Alkoholizm – jak go wyleczyć?

0
Alkoholizm - jak go wyleczyć

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, która dotyka wielu ludzi bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Ma wiele przyczyn, większość wiąże się z uwarunkowaniami psychologicznymi.

Definicja alkoholizmu

„Alkoholizm (zespół uzależnienia od alkoholu) – określany jest z reguły jako ogół dysfunkcji fizycznych, psychicznych i osobowościowych (intelektualnych, emocjonalnych), powstałych na skutek uzależnienia od alkoholu etylowego. Według najnowszych statystyk stanowi najbardziej rozpowszechniony rodzaj uzależnienia na świecie” (źródło: http://terapie.net.pl/alkoholizm.html).

Alkoholizm – objawy

Alkoholizm ma cztery fazy. Każda z nich ma charakterystyczne objawy.

Faza pierwsza – wstępna, prealkoholowa jest dość trudna do zauważenia. Osoba, której dotyczy zagrożenie, sama nie zauważa, że dzieje się coś niedobrego. Objawy, jakie tutaj można podać, to sięganie po kieliszek okazjonalnie (czyli norma nie odbiega od zachowań ludzi niedotkniętych problemem), ale z uczuciem, że napicie się pozwoli się odprężyć, zrelaksować, być może zapomnieć o jakichś problemach. Napicie się ma sprawić przyjemność.

Druga faza to ostrzegawcza, kiedy pojawia się element tzw. urwania się filmu, a także szybsze inicjowanie kolejek, lepszy humor w towarzystwie, a nawet picie w samotności.

Kolejny etap uzależnienia, faza krytyczna, objawia się utratą kontroli nad piciem – alkoholik chce, ale nie umie przestać, składa obietnice bez pokrycia.

Ostatni etap, chroniczny, objawia się piciem alkoholu już od rana i bez usprawiedliwiania się. Ma największy wpływ na fizyczny stan zdrowia, np. pogarsza się stan wątroby.

Alkoholizm w rodzinie

Alkoholizm jednej osoby to choroba całej rodziny, dlatego leczenia (na różnych płaszczyznach) muszą się podjąć wszyscy jej członkowie. Życie z alkoholikiem objawia się stanem przewlekłego stresu, a wreszcie wycieńczenia emocjonalnego i psychicznego. Odbija się też na przyszłości – dzieci często idą tą samą drogą lub wiążą się z osobami uzależnionymi, czując się bezpiecznie w znanym sobie schemacie.

Ważne jest, aby cała rodzina chciała podjąć leczenie. Dzięki temu alkoholik będzie miał wsparcie i większą motywację do porzucenia nałogu. Trzeba jednak pamiętać, że alkoholikiem jest się do końca życia, dlatego nawet po odwyku można łatwo wrócić do picia. W utrzymaniu trzeźwości na stałe rola rodziny jest bardzo duża.

Alkoholizm wśród młodzieży

leczenie AlkoholizmuWedług badań stale obniża się wiek, w jakim człowiek sięga po alkohol. Dotyczy to już bardzo młodych ludzi w wieku szkolnym. Przyczyn jest wiele: naciski ze strony rówieśników, złe towarzystwo, niska samoocena, wyniesienie modelu picia z rodziny, dostępność alkoholu, znieczulica społeczna, brak świadomości co do szkodliwości tej używki itd.

Młody człowiek uzależni się od alkoholu dużo szybciej niż dorosły, a przez to stanie się mniej sprawny intelektualnie, bardziej zmęczony, nadpobudliwy, agresywny itd.

Jak leczyć alkoholizm?

Wyjście z alkoholizmu nie jest łatwe, bo trwa nawet kilka lat. Polega przede wszystkim na psychoterapii i odnosi się do dotarcia do przekonań, uczuć, do zmiany sposobu myślenia, a zatem dotyczy sfery psychicznej. Następny etap to terapia ambulatoryjna. Alkoholik otrzymuje od swojego terapeuty indywidualny plan, który ma za zadanie wdrażać. Na takim etapie konieczne jest zdanie sobie sprawy z powagi sytuacji, przyznanie się do choroby i chęć zmiany.

