także w przypadku jej wystąpienia należy zadbać o odpowiednie leczenie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o higienie, w szczególności tyczy się to okresu choroby, kiedy płytka odrywa się od łożyska. Musi ona być sucha, by zapobiec rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Ponadto paznokci nie należy piłować, tylko obcinać z zachowaniem ostrożności.

Więcej dowiemy się na https://www.febumed.com.pl/Luszczyca-paznokci-dloni-i-stop-o-czym-powinienes-wiedziec-blog-pol-1507541935.html

Uroda zębów

0
Uroda zębów

Piękne zęby to zęby: zdrowe, mocne, białe. Zadajemy sobie pytanie co robić, żeby były mocne, lśniące? Takie są idealne i każdy chce takie mieć.

Prosty sposób na czystą wodę

0
Prosty sposób na czystą wodę

Jakość wody używanej w codziennym życiu bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Zapewne nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak zbawienny jest wpływ jakości wody na naszą skórę i włosy, jeszcze większe znaczenie ma jej wartość, kiedy myślimy o przygotowywaniu posiłków lub bezpośrednim spożyciu. Czy w warunkach domowych możliwe jest łatwe i szybkie uzyskanie zdrowej i smacznej wody? Przekonajmy się.

Problematyczna jakość wody

Na jakość wody wpływa zarówno to w jaki sposób jest pozyskiwana i jakie procesy uzdatniające przeprowadzają przedsiębiorstwa wodociągowe, jak i stan instalacji przesyłowych oraz armatury w naszych domach i mieszkaniach. Proces jest złożony, a droga długa i skomplikowana, nic więc dziwnego, że często smak i wygląd cieczy płynącej z kranu nie tylko nie zachęca, ale wręcz odstrasza, Mętny, mało przejrzysty płyn, często o brudnym zabarwieniu to wciąż częsty widok. Nawet jeśli jej parametry fizyczne i chemiczne odpowiadają surowym normom, to wrażenia organoleptyczne nie należą do najprzyjemniejszych. Dlaczego tak się dzieje?

Woda podczas podróży do naszych kranów przebywa często dziesiątki kilometrów rur i instalacji przesyłowych. Po drodze wypłukuje rdze, drobiny piasku i osady, które następnie trafiają do naszych czajników, garnków i szklanek. Nie bez znaczenia jest też zawartość, a dokładniej mówiąc nadmiar, pierwiastków i związków chemicznych. Żelazo i magnez występują w wodzie w sposób naturalny, jednak jeśli ich stężenie jest wyjątkowo wysokie, to efektem mogą być między innymi nieestetyczne i trudne do usunięcia osady, a także zmętnienia. Do pełnego obrazu warto dodać nieprzyjemny zapach i smak. Ten ostatni może być na tyle silny, że wpłynie na jakość napojów i zniweczy nawet największe starania kulinarne.

Zdrowa woda zawsze pod ręką

Istnieje kilka sposobów rozwiązania problemu jakości wody. Możemy pokusić się o inwestycję w kompletną stację uzdatniania – taki system nie tylko pozbawi wodę nadmiaru zbędnych substancji, ale dodatkowo może ją również zmiękczyć. Niestety inwestycja nie jest mała, wymaga również cyklicznego nadzoru i dbałości serwisowej. Rozwiązaniem pośrednim są zestawy filtrów narurowych. Ich wkłady mogą być dobierane zgodnie z potrzebami i pozwolą na wstępne oczyszczenie i uzdatnienie płynu. Montaż jest prostszy, choć również wymaga ingerencji w istniejącą instalację hydrauliczną oraz wygospodarowania odpowiedniego miejsca.

Jeżeli jednak zależy nam na szybkim dostępie do zdrowej i czystej wody przeznaczonej do celów spożywczych, możemy skorzystać z dużo prostszego, a przy okazji tańszego rozwiązania. Dzbanki filtrujące nie stanowią dużego wydatku, mają atrakcyjne i stylowe wzornictwo, przede wszystkim jednak gwarantują prosty i szybki stały dostęp do smacznej wody. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Aquamelior. Przekonamy się, jak duży jest wybór dostępnych kształtów, kolorów i pojemności. Dobra jakość wody podąża tu w parze z ekologią i bardzo dobrym stosunkiem wartości do ceny. Miłym dodatkiem jest możliwość dokonania szybkich i wygodnych zakupów internetowych. Warto!