Niektórzy pacjenci zostają poddani leczeniu specjalistycznemu, czyli hospitalizacji. Dotyczy ona osób z depresją, padaczką, z majaczeniem alkoholowym, drgawkami, u osób po urazach czaszki itd.

Alkoholizm to poważna choroba, którą można leczyć, aby dać sobie szansę na normalne życie. Dowiedz się więcej na terapie.net.pl

Szczepienia obowiązkowe dla dzieci – korzyści, kalendarz szczepień, działania niepożądane

0
Szczepienia obowiązkowe dla dzieci – korzyści, kalendarz szczepień, działania niepożądane

Jeszcze kilka lat temu żaden rodzic nie śmiał głośno kwestionować zasadności szczepienia dzieci. Jednak obecnie, w czasach coraz większego indywidualizmu, niektórzy poddają w wątpliwość sens i bezpieczeństwo tych zabiegów. Jakie korzyści dają szczepienia obowiązkowe? Jakie działania niepożądane mogą one czasami wywoływać u najmłodszych?

Szczepienia obowiązkowe – dlaczego warto się im poddać?

Jakie korzyści szczepień wynikają dla dziecka?

Przede wszystkim ochrona przed zachorowaniem na choroby, których objawy i przebieg są uciążliwe, a powikłania mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że 6 na 10 000 przypadków ospy wietrznej wymaga pobytu w szpitalu. Ospa może doprowadzić u małego pacjenta do powikłań w postaci zapalenia płuc, uszu,  zatok, a nawet zapalenia mózgu, co z kolei pozostawia swoje ślady do końca życia. Istotne jest również to, że nawet osoby, które przebyły w dzieciństwie ospę wietrzną, mogą nosić wirus w swoich komórkach nerwowych. W okresach osłabienia organizmu może się on uaktywnić na przykład w postaci półpaśca. Możliwe chwilowe działania niepożądane szczepień są znacznie lżejsze i mniej niebezpieczne w swym przebiegu niż konsekwencje związane z powikłaniami po zachorowaniach. Do niepożądanych odczynów poszczepiennych w przypadku ospy wietrznej zalicza się gorączkę i ewentualnie niewielką wysypkę.

Kalendarz szczepień noworodka

Szczepienia są jednym z ważniejszych elementów profilaktyki najmłodszych. Zapobiegają zachorowaniom na choroby zakaźne, mogące mieć u dzieci trudny przebieg i poważne powikłania.

Warto wiedzieć, że pierwsze szczepienie dziecka odbywa się w ciągu 24 godzin po porodzie. Podaje się wówczas szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz przeciw gruźlicy – BCG.

Kalendarz szczepień obowiązkowych obejmuje  bezpłatne szczepionki przeciw:

 • gruźlicy,
 • błonicy,
 • tężcowi,
 • krztuścowi,
 • odrze,
 • śwince,
 • różyczce,
 • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (żółtaczce),
 • poliomyelitis (chorobie Heinego Medina),
 • Hemophilus influenzae typu B (HIB) związanemu z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych,
 • przeciwko pneumokokom (od 1 stycznia 2017 r.)

W kalendarzu szczepień mieszczą się również szczepienia zalecane, czyli odpłatne.

Zamiast wielokrotnej injekcji w celu podania szczepionki przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis, wzw B i H. Influenzae, można zastosować szczepienia sześcioskładnikowe tzw. „6 w 1”, które umożliwiają podanie dziecku przy jednym ukłuciu całego zestawu szczepionek chroniących go przed w/w chorobami.

W grupie szczepień zalecanych, które mogą być wykonywane już od 2 miesiąca życia, znajdują się również następujące szczepienia przeciwko:

 • meningokokom,
 • rotawirusom,
 • ospie wietrznej,
 • odkleszczowemu zapaleniu mózgu,
 • wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

Szczepienia zalecane można przeprowadzić w centrum medycznym Enel Med. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/szczepienia/szczepienia-dzieci-2ri2Fq.

Artykuł sponsorowany.

Z jakimi problemami możesz wybrać się do dermatologa i jak wygląda wizyta u tego specjalisty?

0
Z jakimi problemami możesz wybrać się do dermatologa i jak wygląda wizyta u tego specjalisty?

Dermatolog jest lekarzem, który zajmuje się problemami skóry, paznokci oraz włosów. W przypadku wielu zaburzeń podłożem mogą być alergie lub zmieniający się stan skóry związany z wiekiem, porą roku oraz otaczającym klimatem. Jednakże niektóre problemy zewnętrzne skóry, włosów, czy paznokci, mogą być spowodowane poważniejszymi schorzeniami. Profilaktyka ma więc ogromne znaczenie. Z artykułu dowiesz się, z jakimi problemami możesz się wybrać do dermatologa, jak się przygotować do wizyty oraz jak wygląda spotkanie z tym specjalistą.

Pokrzywa jako lek

0
Pokrzywa jako lek

Pokrzywa, choć niezbyt lubiana ze względu na swoje „parzące” właściwości, jest cenną rośliną leczniczą, wykorzystywaną w medycynie już od starożytności. Pomaga m.in. przy infekcjach dróg moczowych, problemach skórnych, chorobach reumatycznych oraz w profilaktyce kamicy nerkowej. Poznaj właściwości pokrzywy!

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

0
Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Miały być tylko krótkotrwałym trendem w kosmetyce a jednak nie tylko zyskały rzesze fanów i fanek ale też objęły swoim zasięgiem kolejne kategorie kosmetyków. Dlaczego stały się tak popularne? Kto kupuje kosmetyki ekologiczne oraz jakie są zalety kosmetyków naturalnych? Odpowiedzi na te pytania wyjaśnią skąd popularność ekokosmetyków.

Kosmetyki naturalne stworzono aby zagwarantować najbardziej wymagającym klientom, że zakupiony produkt będzie bezpieczny dla skóry. Jak się okazuje lata stosowania syntetycznych kosmetyków zwiększyły wrażliwość naszej skóry na konserwanty, barwniki, kompozycje zapachowe i inne chemiczne dodatki pozornie podnoszące jakość kosmetyku. Wiele osób stosując zwykłe drogeryjne kosmetyki narzekało na suchą skórę, wypryski, zatkane pory, świąd i zaczerwienie, wywołane przez naruszenie naturalnej bariery ochronnej jaką jest płaszcz lipidowy oraz zaburzenia funkcjonowania skóry. Wszędobylskie parabeny, SLS-y, oleje mineralne, glikol, PEG mimo, że są uznane za szkodliwe to ciągle są dodawane do wielu kosmetyków do mycia, pielęgnacji i makijażu. Kosmetyki naturalne stały się bezpieczną alternatywą. Popularność naturalnych kosmetyków zwiększyła też moda na czytanie składów i nagłaśnianie informacji odnośnie szkodliwości chemicznych dodatków, które aplikowane na skórę dostają się do organizmu.

Kto kupuje kosmetyki naturalne?

Najczęściej osoby cierpiące na alergie skórne, które po prostu muszą wybierać kosmetyki hipoalergiczne, a kosmetyki naturalne w większości takie są. Oczywiście krem brzozowy może uczulić osobę z alergią na brzozę ale taka osoba nie kupi takiego kremu, wybierze krem z innymi ekstraktami roślinnymi, zawierający naturalne substancje emulgujące, zapachowe i czynne. Kosmetyki naturalne stworzono też z myślą o osobach z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień, atopową i każdą, która źle reaguje na chemię dodaną do konwencjonalnych kosmetyków. Po kosmetyki organiczne sięgają również osoby prowadzące ekologiczny styl życia i posiadające wysoko rozwiniętą świadomość ekologiczną. Dla nich zakupy to świadomy wybór kosmetyków przyjaznych dla środowiska, nietestowanych na zwierzętach, czasem bez składników pochodzenia zwierzęcego (kosmetyki wegańskie), których składniki pochodzą z upraw ekologicznych wolnych od pestycydów i innych toksycznych środków ochrony roślin. Kolejną kwestią są opakowania, często wykonane z materiałów biodegradowalnych, surowców wtórnych lub recyklingowanych. Kupowanie naturalnych kosmetyków to również metoda wspierania firm i marek promujących działania ekologiczne takie jak sadzenie lasów itp.