Pszczelarz – jak wygląda praca?

0
pszczoły

Pracując na takim stanowisku będziesz zajmować się przede wszystkim pozyskiwaniem miodu z uli, które będą częścią twojej pasieki. Musisz zadbać o warunki do życia dla pszczółek, które niezbędne są do ich efektywnej pracy. Jest to specjalne zajęcie, które wymaga doświadczenia, czasu, a także odpowiedniej wiedzy. Dlatego wskazane jest, aby było to jednocześnie twoje hobby i zawód. Miłość do przyrody i jej darów to jedno, a obowiązki zawodowe to drugie. Jakie są obowiązki zawodowe pszczelarza? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-pszczelarza-wspolczesny-pszczelarz/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy pszczelarza

Intensywność pracy pszczelarza uzależnione jest od danego sezonu. Przez cały rok musimy kontrolować stan ula. Związany jest to również zimą, kiedy owady śpią. Zbieranie miodu jest to okres czerwca, lipca, sierpnia, a także września. Można więc powiedzieć że wakacje jest to najbardziej pracowity czas dla pszczelarza. Późną jesienią oraz zimą czeka na ciebie konserwacja, a także naprawa sprzętu który mógł ulec zniszczeniu po intensywnym sezonie. Kiedy nadchodzi wiosna, naszym zadaniem będzie sadzenie roślin, które są miododajne. Dobrym pomysłem jest posadzenie ich w okolicy wrzosów. Ich obecność przedłuży okres, w którym będzie można pozyskiwać z nich miód. Pszczoły muszą wiedzieć, że mają na czym pracować i skąd pozyskiwać cenny dla nich surowiec. Pierwsze wiosenne obloty pszczół mogą być okazją, aby sprawdzić liczebność rodzin oraz ich kondygnacje.

W jaki sposób dbać o pszczoły?

Lato jest to czas wysokich temperatur oraz silnego słońca. Dlatego musisz zadbać, aby ule znajdowały się w cieniu, a także posiadały dostęp do wody. Podczas pracy przy Ulu używać będziesz specjalnego kombinezonu, który zapobiega użądlenie. Używać będziesz również specjalnej dymiarki. Wśród Pszczelarzy nosi ona również nazwę odkurzacza. Jest to swojego rodzaju kadzidełko, które wydziela gęste oraz zimne i uspokajające pszczoły dym. Taki sposób nie złoszczą się na twoją obecność, nie zaatakują cię oraz nie będą działały w panice. Zamiast tego będą przenosić się w inny obszar gniazda. Dym ten absolutnie w żadnym wypadku im nie szkodzi, a także nie pogarsza stanu miodu.

Zobacz też: http://www.suplementyzdrowia.pl/w-jaki-sposob-zostac-pszczelarzem/

Kolano skoczka – jakie mogą być skutki przeciążenia kolana?

0
Kolano skoczka

Staw kolanowy jest największym stawem ciała człowieka umożliwiającym ruchy zginania i prostowania oraz ruchy rotacyjne. Jest też, po stawie skokowym, drugim najbardziej obciążonym stawem – często narażanym na duże przeciążenia. Staw zawiasowy łączy ze sobą kość udową i piszczelową. Ze względu na umiejscowienie i dość skomplikowaną budowę z dużą ilość więzadeł wzmacniających i zapewniających prawidłową ruchomość jest szczególnie narażony na urazy i kontuzje. Skutkiem uszkodzenia więzadła może być niestabilność kolana objawiająca się zmianą ruchliwości w stosunku do stanu fizjologicznego. Jedną z dolegliwości, występujących szczególnie u osób uprawiających dyscypliny sportowe związane z częstym wyskokiem, jest entezopatia więzadła rzepki potocznie nazywana kolanem skoczka.