Zalety kosmetyków naturalnych:

 • kosmetyki dla całej rodziny – są to kosmetyki uniwersalne dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Skład i zapach z reguły są na tyle neutralne, że pasują do każdego
 • kosmetyki wielozadaniowe – najlepszym przykładem są oleje naturalne, które można stosować do włosów, paznokci, skóry
 • krótki skład – brak chemicznych i szkodliwych konserwantów, barwników i syntetycznych substancji zapachowych zmniejsza narażenie danej osoby na kontakt z toksycznymi składnikami
 • skuteczność- kosmetyki naturalne zawierają w składzie skoncentrowane wyciągi i ekstrakty roślinne o udokumentowanym pozytywnym wpływie na kondycję skóry i włosów. Wiele z nich posiada certyfikaty pochodzenia oraz badania kliniczne na pacjentach.

Jakie kosmetyki naturalne można znaleźć?

Już właściwie każdy kosmetyk posiada swój naturalny odpowiednik. Do codziennej higieny stworzono naturalne mydła w płynie i w kostce, organiczne pasty do zębów, płyny do płukania ust z wyciągami roślinnymi, antyperspiranty z kryształu, naturalne szampony do włosów, odżywki i olejki, organiczny żel go golenia, kosmetyki naturalne do ciała i twarzy, w tym glinki, sole i olejki naturalne. Ponadto znajdziemy również specjalne linie kosmetyków ekologicznych dla kobiet w ciąży, dla dzieci i niemowląt, naturalny spray odstraszający owady oraz organiczne artykuły sanitarne i higieniczne.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Można wybrać naturalne kosmetyki z apteki, gdzie na pewno były przechowywane w odpowiednich warunkach, dzięki czemu zachowają stabilność do końca terminu przydatności do użycia. Poza tym kosmetyki ekologiczne są już w każdym supermarkecie i w drogeriach, sklepach zielarskich i sklepach ekologicznych.

Mocna erekcja w 60 minut po zażyciu tabletki Permen

0
Mocna erekcja w 60 minut po zażyciu tabletki Permen

Problemy z potencją oraz utrzymaniem erekcji dotykają średnio, co trzeciego mężczyznę po 40 roku życia. Jak widać jest to powszechny problem, co wcale nie oznacza, że należy się z takim stanem rzeczy pogodzić i nie podejmować żadnych kroków w celu jego poprawienia. Permen to znany na rynku środek, który pomoże w walce o powrót do gry, jak również doskonały suplement diety, który zadba nie tylko o sfery erogenne, ale również pogodę ducha każdego dnia, radość i chęć do życia.

Dlaczego warto wybrać ten suplement?

Geneza problemów z erekcją może być różna, jednak najczęściej jest to związane z procesami starzenia, kiedy to ludzki organizm traci swoją witalność. Permen to tabletki zawierające specjalnie wyselekcjonowaną kompozycje naturalnych składników. Taka mieszanka oddziałuje na konkretne sfery organizmu, dlatego już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji można zauważyć jej efektu. Z Permenu korzysta już bardzo duża grupa mężczyzn, którzy potwierdzają jego działanie. Staranie skomponowana mieszanka zapewnia szybkie działanie, ale najważniejsze jest to, że jest stworzona w stu procentach z naturalnych składników, które nie będą kosztem polepszenia jednych procesów negatywnie oddziaływać na inne.

Jak stosować?

Mężczyźni chętnie wybierają Permen, ponieważ nie tylko mają pewność, że nie wywoła on żadnych skutków ubocznych, ale także bardzo szybko zauważają jego pozytywne działanie. Tabletki należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem, które możemy znaleźć w ulotce, opakowaniu lub pozyskać tę informację bezpośrednio u farmaceuty. Co ciekawe na rynku znajdziemy kilka wersji Permenu. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wielkość opakowania, ale także warianty dostosowane do konkretnych przypadków. Specjaliści dowiedli, że najlepsze efekty może przynieść łączenie poszczególnych wariantów np. stosowanie Permen GO w połączeniu z codzienną suplementacją przy pomocy Permen King. Środek należy zażyć na około godzinę przed seksem i popić wodą. Taka taktyka pozwoli osiągnąć najlepsze efekty wtedy, gdy przyjdzie na to pora.

Permen przeznaczony jest dla osób, które odczuwają zarówno krótkotrwałe, jak i notoryczne osłabienie erekcji. Kluczowym składnikiem jest Penax Hinseng zwany popularnie żen-szeniem właściwym. Dużą rolę odgrywa także L-arganina, która wspomaga szybki efekt Permenu, jak również oddziałuje na cały organizm w celu zapewnienia mu życiowej energii każdego dnia. To najlepszy z możliwych wyborów, dlatego nie ma, nad czym się już zastanawiać.

Cholesterol

0
Cholesterol

Cholesterol budzi wiele kontrowersji. Stereotypowo kojarzy się negatywnie, bo groźnie. Niemniej jednak już na początku warto zaznaczyć, że w naszym organizmie tworzą się dwa obozy – cholesterol dobry i cholesterol zły – każdy z nich jest pożądany, ponieważ to dzięki nim jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Zarówno dobry, jak i zły cholesterol wpływa na pracę każdej, nawet najmniejszej komórki ciała człowieka. Aspektem szkodliwym, zaburzającym działanie jest jedynie jego nadmiar. Zastanawiasz się, jakie czynniki mają na niego wpływ oraz dlaczego jego obecność jest tak istotna w każdym organizmie? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Jesienno – zimowy weekend w Spa nad morzem

0
Jesienno - zimowy weekend w Spa nad morzem

Sezon letnich urlopów dobiega już końca. Wydaje się koniecznym schowanie do szafy toreb plażowych, strojów kąpielowych i parawanów. Szczęściarzom pozostają jeszcze urlopy zagraniczne, a pozostali będą czekać na pierwsze gorące dni do przyszłego roku. Czy rzeczywiście musi tak być? Można przecież odwiedzić polskie morze jesienią, a nawet zimą. Problemu nie stanowi też spakowanie do walizki ulubionego stroju kąpielowego. Weekend w Spa nad morzem oferuje wiele hoteli, które przyjmują gości cały rok.

Warto postawić na aktywny wypoczynek

Urlop jesienią czy zimą to dobra okazja nie tylko do wypoczynku. Jest to też idealny czas na podejmowanie drobnych aktywności, które przyczynią się do zwiększenia poziomu energii, a przy tym pozwolą kształtować sylwetkę. Tutaj warto bowiem zauważyć, że schowane do szaf krótkie spódniczki czy kolorowe sukienki nie upoważniają do zaprzestania dbania o siebie. Wręcz przeciwnie, to właśnie jesienią i zimą należy zachować największą czujność. Ludzie niejednokrotnie uważają, że grube swetry pozwolą im zamaskować pewne niedoskonałości i będą mieć czas zrzucić zbędne, przybywające kilogramy do wakacji. Czas płynie, waga się zwiększa, a czerwiec nieraz przynosi wielkie rozczarowanie….

Połącz przyjemne z pożytecznym, czyli oferta hotelu Eden Spa

Taki czarny scenariusz wcale nie musi mieć miejsca! Ośrodki wypoczynkowe coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów i próbują zadbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie nie tylko latem. I tak na przykład wyjazd jesienno-zimowy nad morze może stać się okazją do skorzystania z usług miejsc umożliwiających utratę zbędnych kilogramów. Tego typu ofertę posiada chociażby hotel Spa w mielnie – Eden Spa. Obiekt pozwala odkryć nowe oblicze nadmorskich miejscowości, które mogą być piękne także zimą i jesienią. Do tego są idealnym miejscem do podejmowania wielu aktywności. Eden Spa organizuje zajęcia, które obfitują w atrakcje i działania, pozwalające zgubić w efektowny sposób zbędne kilogramy. Jest to oferta skierowana do osób, które nie chcą podczas jesiennych bądź zimowych wieczorów spocząć na laurach, a także tych pragnących coś zmienić w swoim życiu. Wczasy odchudzające nad morzem (oferta Eden Spa znajdziecie na stronie: http://www.edenspa.pl/oferty-specjalne/turnusy-odchudzajace ) to także dobra opcja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej odnośnie do zdrowego trybu życia i podejmowania aktywności fizycznej. Łatwiej bowiem zaprzyjaźnić się z nią pod czujnym okiem profesjonalnego doradcy.