Przyczyny i objawy zespołu kolana skoczka

W centralnej części stawu kolanowego umiejscowiona jest rzepka połączona z kością piszczelową poprzez więzadło właściwe. Wraz z mięśniem czworogłowym stanowi mechanizm wyprostny stawu kolanowego. U osób często, powtarzalnie przeciążających aparat wyprostny podczas podskoków i wyskoków, kiedy następuje jednoczesne wydłużanie i skurcz mięśnia czworogłowego (tzw. obciążenie ekscentryczne) może dojść do sumujących się mikrourazów więzadła. W konsekwencji zmian strukturalnych w obrębie rzepki pojawiają się dolegliwości bólowe. Najczęściej schorzenie dotyka piłkarzy ręcznych i nożnych, koszykarzy, łyżwiarzy figurowych skoczków i innych sportowców często przeciążających aparat wyprostny. Schorzenie objawia się bólem, tkliwością w obrębie więzadła rzepki podczas ruchu związanego z napięciem mięśnia czworogłowego w trakcie podskoków, biegu, przysiadów. W miejscu dolegliwości pojawia się obrzęk. Może pojawić się sztywność stawu, utykanie i brak stabilności stawu.

Stopnie uszkodzenia kolana skoczka

Ze względu na zaawansowanie schorzenia można wyróżnić cztery stopnie nasilenia dolegliwości:

  • stopień 1 – ból kłujący w okolicy podrzepkowej nasilający się po wysiłku, ustępujący po odpoczynku,
  • stopień 2 – ból na początku aktywności fizycznej, ustępujący w czasie trwania wysiłku, ponownie nasila się w trakcie czynnego prostowania kolana, bolesność odczuwana w okolicy szczytu rzepki,
  • stopień 3 – ból występujący podczas aktywności fizycznej uniemożliwiający wykonywanie wysiłku,
  • stopień 4 – ból i tkliwość w trakcie wykonywania codziennych czynności, naderwanie więzadła i osłabienia aparatu wyprostnego aż do całkowitego zerwania więzadła rzepki.

Wraz z rozwojem schorzenia postępuje osłabienie, a nawet zanik mięśnia czworogłowego, dlatego schorzenia nie należy lekceważyć i jak najwcześniej szukać pomocy specjalistycznej w klinikach zajmujących się medycyną sportową, jak Carolina Medical Center.

Diagnozowanie i leczenie kolana skoczka

Diagnostyka schorzenia obejmuje wywiad kliniczny, badania palpacyjne i badania obrazowe RTG, USG a razie konieczności rezonans magnetyczny. Zależnie od rozległości uszkodzenia więzadła i stopnia uszkodzenia można zaplanować leczenie. W początkowej fazie schorzenia można zastosować leczenie zachowawcze obejmujące odpoczynek, okłady, masaże lodem, elewację kończyny oraz zastosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych. Zaleca się ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięsień czworogłowy i mięśnie zginaczy. W przypadkach bólu przewlekłego i nawracającego konieczne jest leczenie konieczne jest leczenie chirurgiczne z wykorzystaniem artroskopu. Rehabilitacja trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy i zależy od stopnia uszkodzenia.

Najlepsze perfumy drzewne dla niego

0
Najlepsze perfumy drzewne dla niego

Aromaty drzewne to jedne z najpiękniejszych. Odnaleźć można je zarówno wśród pachnideł kobiecych, jak i męskich. Zazwyczaj nuty drzewne pojawiają się w bazie bazy. Chociaż nuta ta nie jest szczególnie intensywna, to stanowi podstawę kompozycji, wzbogaca ją i wydobywa głębie zapachu, odpowiada za jej trwałość, a przy tym jest wyczuwalna najdłużej. To właśnie od nuty bazy zaczyna się projektowanie nowych zapachów. Aromaty drzewne dominować mogą jednak nie tylko w nucie bazy, ale także w całej kompozycji. Najczęściej dzieje się tak w przypadku pachnideł męskich. Poznaj najlepsze drzewne perfumy dla niego i zobacz, czym charakteryzuje się ta rodzina zapachów.

Leczenie zaburzeń erekcji

0
Leczenie zaburzeń erekcji

Bardzo chętnie każdy korzysta z możliwości, którymi obdarzyła nas natura. Chętnie ćwiczymy, dbamy i figurę, jemy zdrowo. Jest to nie tylko ważne pod kątem naszego zdrowia i nie posiadania chorób. Jest to istotne także dlatego, że pozwala to przeżywać lepiej „cielesne uciechy”.