spa

Wczasy odchudzające – czy warto?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które borykają się ze zbędnymi kilogramami. Wydaje się jednak, że nie powinny się one nad tym długo zastanawiać. Odwiedzenie miejsca, które pozwala połączyć relaks z aktywnością pozwoli wielu osobom odkryć możliwości, jakie przed stoją przed nimi otworem. Trzeba wiedzieć, że w procesie odchudzania bardzo istotna jest zmiana nastawienia. Skorzystanie z usług, które mają na celu przynieść odprężenie i wyciszenie na pewno pomoże podejść pozytywnie do planowanych przemian. Wiele ośrodków łączy relaks, aktywność i zbilansowany jadłospis. O nim także nie należy zapominać. Warto przekonać się do zapisania na wybrany turnus chociażby z tego powodu. Wiele osób bowiem może przekonać się, że tak na prawdę zdrowe jedzenie może być naprawdę pyszne i z pewnością ma szansę zastąpić zdrowe przekąski. Wszystkie wymienione powyżej przesłanki jednoznacznie wskazują zatem, że aktywny wypoczynek może przynieść same korzyści.

wyjazd do spa

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dłuższych i weekendowych wyjazdów do Spa nad morzem na stronie Hotelu Eden Spa: http://www.edenspa.pl/

Ginekologia estetyczna po porodzie

0
Ginekologia estetyczna po porodzie

Poród jest wydarzeniem w życiu kobiety które budzi nieporównywalne emocje. Łączy w sobie chyba wszystkie, których można w życiu doświadczyć. Jest to przeżycie trudne – dla ducha i dla ciała. Podczas porodu ciało kobiety jest narażone na działanie różnych sił i poddane wielkiemu wysiłkowi fizycznemu. Poród drogami natury (jak sama nazwa wskazuje) to sytuacja, do której ciało kobiety jest przystosowane, jednak mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje i powikłania, które powodują dyskomfort.

Skąd biorą się problemy?

Podczas porodu drogami natury, tkanki narządu rodnego rozciągają się i w niektórych sytuacjach (na przykład gdy poród jest trudny, lub po kilku porodach) ulegają nadmiernemu rozciągnięciu i nie są w stanie powrócić do stanu sprzed porodu. Wówczas, pojawia się szereg problemów, z którymi kobieta musi sobie radzić. Poza obniżoną satysfakcją seksualną obserwuje się często suchość pochwy (a więc i skłonność do infekcji) oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Jest ratunek – ginekologia estetyczna

Medycyna estetyczna nie zapomniała o kobietach, które w wyniku porodu borykają się z problemami stref intymnych. Temat ten nie jest już tematem „tabu”, więc i świadomość kobiet jest coraz większa. Proste zabiegi medycyny estetycznej pomagają kobietom radzić sobie z powikłaniami poporodowymi. Ginekologia plastyczna jest coraz popularniejsza!

Zabiegi z użyciem lasera

Laserowa rewitalizacja pochwy to zabieg dość inwazyjny. Laser w ginekologii estetycznej wykorzystuje się najczęściej w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz do poprawy elastyczności i nawilżenia ścianek pochwy. Zabiegi laserowe są również przydatnym narzędziem do redukcji blizn poporodowych. Jako najmniej inwazyjne zabiegi, nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak pamiętać, aby były wykonywane przez doświadczonego specjalistę, bo w rękach niedoświadczonej osoby może wywołać więcej krzywdy, niż pożytku.

Zabiegi chirurgiczne

Plastyka pochwy i krocza to dużo bardziej inwazyjne zabiegi. Wykonuje je lekarz chirurg. Przed zabiegiem pacjentka jest znieczulona – ogólnie lub dolędźwiowo. Pobyt w szpitalu trwa około 1 dnia. Zabiegi kosztują około 4-6 tysięcy złotych i nie są refundowane przez NFZ.

Doskonałe zajęcia fitness – choreograficzne treningi dla kobiet

0
Doskonałe zajęcia fitness – choreograficzne treningi dla kobiet

Obecnie daje się zauważyć, że do klubów sportowych, fitness i siłowni coraz częściej uczęszczają kobiety. Jeszcze kilka lat temu siłownia i kluby sportowe zapełnione były głównie przez mężczyzn. Jednak stałe promowanie zdrowego trybu życia oraz pojawienie się ciekawszych zajęć fitness sprawiły, że aktywnością fizyczną również zainteresowała się płeć damska.

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet są choreograficzne treningi fitness. Oferowane są przez przeróżne kluby fitness i siłownie. Prowadzone są w grupach, dzięki temu bardziej motywują do pracy i są dużo przyjemniejsze. Łączą w sobie elementy tańców oraz aerobiku np. salsy, samby, hip-hopu, house, funky, jazzu, a także baletu. Treningi choreograficzne mają różną intensywność, wszystkie zaczynają się rozgrzewką, a kończą rozciąganiem. W części głównej wykonywane są intensywne ćwiczenia podczas, których wzmacniane są mięśnie i spalane kalorie. Każdy trening odbywa się przy odpowiednio dobranej muzyce, która dodatkowo dodaje energii i chęci do ćwiczenia.

Choreograficzne treningi fitness doskonale poprawiają kondycję oraz koordynację ruchową. Pozwalają szybko schudnąć, kształtują sylwetkę, rozciągają całe ciało i nadają ruchom gibkości.

Najpopularniejsze treningi choreograficzne

Step fitness

Zajęcia step fitness wykonywane są na specjalnych podestach (stepach) i skupiają się na wzmocnieniu dolnych partii ciała. Składają się z rozgrzewki, układu choreograficznego i rozciągania. Podczas treningu wykonuje się przeróżne ruchy i ćwiczenia w postaci zmodyfikowanych kroków podstawowych oraz elementów tańca.

Latin dance  

Zajęcia fitness połączone z tańcami latynoamerykańskimi (salsa, cha-cha, mambo). Mają różną intensywność i również składają się z rozgrzewki, części głównej i rozciągania. Uwielbiane przez kobiety lubiące hiszpańską i włoską muzykę.

Funky Dance

Trening fitness w postaci układu choreograficznego z elementami hip-hopu i dancehall.

Lambaerobica

Zajęcia fitness, które łączą kroki podstawowe aerobiku z lambadą, sambą, tańcami brazylijskimi.

Zajęcia w postaci treningów choreograficznych polecane są osobom mającym dobrą kondycję, lubiącym tańczyć i miłośnikom konkretnych stylów muzycznych. Najlepszym rozwiązaniem na pierwsze treningi są zajęcia step fitness, które łączą różne style muzyczne i kroki fitness.

Step fitness – charakterystyka

Zajęcia step fitness odbywają się z wykorzystaniem platformy zwanej stepem. Step to pewnego rodzaju podest, który można dowolnie regulować i ustawiać. Chętnie używany jest do przeróżnych zajęć aerobowych. Intensywność treningu na stepie zależy w dużym stopniu od wysokości stepu, który każdy reguluje indywidualnie. Podczas zajęć mamy do czynienia z różnymi kombinacjami ruchowymi. Każdy treningi odbywa się przy dobrze dobranej muzyce, która pobudza do działania i sprawia, że aktywność dodatkowo staje się doskonałą formą zabawy.

Step to forma treningów choreograficznych, podczas których poznajemy kolejne kroki układu. Kroki są powtarzane, aż do momentu nauczenia całego układu choreograficznego. Bardzo ważne podczas ćwiczeń na stepie jest prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu. Zajęcia na stepie pozwalają skutecznie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają koordynację ruchową i wzmacniają dolne oraz górne partie mięśni. Na stepach można wykonywać nie tylko treningi nóg oraz łydek, ale również doskonale sprawdzają się do brzuszków, wzmocnienia ramion, pleców i grzbietu. Więcej informacji odnośnie zajęć choreograficznych na stepach i nie tylko można dowiedzieć się na – niku.